Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

Sześć medali na Makroregionie Południowym!

Dnia 8 marca 2014 roku w Hali sportowej Zespołu Szkół nr 3 przy ul. Stróżowskiej 16 w Sanoku, odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Polski Młodzików w Karate Kyokushin z udziałem 206 zawodników z 29 ośrodków.

Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowała liczna ekipa zawodników startujących w konkurencjach kata oraz kumite w różnych grupach wiekowych (młodzik, junior oraz senior). Nad zawodnikami czuwał sensei Zbigniew Goliński III Dan.

Miejsca medalowe dla naszego klubu zdobyli:

  • Kamil Mamak zajął III miejsce w kumite seniorów w-80 kg.
  • Paweł Tokarczyk zajął III miejsce w kumite -80 kg.
  • Rafał Puch zajął III miejsce w kumite seniorów -70 kg.
  • Puch Agnieszka zajęła III miejsce w kumite seniorek -55 kg.
  • Tokarczyk Andrzej zajął III miejsce w kumite juniorów -70 kg.
  • Dawid Jasica zajął III miejsce w kumite juniorów -70 kg.

Tym razem nie udało nam się zdobyć miejsca medalowego w klasyfikacji drużynowej. 6 brązowych medali, które zdobyli seniorzy oraz juniorzy nie wystarczyły by stanąć na podium jako Limanowski Klub Kyokushin Karate. Przypomnę tylko, że w 2007 roku w Sanoku byliśmy trzecią ekipą na mistrzostwach, w 2008 roku w Nowy Targu również zajęliśmy 3 miejsce, rok później w 2009 roku w Łańcucie także byliśmy trzecim klubem na makroregionie. 2010 rok to złoty medal w klasyfikacji drużynowej. W 2012 roku (Wieliczka), 2013 (Olkusz) również zdobyliśmy brązowy medal.

W tej edycji Mistrzostw Makroregionu Południowego zawodnicy z Limanowej zaprezentowali się bardzo dobrze. Juniorzy oraz seniorzy, którzy zdobyli medale by dostać się do premiowanej czwórki musieli przebrnąć przez bardzo ciężkie eliminacje. Niestety cała szóstka zawodników w półfinałach musiała uznać wyższość swoich przeciwników. Medale Agnieszki Puch oraz Pawła Tokarczyka dobrze rokują na nadchodzące Wagowe Mistrzostwa Polski. Brązowe medale Dawida Jasicy, Andrzeja Tokarczyka oraz Kamila Mamaka są potwierdzeniem ich ciężkiej pracy na treningach.

Niestety młodzikom i młodziczkom, którzy w tym roku startowali na mistrzostwach nie udało się zdobyć żadnego medalu. Sylwia Mruk oraz Karolina Halat przegrały decyzją 3:2 w walkach ćwierćfinałowych. Zabrakło naprawdę nie wiele by zdobyć medal.

Wszyscy zawodnicy dali z siebie wszystko. Pokazali się z bardzo dobrej strony i na dany moment zrobili wszystko co mogli zrobić. Skupiamy się teraz na ciężkich treningach i przygotowujemy się do Mistrzostw Polski i Europy.

– Sensei Zbigniew Goliński III Dan po mistrzostwach.

Za pomoc i wsparcie dziękujemy władzom miasta Limanowa oraz Pani Dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych nr 1 w Limanowej. To również dzięki Waszej pomocy mamy możliwość startowania na matach Polski i Europy. Dziękujemy za każdy przejaw życzliwości. Obiecujemy nadal sławić naszą limanowską ziemię najlepiej jak umiemy – zdobywanymi medalami i pucharami. Dōmo arigatō! (dziękujemy bardzo)!

Galeria zdjęć:

OSU!