Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

7 medali na Międzynarodowym Turnieju w Nowej Sarzynie!

13 czerwca w Nowej Sarzynie odbył się III Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin „Tataria Cup”. Ponad 184 zawodników z Polski, Mołdawii, Niemiec, Ukrainy oraz kilkuosobowa reprezentacja z Japonii walczyli o najwyższe miejsca na podium w kata oraz kumite.

Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowała siedmioosobowa ekipa w składzie: Mateusz Pławecki, Sylwia Mruk, Karolina Halat, Kamil Uryga, Andrzej Tokarczyk, Julia Wątroba oraz Dawid Grys.

  • Mateusz Pławecki zajął I miejsce w kumite
  • Sylwia Mruk zajęła III miejsce w kumite
  • Karolina Halat zajęła III miejsce w kumite
  • Kamil Uryga zajął I miejsce w kumite
  • Andrzej Tokarczyk zajął II miejsce w kumite
  • Julia Wątroba zajęła III miejsce w kumite
  • Dawid Grys zajął III miejsce w kumite

Siedem zawodników zdobyło po ciężkich bojach 7 medali! Z zawodnikami w Nowej Sarzynie przebywał sensei Zbigniew Goliński, jeden z sędziów turnieju, który na koniec zawodów otrzymał wyróżnienie za obiektywizm i profesjonalizm podczas sędziowania.

Mateusz Pławecki oraz Kamil Uryga byli bezkonkurencyjni w swoich kategoriach wagowych i wiekowych. Ani w eliminacjach, ani w półfinałach nikt nie sprostał wysoko zawieszonej poprzeczce przez naszych zawodników.

Andrzej Tokarczyk po eliminacjach, w pięknym stylu wygrał swoją walkę półfinałową, dopiero w finale uległ swojemu przeciwnikowi i musiał cieszyć się srebrnym medalem, choć szczerze mówiąc – złoty medal był w jego zasięgu.

Julia Wątroba, Dawid Grys, Karolina Halat oraz Sylwia Mruk wygrali swoje walki eliminacyjne. Po dogrywkach w pocie czoła, ale dostali się do premiowanych czwórek, choć w półfinałach było naprawdę „gorąco” i werdykty ważyły się do końca regulaminowego czasu, to cała czwórka niestety w półfinałach przegrała ze swoimi przeciwnikami, ale to nie koniec, akurat w Nowej Sarzynie po przegranym półfinale zawodnicy toczyli pojedynek między sobą o trzecie medalowe miejsce. Nasza wspaniała czwórka stanęła na wysokości zadania i wszyscy wywalczyli brązowe medale w swoich kategoriach wagowych i wiekowych.

Gratulacje dla całej siódemki. Niespodziewałem się takiego obrotu sprawy! Kamil i Mateusz nie mieli godnego przeciwnika na Tataria Cup. Andrzejowi zabrakło naprawdę nie wiele, zaważyły sekundy, ale werdykt sędziów był niestety na niekorzyść naszego zawodnika. Dziewczyny w pięknym stylu przeszły eliminacje, w półfinale nie dały rady swoim przeciwniczkom, ale już walka o trzecie miejsce to majstersztyk. Sędziowie nie mieli złudzeń i wątpliwości. W siedem osob zajęliśmy 6 miejsce drużynowo w tak prestiżowym międzynarodowym turnieju w Nowej Sarzynie.

– sensei Zbigniew Goliński III dan

Gorące podziękowania kierujemy w stronę pana Tomasza Pasyka (TOMTRANS) bez pomocy którego wyjazd nie doszedłby do skutku. Nasz wyjazd wspomógł również Urząd Miasta na czele z panem Burmistrzem Władysławem Bieda. Dziękujemy również pani mgr Kazimierze Zięba za udostępnienie sal do treningów w ZSS nr 1 w Limanowej. Jeszcze raz dziękujemy! Dōmo arigatō!

Galeria zdjęć

OSU!