Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

Bez medali na Mistrzostwach Europy w Varnie!

W dniach 17-18 maja w Varnie Bułgaria odbyły się Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin IKO. W zawodach wzięli udział zarówno seniorzy jak i juniorzy, łącznie blisko 400 zawodników z 20 państw.

Najliczniejszą grupę stanowili Rosjanie – 100 , Polska – 86, Bułgaria – 41, Ukraina – 36, Węgrzy – 25, Białoruś – 20, Rumunia -15, Francja – 14, Włochy – 13, Serbia – 9, Kazachstan – 8, Mołdawia – 8, Grecja – 5, Belgia – 4, Izrael – 3, Czarnogóra – 2, Litwa – 2, Niemcy – 1, Holandia – 1 i Wielka Brytania – 1.

Wyniki polskiej reprezentacji seniorów w kumite:

  • Agnieszka Winek – II miejsce,
  • Agata Zjawińska – III miejsce,
  • Patryk Sypień, Maria Raś, Maria Jasko – IV miejsce.

Wyniki polskiej reprezentacji seniorów w kata:

  • Kamila Krzak – II miejsce,
  • Jan Gruba – III miejsce,
  • Monika Sowa – IV miejsce.

Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowała 3 osobowa ekipa w składzie Dawid Jasica, Agnieszka Puch oraz Patrycja Kogutowicz. Nad zawodnikami czuwał sensei Zbigniew Goliński III Dan.

Wyprawa do Bułgarii nie miałaby miejsca gdyby nie pomoc ludzi dobrej woli, którym leży na sercu rozwój karate kyokushinkai na ziemi limanowskiej. Z tego miejsca pragniemy podziękować panu Tomaszowi Pasyk, panu Szymonowi Jasica, władzom miasta Limanowa oraz pani Dyrektor ZSS nr 1 w Limanowej. To dzięki waszej nieopisanej pomocy jesteśmy w stanie walczyć na matach całej Europy i sławić naszą małą ojczyznę – Limanową.

DZIĘKUJEMY OSU!

Dawid Jasica po bardzo ciężkiej walce z zawodnikiem z Rosji niestety odpadł z turnieju. Mimo ogromnych chęci i bardzo dobrego przygotowania musiał uznać wyższość swojego przeciwnika. W końcówce walki Rosjanini zdobył wazari, które przesądziło o wyniku walki.

Agnieszka Puch stoczyła wyrównaną walkę z zawodniczką z Mołdawii i niestety w ocenie sędziów to Nastasia Iavorscaia przeszła do dalszego etapu eliminacji.

Patrycja Kogutowicz tak jak Dawid Jasica również trafiła na faworytkę turnieju, a mianowicie zawodniczkę z Rosji. Po zaciętej walce sędziowie orzekli, że to przeciwniczka Patrycji będzie dalej walczyć w mistrzostwach.

Zawodnicy mimo przegranych walk czują jeszcze większą motywację do pracy nad sobą i treningów. Oglądanie walk najlepszych karateków, takich jak Alejandro Navarro, Zahari Damyanov, Djema Belkhodja pozytywnie i bardzo mocno motywuje do jeszcze większego wysiłku by na kolejnych zawodach pokazać się z jeszcze lepszej strony.

Sensei Zbigniew Goliński III Dan – trener zawodników – podczas Mistrzostw Europy w Varnie pełnił również funkcję sędziego maty. W sobotę sensei sędziował eliminacje, półfinały oraz finały kata, natomiast w niedzielę walki eliminacyjne i półfinałowe walki seniorów. Jest to nie lada wyróżnienie a zarazem docenienie umiejętności sędziowskich naszego sensei.

Galeria zdjęć w czwartek (29 maj).

OSU!