Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

11 medali dla limanowskich zawodników w Rudniku nad Sanem

W sobotę odbył się VI Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Polskiej Stolicy Wikliny w Rudniku nad Sanem, podczas którego 245 zawodników i zawodniczek z ośrodków takich jak: Warszawa, Przeworsk, Sarzyna, Brzostek, Bielsko-Biała, Krosno, Błonie, Prażmów, Brwinów, Nowa Sarzyna, Leżajsk, Łomża, Chrzanów, Mielec, Jeżowe, Rudnik, Łętownia, Dukla, Nowy Żmigród, Ropczyce, Tarnobrzeg, Zręcin, Korczyna, Dębica, Michalin, Józefów, Piaseczno, Chełm, Ostrów Mazowiecka walczyło o najwyższe miejsca na podium w kata oraz w kumite w różnych kategoriach wiekowych.

Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowało 18 zawodników: Oliwia Żak, Wiktoria Włodarczyk, Kozak Krystian, Wątroba Julia, Mateusz Pławecki, Rzeźnik Arkadiusz, Kamil Kuzak, Łukasz Kuzak, Joanna Furtak, Natalia Stanisz, Zapała Jakub, Zapała Tadeusz, Bartosz Jasica, Kacper Sułkowski, Mateusz Majda, Potoniec Jakub, Żak Bartłomiej oraz Joszko Włodarczyk.

Ta 18-tka zawodników zdobyła 11 medali!

  • Oliwia Żak zajęła III miejsce w kumite dziewcząt oraz III miejsce w kata
  • Wiktoria Włodarczyk zajęła III miejsce w kumite młodzików
  • Kozak Krystian zajął I miejsce w kumite juniorów
  • Wątroba Julia zajęła III miejsce w kumite młodzików
  • Mateusz Pławecki zajął III miejsce w kumite kadetów
  • Rzeźnik Arkadiusz zajął II miejsce w kumite kadetów młodszych
  • Kamil Kuzak zajął III miejsce w kumite seniorów
  • Łukasz Kuzak zajął III miejsce w kumite juniorów
  • Żak Bartłomiej zajął III miejsce w kumite kadetów młodszych
  • Bartosz Jasica zajął III miejsce w kumite chłopców

Z zawodnikami przebywał sensei Zbigniew Goliński III dan – sędzia turnieju oraz sensei Marcin Guzik I dan. Na trybunach swoje pociechy gorąco dopingowali rodzice.

Głośny doping, emocjonujące walki oraz wiele medali – tak w skrócie można opisać zmagania naszych limanowskich karateków. Jednak musimy kibicom zrelacjonować przebieg całego turnieju.

Na początek odbyła się konkurencja kata, w której wystąpili Oliwia Żak, Julia Wątroba, Kacper Sułkowski, Mateusz Majda, Bartłomiej Żak, Joanna Furtak, Natalia Stanisz, Joszko Włodarczyk. Tylko Natalia Stanisz i Oliwia Żak przeszły do następnej tury, gdzie po wykonaniu kata w turze finałowej tylko Oliwia Żak ostatecznie uplasowała się na 3 pozycji.

Na macie A pierwszy walczył Kacper Sułkowski i mimo posiadanej przewagi w walce, niestety przegrał, ponieważ zaraz po rozpoczęciu walki przeciwnik zdobył wazari techniką mawashi geri jodan i to wystarczyło by wygrać.

Zaraz potem odbyła się na macie A walka nr 4, w której swoje pierwsze boje toczył Joszko Włodarczyk. Wszystko toczyło się po myśli Joszko, do momentu kiedy przeciwnik zdobył wazari. Na nic zdała się przewaga i dominowanie w walce, przeciwnik miał wazari i przeszedł do następnego etapu.

Potem walka nr 7 – Bartłomiej Żak, który w swoim stylu: pewnie i zdecydowanie rozprawiał się ze swoimi przeciwnikami. Dopiero w półfinale Bartek nie dał rady zawodnikowi z Leżajska. Następnie w walce o 3 miejsce bez problemu pokonał przeciwnika i Bartłomiej Żak został brązowym medalistą turnieju.

Majda Mateusz w walce 9 na macie A 4:0 pokonał swojego przeciwnika. Niestety w ćwierćfinale Mateusz nie dał rady zwyciężyć i ostatecznie zajął miejsce V-VIII – tuż za podium.

Do następnej walki stanął Jakub Potoniec, który niestety od początku nie miał zbyt wiele szczęścia, z powodu małej ilości zawodników, w kategorii 2000-2001 połączono kategorie wagowe i rozegrano jedną kategorię open. Nasz zawodnik mimo dużych chęci w starciu z starszym o ponad rok i dużo cięższym zawodnikiem z Bielska-Białej nie dał rady i to jego przeciwnik przeszedł do następnego etapu turnieju.

Bartosz Jasica w Rudniku nad Sanem stoczył swoje pierwsze walki. Początek pierwszej walki wskazywał na nieuchronną porażkę Bartosza, ponieważ przeciwnik zdobył wazari. Na szczęście na Bartosza podziałało to jak płachta na byka, Bartosz zdobył wazari a zaraz potem ippon i wygrał walkę. W półfinale, niestety w ocenie sędziów przegrał swoją walkę, choć dominował i to on nadawał tempo w walce. Ostatecznie zajął 3 miejsce w swojej kategorii.

Joanna Furtak podobnie jak Jakub Potoniec niestety musiała walczyć ze starszymi zawodniczkami i do tego w jednej kategorii wagowej. Dużo bardziej doświadczona zawodniczka nie dała szans Joannie i to ona przeszła do półfinału.

Natalia Stanisz toczyła boje w najmłodszej kategorii wiekowej, mimo zdecydowanej przewagi w całej walce, sędziowie wskazali 3:1 na przeciwniczkę Natalki (co wzbudziło niemałe zniesmaczenie na widowni) i to ona przeszła do półfinału.

Tadeusz Zapała walczył w kategorii junior i występował w niej jako najmłodszy rocznik. Na nieszczęście już na początku walczył z dużo bardziej doświadczonym zawodnikiem, z którym mimo dużych chęci i serca do walki, niestety nie udało się wygrać.

Jakub Zapała pierwszą walkę w swoim życiu stoczył z późniejszym zwycięzcą kategorii 2002-2003. Choć Kuba próbował jak mógł przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, to przeciwnik w ocenie sędziów okazał się na tyle lepszy, że to on przeszedł do ćwierćfinału.

Oliwia Żak w pięknym stylu przeszła przez eliminacje. W półfinale po dogrywce zwyciężyła przeciwniczka Oliwii, ale mimo porażki, w późniejszej walce o 3 miejse nasza wojowniczka nie dała żadnych szans i to ona stanęła na 3 miejscu na podium.

Tę samą ścieżkę przeszła Wiktoria Włodarczyk, która jak burza wyszła z eliminacji, w półfinale po dogrywce niestety sędziowie wskazali na jej przecwniczkę, ale walka o 3 miejsce to bezapelacyjne zwycięstwo limanowianki.

Kolejna sempaika Julia Wątroba podzieliła los Wiktorii i Oliwii, po przegranej walce w półfinale, musiała jeszcze zmierzyć się z przeciwniczką z Leżajska w walce o brązowy medal. Po dwóch dogrywkach Julka zasłużenie wywalczyła brąz w swojej kategorii.

Kozak Krystian ze względu na mąłą liczbę zawodników w jego kategorii stoczył tylko jedną walkę finałową, w której bez żadnego problemu zdominował przeciwnika – mało powiedziane – zmiótł przeciwnika i zdobył złoty medal!

Mateusz Pławecki po wygranej walce eliminacyjnej, w półfinale przegrał z późniejszym mistrzem kadetów. Na szczęście bój o brązowy medal na tyle zmotywował Mateusza, że nie dał on szansy swojemu przeciwnikowi i zdobył 3 miejsce.

Rzeźnik Arkadiusz w pięknym stylu zwyciężył eliminacyjną walkę, później w półfinale nie dał szans swojemu przeciwnikowi, ale w finale uległ przeciwnikowi z Bielska-Białej i ostatecznie został vicemistrzem kategorii 2000-2001 bez podziału na wagę.

Kamil Kuzak w swoim debiucie seniorskim pokonał przeciwnika w eliminacjach, ale w półfinale nie dał rady zawodnikowi z Leżajska. W walce o trzecie miejsce stanął na wysokości zadania i zdobył upragniony medal w kategorii -80 kg.

Łukasz Kuzak po zaciętym boju w kategorii junior do 75 kg. wywalczył brązowy medal i dołączył do grona medalistów ogólnopolskiego turnieju.

Gorące gratulacje dla dzieci, kadetów, juniorów i seniorów za odwagę i walkę z samym sobą by wystąpić na tak poważnym turnieju. 245 zawodników z ponad 25 ośrodków świadczy o wysokim poziomie tych zawodów. Jeszcze większe gratulacje dla medalistów, Wasza praca na treningach przynosi efekty – efekty w postaci miejsc medalowych. Ogromnie cieszę się z postawy najmłodszych zawodników z grup młodszych, które prowadzi sensei Marcin Guzik, widać pozytywny progres i nie boję się o przyszłość klubu – są w Limanowej, młodzi, zdolni wojownicy chętni do pracy nad sobą i walki z przeciwnikami z całej Polski. Przed nami Mistrzostwa Makroregionu Południowego w Krośnie na których nas na pewno nie zabraknie. OSU!

– sensei Zbigniew Goliński III dan po zawodach

Wyjazd na zawody oraz udział w zawodach w Rudniku nad Sanem nie byłby możliwy gdyby nie pomoc pana Tomasza Pasyka (firma TOMTRANS) oraz Urzędu Miasta Limanowa. Panie Burmistrzu oraz panie Tomaszu serdecznie dziękujemy!

Galeria

Filmy

Oliwia Żak – kata

Oliwia Żak – półfinał

Oliwia Żak – walka o trzecie miejsce

Bartosz Jasica – eliminacje

Bartosz Jasica – półfinał

Bartłomiej Żak – eliminacje

Bartłomiej Żak – półfinał

Joszko Włodarczyk – eliminacje

Kacper Sułkowski – eliminacje

Mateusz Majda – eliminacje

Mateusz Majda

Julia Wątroba – eliminacje

Julia Wątroba – eliminacje

Wiktoria Włodarczyk

Mateusz Pławecki – eliminacje

Kamil Kuzak – półfinał

OSU!