Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

Podsumowanie 2014 roku – to był dobry rok!

Jak co roku pod koniec grudnia, na początku stycznia prezentujemy wam drodzy kibice, goście odwiedzający naszą stronę podsumowanie zakończonego roku.

To był dobry rok!

Zdobyliśmy łącznie 48 medali, w tym 3 medale Pucharu Europy. Zapraszamy do lektury.

Styczeń

Na początku stycznia w dniach 10-12 odbyła się kolejna edycja Winter Camp z Shihan Tsutomu Wakiuchi 6 Dan. W tym roku kilkanaście osób na czele z sensei Zbigniewem Goliński wzięło udział w seminarium. Dla przypomnienia w 2013 roku w Limanowej na III Winter Camp nasz zawodnik Marcin Guzik ukończył pozytywnie egzamina na shodan – 1 Dan. 26 stycznia Patrycja Kogutowicz została wyróżniona w plebiscycie dla najlepszych sportowców na sądeczyźnie za wyniki osiągnięte w 2013 roku. Przypominamy, że Patrycja jest brązową medalistką juniorów z 2013 roku!


Luty

1 luty to egzaminacyjne zmagania naszych karateków. Do egzaminu podeszło 104 wojowników z wszystkich sekcji naszego klubu. Egzamin trwał ponad 4,5 godziny i nie było łatwo! Co prawda ferie to czas odpoczynku, ale w Limanowej i w Łososinie Górnej trenowaliśmy cały czas! Natomiast 18 lutego kadra zawodnicza naszego klubu otrzymała dresy z rąk naszego strategicznego sponsora Pana Tomasza Pasyka (TOMTRANS). Zostaliśmy ubrani od głów po pięty. Nie pozostało nam nic, jak tylko trenować i walczyć w Polsce, Europie i na świecie! Dnia 22 lutego odbył się Ogólnopolski Turniej o Puchar Burmistrza Polskiej Stolicy Wikliny. Ponad 220 zawodników z 21 Dojo przybyło do Rudnika nad Sanem by walczyć o najwyższe miejsca na podium. Limanowscy wojownicy zdobyli łącznie 17 medali, w tym brązowy medal w klasyfikacji drużynowej.


Marzec

Marzec rozpoczęliśmy od udziału w Makroregionie Południowym w Sanoku, gdzie startowało 206 zawodników z 29 ośrodków. Zdobyliśmy tam 6 medali, niestety drużynowo nie udało się stanąć na podium. Kolejno 23 marca w Zespole Szkół Samorządowych nr 1 w Limanowej na zaproszenie pani Dyrektor wykonaliśmy pokaz z okazji Pierwszego Dnia Wiosny.


Kwiecień

Pierwszego kwietnia w Łososinie Górnej sensei Zbigniew Goliński przeprowadził egzamin na stopnie szkoleniowe dla 10-tki karateków z sekcji sensei Marcina Guzika, którzy nie wzięli udział w zimowym egzaminie na stopnie z powodu choroby. A 6 kwietnia trzy osobowa ekipa naszych seniorów próbowała swoich sił podczas Wagowych Mistrzostw Polski Seniorów, niestety nie udało się zająć premiowanego miejsca na podium. Najblizej podium znalazł się sensei Marcin Guzik, który był 8 w kumite +90 kg. Kwiecień to także kolejny prezent od naszego sponsora, każdy zawodnik oraz każdy trenujący w naszych dojo otrzymali koszulki klubowe. W lutym otrzymaliśmy kompletne dresy dla zawodników a teraz cały klub otrzymał koszulki.


Maj

W dniach 17-18 maja w Varnie Bułgaria odbyły się Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin IKO. W zawodach wzięli udział zarówno seniorzy jak i juniorzy, łącznie blisko 400 zawodników z 20 państw. Nasz klub reprezentował trójka zawodników: Agnieszka Puch, Dawid Jasica oraz Patrycja Kogutowicz, w ostatniej chwili z reprezentacji wypadł sensei Marcin Guzik z powodu kontuzji. Trójka zawodników wróciła do Limanowej niestety bez medali. W dniu 22 maja br. na sali konferencyjnej Urzędu Gminy Limanowa odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla zawodników z Gminy Limanowa za osiągnięte wysokie wyniki sportowe w 2013 r. Nagrodę otrzymali również zawodnicy naszego klubu: Agnieszka Puch, Rafał Puch oraz sensei Marcin Guzik. Natomiast dnia 25 maja odbył się XII Ogólnopolski Turniej Kyokushin Karate w Nowym Targu. W turnieju wzięło udział 11 klubów z całej Polski, m. in. ośrodki kyokushin z Zakopanego, Limanowej, Katowic, Niepołomic, Krakowa, Nowego Sącza. Zawody w Nowym Targu zgromadziły 217 zawodników. 34 osobowa ekipa zdobyła 12 medali, do trzeciego miejsca drużynowo zabrakło nam kilku punktów. W maju również zakończyły się zajęcia ogólnorozwojowe z elementami karate kyokushin dla uczniów OHP, treningi prowadził instruktor sensei Marcin Guzik I Dan.


Czerwiec

Dnia 28 czerwca w Zespole Szkół Samorządowych nr 1 w Limanowej miał miejsce letni egzamin na stopnie szkoleniowe kyu dla seniorów oraz dzieci. Blisko 80 karateków z wszystkich sekcji Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate (Limanowa, Nowy Sącz, Łososina Górna, Brzezna) przystąpiło do egzaminu, który rozpoczął się o godzinie 10.30.


Wakacje

W wakacje również nie próżnowaliśmy. Kolejny raz zorganizowaliśmy Klubowe Seminarium Karate Kyokushin oraz pierwszą edycję Wakacyjnego Tygodnia z Karate Kyokushin. Zajęcia prowadzili sensei naszego klubu.


Wrzesień

19 września podczas oficjalnego otwarcia boiska wielofunkcyjnego w Sowlinach 35 osobowa ekipa naszych zawodników, seniorów, juniorów oraz dzieci wykonała pokaz karate kyokushin dla zgromadzonej społeczności szkolnej na boisku.


Listopad

W listopadzie dzięki pomocy pana Tomasza Pasyka (TOMTRANS) nasz zawodnik sensei Marcin Guzik mógł wziąć udziała w gali sztuk walk – East Side Fight w Białymstoku, gdzie stoczył pojedynek ze swoim kolegą z Kadry Narodowej Patrykiem Sypieniem. Koniec listopada to wielki sukces naszych zawodników na Pucharze Europy w Sosnowcu gdzie sensei Zbigniew Gągola oraz Karolina Halat zdobyli brązowe medali PE 2014 a Kamil Uryga został Vicemistrzem Europy w swojej kategori wiekowej i wagowej! W Mistrzostwach Europy Open wystąpił także sensei Marcin Guzik I Dan, niestety odpadł z turnieju w eliminacjach.


Grudzień

8 grudnia na trening młodszej grupy w Limanowej przyszedł święty Mikołaj. Zajęcia prowadzili sensei Marcin Guzik oraz senpai Tadeusz Dyrek. W sobotę odbył się V Turniej Mikołajkowy o Puchar Burmistrza Libiążu, podczas którego 150 zawodników i zawodniczek z Chrzanowa, Libiążu, Myszkowa oraz Katowic walczyło o najwyższe miejsca na podium w kata oraz w kumite w różnych kategoriach wiekowych. 12 najmłodszych zawodników i zawodniczek naszego klubu w Libiążu zdobyli 10 medali.


Podsumowując klub w minionym roku zdobył 48 medali. Zawodnicy naszego klubu stanęli na podium Pucharu Europy i przyczynili się do pokaźnego dorobku medalowego naszego kraju w Pucharze Europy w Sosnowcu. Nasz klub stale się rozwija, trenujemy nie tylko w Limanowej, ale w Łososinie Górnej, Brzeznej i w Nowym Sączu. Najbardziej cieszy postawa naszych najmłodszych karateków z grup dziecięcych, które pod okiem sensei Marcina Guzika nabierają wiedzy, umiejętności i doświadczenia, co zresztą przekłada się na wyniki osiągane na zawodach. To samo tyczy się kadetów i juniorów, którzy ciężko pracując na treningach grupy starszej zdobywają medale i z turnieju na turniej walcza o swoje nazwisko i pozycję w naszym świecie kyokushin. Limanowscy wojownicy spod znaku „Goliński Team” tak jak przed laty bracia Golińscy, tak teraz oni, idąc w ślady swoich trenerów, zdobywają medale a swoją postawą pokazują, że są przyszłością tego klubu. Praca instruktorów i trenerów nie idzie na marne – to cieszy i motywuje.

Nasz klub się rozwija i nadal będziemy dążyć tą drogą.

Nasza działalność nie miałaby miejsca gdyby nie pomoc urzędów, sponsorów, ludzi dobrej woli, którzy zawsze chętnie wspierają nasz klub. Nie jesteśmy w stanie wymienić wszystkich ludzi, którzy nam pomagają, ale to dzięki Wam nasz klub istnieje, może realizować swoje statutowe cele, jeździć po Polsce i Europie i walczyć o najwyższe miejsca.

Z tego miejsca w imieniu całego Zarządu oraz zawodników chcemy w szczególności podziękować panu Tomaszowi Pasykowi (TOMTRANS) za nieocenioną pomoc, dzięki, której możemy sławić nasze miasto Limanowa w Polsce, na matach Europy i Świata!

DZIĘKUJEMY!

Zawodnikom i trenerom gratulujemy sukcesów i życzymy szczęścia w kolejnych turniejach, mistrzostwach w 2015 r.

OSU!