Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

Już po II Klubowym Seminarium!

W dniach 4-8 sierpnia na terenie Limanowej odbyło II Klubowe Seminarium Karate Kyokushin. Zawodnicy i trenujący w Limanowskim Klubie Kyokushin Karate mieli okazje do oderwania się od wakacyjnego wypoczynku. Przez 5 dni trenowaliśmy dwa razy dziennie pod okiem naszych instruktorów. Poranne treningi obywały się w terenie, natomiast wieczorem na małej sali Dojo skupiono się na gagarin-geiko.

Zajęcia prowadzili: sensei Edi Goliński III Dan, sensei Zbigniew Goliński III Dan, sensei Piotr Ciuła I Dan oraz sensei Marcin Guzik I Dan.

W poniedziałek rano punkt 8:30 spod Zespołu Szkół Samorządowych nr 1 w Limanowej wybiegliśmy na Bulwary, potem sprawdziliśmy jak wygląda objazd na ulicy Kamiennej, następnie musieliśmy sprawdzić jak idą prace przy moście na ulicy Łososińskiej i ulicą Tarnowską oraz Bulwarami wróciliśmy pod szkołę. Wszystko oczywiście biegiem z przerwami na pompki w czasie 1:30 h.

Poniedziałek wieczorem zajęcia odbyły się na małej sali Dojo, gdzie skupiono się na treningu wytrzymałościowo-kondycyjnym.

Wtorek rano w ramach rozruchu rozegraliśmy kilkanaście (prawie czterdzieści) meczy na boisku do piłki plażowej. Drużyny 3 osobowe i mecz do 3 bramek, oczywiście ostra walka o piłkę nie była liczona, a każda bramka zdobyta przez senpaikę od razu kończyła mecz na korzyść jej drużyny. Na koniec kilka chwil w seiza i zmywanie piasku z siebie w rzece.

Prawie 40 meczy mogliśmy rozegrać dzięki uprzejmości władz LKS Płomień Limanowa, którzy jak co roku chętnie z nami współpracują. Dziękuje, domo arigato!

We wtorek wieczór zajęcia prowadził sensei Edi Goliński III Dan. Całe zajęcia poświęcone były technicze ushiro-mawashi-geri. Sensei Edi tłumaczył zawodnikom kiedy kopać, jak kopać i co najważniejsze jak kopać by trafić przeciwnika.

W środę rano rozruch z powodu złej pogody niestety musieliśmy przeprowadzić na małej sali Dojo. Lekki trucht, rozgrzewka i potem futbol, ale na małe bramki (materace), drużyny dwuosobowe i mecz do dwóch bramek. Chyba nie spodziewaliśmy się, że może się tak pot z nas lać po prawie 50 meczach.

Wieczorem sensei Edi poprowadził trening pod kątem pracy na nogach w czasie walki i odpowiednim timingu przy wykonywaniu technik nożnych.

NIESPODZIANKĄ seminarium był nocny trening, podczas którego zdobyliśmy Miejską Górę. Spod ZSS nr 1 w Limanowej o 21.30 wyruszyliśmy w stronę Krzyża na Miejskiej Górze, gdzie poćwiczyliśmy kata. Trening prowadził sensei Edi Goliński.

W czwartek rano rozruch miał miejsce na Orliku w Łososinie Górnej, gdzie po solidnej rozgrzewce rozegraliśmy ciężki mecz, a następnie każdy każdemu wykonywał rzuty wolne z pola karnego, z 20 metrów, z połowy orlika i zza połowy. Każdy strzał obroniony to 5 pompek kary dla strzelającego. Dlatego trzeba było się naprawdę solidnie przyłożyć i strzelać z całych sił mimo iż każdy marzył o odpoczynku.

W czwartek wieczór trening na sprzęcie (tarcze oraz packi) prowadził sensei Marcin Guzik.

W piątek rano sensei Piotr Ciuła zajął się ostatnim rozruchem. Po konkretnej rozgrzewce byliśmy gotowi do rewanżowych meczów sprzed dwóch dni!

Na przyszłość planowane są kolejne odsłony Klubowego Seminarium Karate Kyokushin. O szczegółach będziemy informować na naszej stronie internetowej lub na Facebook.com. A na razie, do czasu rozpoczęcia roku szkolnego zapraszamy na wakacyjne treningi do sensei Marcina Guzika do sekcji Łososina Górna – harmonogram treningów.

OSU!