Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

Niestety bez medali w Katowicach!

Dnia 6 kwietnia 2014 roku w Katowicach odbyły się 41. Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin. Sędzią głównym  mistrzostw był shihan Andrzej Drewniak, a sędzią technicznym shihan Eugeniusz Dadzibug. W zawodach wzięło udział 125 zawodników z 54 klubów. Organizatorem był Klub TKKF Czarni Katowice kierowany przez sensei Dariusza Łyczko.

Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowała trzy osobowa ekipa w składzie:

  • Justyna Woźniak kumite kobiet -65 kg.
  • Paweł Tokarczyk kumite mężczyzn -80 kg.
  • sensei Marcin Guzik kumite mężczyzn +90 kg.

Nad zawodnikami czuwał sensei Zbigniew Goliński, który w czasie mistrzostw był również sędzią. Sensei Goliński sędziował między innymi półfinały w kategorii -90 kg. oraz +90 kg.

Niestety naszym zawodnikom nie udało się zdobyć żadnego medalu. Najbliżej podium znalazł się sensei Marcin Guzik, który zajął 8 miejsce w kumite powyżej 90 kg. 

Justyna Woźniak niestety odpadła z turnieju już po pierwszej walce, gdzie po bardzo zaciętych i wyrównanych dwóch minutach, w dogrywce nasza zawodniczka musiała uznać wyższość swojej przeciwniczki.

Paweł Tokarczyk w 1/16 zmierzył się z Patrykiem Kostrzewą z Radzymina. Walka rozstrzygnęła się w dwóch minutach, niestety na niekorzyść dla naszego zawodnika decyzją 1:4.

Sensei Marcin Guzik odpadł z mistrzostw po w walce z Łukaszem Lemieszko z Ełku. Mimo bardzo wyrównanej walki, po dwóch minutach sędziowie decyzją 2:3 zdecydowali o zwycięstwie zawodnika z Ełku.

Czuję pewien niedosyt i zapewne zawodnicy również. Justyna pokazała się z bardzo dobrej strony, stoczyła piękną walkę, w pierwszych minutach walki to nasza zawodniczka miała przewagę, niestety końcówka oraz dogrywka zadecydowały o ostatecznym werdykcie i zawodniczka z Katowic przeszła do dalszej części turnieju. Paweł stoczył spokojną, na wysokim poziomie walkę. Ponad minutę regulaminowego czasu walki obaj zawodnicy „polowali” na siebie wysokimi technikami. Najpierw Patryk Kostrzewa lekko musnął naszego zawodnika (sędziowie nie zaliczyli tej techniki), a tuż chwilę po tym to Paweł trafił Patryka (i również sędziowie nie zaliczyli techniki). Ostatnie sekundy walki to widoczna przewaga zawodnika z Radzymina i niestety Paweł odpadł z mistrzostw. Sensei Marcin fenomenalnie rozpoczął walkę, połowę czasu posiadał zdecydowaną przewagę, ostatnie sekundy walki w mojej ocenie były na remis. Po gongu sędzia maty zdecydował o wygranej zawodnika z Ełku. Tak samo jak Marcin tak i ja, jako trener czuję wielki niedosyt. Po dwóch minutach widziałem w oczach Marcina, że jest gotowy na ostry bój w dogrywce o miejsce w premiowanej czwórce i po dogrywce mogło być różnie. Niestety sędziowie nie dali mu szansy pokazania 100% możliwości.

Najbliższe plany to start juniorów oraz seniorów w Mistrzostwach Europy w Varnie (Bułgaria). OSU!

Dziękujemy władzom miasta, pani Dyrektor ZSS nr 1 w Limanowej, naszym sponsorom oraz ludziom dobrej woli, dzięki którym nasze starty w ogólnopolskich i międzynarodowych mistrzostwach są możliwe.
Dōmo arigatō! (dziękujemy bardzo)

Wyniki 41 Wagowych Mistrzostw Polski.

Galeria (sobota oraz niedziela)
Galeria sensei Grabowskiego
Galeria sensei Juszczyk
Krótka wideorelacja z mistrzostw:


OSU!