Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

17 medali, 3 miejsce drużynowo w Polskiej Stolicy Wikliny!

Dnia 22 lutego odbył się Ogólnopolski Turniej o Puchar Burmistrza Polskiej Stolicy Wikliny. Ponad 220 zawodników z 21 Dojo przybyło do Rudnika nad Sanem by walczyć o najwyższe miejsca na podium. Organizatorem turnieju był Leżajski Klub Kyokushin Karate, a sędzią głównym zawodów był Shihan Jacek Czerniec.

Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowało 23 zawodników, którzy startowali w kumite i kata według kategorii wiekowych i wagowych: dzieci, kadeci, młodzicy, juniorzy oraz seniorzy. Kierownikiem drużyny w Rudniku nad Sanem był sensei Marcin Guzik I Dan. Zawodnikom gorąco dopingowali rodzice, którzy również przyjechali na turniej.

Limanowscy wojownicy zdobyli łącznie 17 medali, w tym brązowy medal w klasyfikacji drużynowej. Dla Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate medale zdobywali:

 • Mateusz Majda zajął III miejsce  w kumite kadetów młodszych +45 kg.
 • Jonak Michał zajął III miejsce w kumite kadetów +45 kg.
 • Grys Dawid zajął III miejsce w kumite młodzików -65 kg.
 • Postrożny Karol zajął III miejsce w kumite młodzików -65 kg.
 • Adamek Krzysztof zajął III miejsce w kumite juniorów -65 kg.
 • Kuzak Kamil zajął III miejsce w kumite juniorów -75 kg.
 • Dawid Jasica zajął II miejsce w kumite juniorów +75 kg.
 • Krystian Kozak zajął III miejsce w kumite juniorów +75 kg.
 • Uryga Kamil zajął III miejsce w kumite juniorów +75 kg.
 • Kamil Mamak zajął III miejsce w kumite seniorów open
 • Majda Martyna zajęła II miejsce w kumite dziewcząt -35 kg.
 • Furtak Joanna zajęła I miejsce w kumite kadetek młodszych
 • Mruk Sylwia zajęła I miejsce w kumite młodziczek +50 kg.
 • Halat Karolina zajęła II miejsce w kumite młodziczek +50 kg.
 • Patrycja Kogutowicz zajęła III miejsce w kumite juniorek open
 • Agnieszka Puch zajęła III miejsce w kumite seniorek open

Ponadto:

 • Oliwia Żak zajęła IV miejsce w kata kadetek
 • Bartłomiej Żak zajął V miejsce w kata chłopców

Drużynowo ekipa z Limanowej uplasowała się na 3 miejscu tuż za Lublinem (przegrywając o 1 punkt), natomiast za nami w klasyfikacji drużynowej znalazły się takie ośrodki jak: Przeworsk, Krosno, Chrzanów, Zamość, Tomaszów Lubelski.

Poniżej krótka relacja z walk i kata poszczególnych zawodników.

Bartłomiej Żak niestety odpadł już w eliminacjach z konkurencji kumite. Natomiast bardzo dobry występ w eliminacjach kata pozwolił mu zakwalifikować się do finałowej drugiej tury, po której ostatecznie zajął V miejsce.

Jakub Potoniec w Rudniku nad Sanem zadebiutował w kumite kadetów. Niestety odpadł już w eliminacjach, ale stoczył bardzo dobrą walkę z doświadczonym zawodnikiem i choć Kuba w klubie ćwiczy od niedawna to systematyczna praca na treningach daje efekty, co widać było podczas walki.

Martyna Majda zajęła II miejsce w kumite dziewcząt. Nasza najmłodsza wojowniczka w pięknym stylu wygrała z Łokaj Aleksandrą, następnie bezapelacyjnie zwyciężyła w półfinale. Styl w jakim Martyna zawalczyła w finale powinien być wzorem dla każdego karateki. Przez regulaminowe 1,5 minuty oraz 1 minutę dogrywki Martyna ani przez chwilę nie odpuściła walki, cały czas konsekwentnie atakowała Natalię Szopa z Chełma. Co jakiś czas wypracowując sobie miejsce próbowała zaskoczyć przeciwniczkę wysokimi kopnięciami na głowę. Konsekwetnie całą walkę dążyła do zwycięstwa. Niestety w ocenie sędziów to Natalia była lepsza i zwyciężyła w kumite dziewcząt do 35 kilogramów, choć na widowni kibice nie kryli zdziwienia po takim werdykcie. Martyna Majda w swoim debiucie w kumite dziewcząt rozpoczęła od wysokiego miejsca na podium, ostatecznie zajmując II miejsce.

Mateusz Majda po zakwalifikowaniu się do premiowanej czwórki niestety uległ swojemu przeciwnikowi i ostatecznie zajął III miejsce w kumite kadetów młodszych. Warto zauważyć, że zarówno dla Mateusza jak i jego siostry Martyny był to pierwszy start w ich dopiero rozpoczynającej się karierze sportowej w Karate Kyokushin. Mateusz i Martyna zasługują na wielkie brawa i uznanie.

Kacper Sułkowski w pięknym stylu zwyciężył swoją pierwszą walkę. Przegrywając początek walki (przeciwnik Kacpra zdobył wazari) w ciągu 1 minuty zdołał zdobyć wyrównujące wazari a następnie pokonać swojego przeciwnika poprzez ippon. Niestety w kolejnej walce mimo ogromnych chęci w ocenie sędziów do premiowanej czwórki przeszedł przeciwnik, ostatecznie Kacper zajął miejsce V-VIII.

Joanna Furtak w fenomenalnym stylu zwyciężyła wszystkie swoje 4 walki. W pierwszej repasażowej walce, jak w i każdej kolejnej nie dała żadnych szans swoim przeciwniczkom. Mocne kopnięcia hiza-geri poparte ręcznymi technikami oraz wysokie techniki na głowę okazały się skuteczną receptą na zwycięstwo. Asia zwyciężyła bezapelacyjnie i tym samym zdobyła swój pierwszy złoty medal w rozpoczynającej się karierze (start w Rudniku nad Sanem był dopiero drugim poważnym turniejem w jakim nasza zawodniczka wzięła udział).

Jakub Dudek pokazał się z bardzo dobrej strony. Stoczył bardzo dobrą walkę ze swoim przeciwnikiem. Walka rozpoczęła się nieco niekorzystnie dla Kuby, ponieważ został trafiony mawashi-geri-jodan i jego przeciwnik otrzymał wazari, ale zaraz po chwili nasz zawodnik odrobił straty zdobywając wazari. Niestety w ostatnich sekundach walki przeciwnik kolejny raz trafił Kubę i to on przeszedł do półfinału.

Karol Postrożny po awansowaniu do premiowanej czwórki niestety w półfinale uległ znacznie cięższemu i doświadczonemu zawodnikowi. Mimo ogromnych chęci i serca do walki, które Karol pokazał w walce, sędziowie byli jednomyślni i to przeciwnik naszego zawodnika przeszedł do finału.

Krzysztof Adamek pokonując w ładnym stylu swojego przeciwnika w eliminacjach, niestety w półfinale musiał uznać wyższość zawodnika z Leżajska, który w późniejszym etapie turnieju zajął II miejsce. Nasz zawodnik uplasował się na III pozycji.

Kamil Mamak, Kamil Kuzak, Krystian Kozak, Kamil Uryga, Agnieszka Puch, Michał Jonak, Dawid Grys, Patrycja Kogutowicz zajęli wysokie III miejsce w turnieju. W ich kategoriach zawody rozpoczęły się później ponieważ rywalizację rozpoczęto już od ćwierćfinałów. Nasi zawodnicy niestety po awansowaniu do premiowanych czwórek w swoich kategoriach wagowych nie sprostali przeciwnikom w półfinałach i ostatecznie zajęli III miejsca.

Dawid Jasica zajął II miejsce w kumite juniorów. Po awansowaniu do premiowanej czwórki w półfinale musiał zmierzyć się ze swoim kolegą z klubu Krystianem Kozakiem. Po bardzo dobrej i wyrównanej walce, w ocenie sędziów to Dawid był lepszy i to on przeszedł do finału w którym niestety musiał uznać wyższość przeciwnika. Drugie miejsce Dawida w Rudniku nad Sanem jest potwierdzeniem ciężkiej pracy na treningach, która powoli zaczyna przynosić efekty na turniejowych matach.

Karolina Halat oraz Sylwia Mruk nasze klubowe młodziczki również i tym razem po pokonaniu swoich przeciwniczek w eliminacjach i półfinale ostatecznie zmierzyły się razem. Po wyrównanych dwóch minutach walki oraz dogrywce sędziowie decyzją 4 do 1 zdecydowali, że tym razem pierwsze miejsce należy się Sylwii Mruk. Warto przypomnieć, że od 3 lat prawie na każdym turnieju Karolina i Sylwia w finale sprawdzają się nawzajem i na czas walki odkładają na bok swoją klubową przyjaźń. Sobotnie zwycięstwo Sylwii jest jej pierwszym triumfem nad Karoliną, ale z pewnością Karolina na kolejnych zawodach będzie chciała się zrewanżować :).

Jak widzicie emocji było aż nadto. Nasi zawodnicy (23 zawodników) zadbali o emocje i wysoki poziom walk, czego wyrazem był gorący doping kibiców zebranych na sali. Juniorzy oraz seniorzy po fenomenalnych eliminacjach, niestety w walce o najwyższe miejsca na podium musieli uznać wyższość swoich przeciwników i ostatecznie zajęli 3 miejsca. Każdy medal jest w pewnym sensie zwieńczeniem trudu i ciężkiej pracy na treningach, ale naszych zawodników stać było na najwyższe miejsce na podium. Jesteśmy przekonani, że brązowe medale zmotywują ich do jeszcze większej i cięższej pracy na treningach. Natomiast postawa najmłodszych zawodników oraz kadetów przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Wysokie II oraz I miejsca Martyny Majda oraz Joanny Furtak były w pewnym sensie zaskoczeniem, ale zarazem miłą niespodzianką i potwierdzeniem systematycznej pracy na treningach z instruktorem. Tak samo brązowe medale Karola Postrożnego, Mateusza Majda, Michała Jonaka potwierdzają wysoki poziom treningów a przede wszystkim chęć i motywację do trenowania i stawania się lepszymi przez naszych najmłodszych karateków. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z kumite, mimo iż były to ich pierwsze walki, to naprawdę zabrakło bardzo nie wiele by zdobyć upragniony medal. Wysokie miejsca Karoliny Halat, Sylwii Mruk, Agnieszki Puch oraz Patrycji Kogutowicz są dowodem i obrazem ich ciężkiej pracy na treningach, która będzie i przynosi efekty.

Mamy nad czym pracować. Zawodnicy wraz z swoimi trenerami i instruktorami będą teraz przygotowywać się do Mistrzostw Makroregionu Południowego w Sanoku, które odbędą się już niebawem. Następnie planowany jest wyjazd kadry seniorów na Otwarte Mistrzostwa Niemiec, by potem kadra zawodnicza z Limanowej wzięła udział w tegorocznych Wagowych Mistrzostwach Polski.

Za pomoc i wsparcie dziękujemy władzom miasta Limanowa oraz Pani Dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych nr 1 w Limanowej. To również dzięki Waszej pomocy mamy możliwość startowania na matach Polski i Europy. Dziękujemy za każdy przejaw życzliwości. Obiecujemy nadal sławić naszą limanowską ziemię najlepiej jak umiemy – zdobywanymi medalami i pucharami. Dōmo arigatō! (dziękujemy bardzo)!

Galeria zdjęć:
Filmiki z walk:

Bartłomiej Żak – eliminacje kata

Sylwia Mruk – eliminacje kata

Sylwia Mruk – finałowa tura kata

Oliwia Żak – eliminacje kata

Oliwia Żak – finałowa tura kata

Martyna Majda – półfinał

Martyna Majda – finałowa walka dziewcząt

Martyna Majda – finałowa walka dziewcząt – dogrywka

Oliwia Żak – eliminacje kumite

Joanna Furtak – eliminacje

Joanna Furtak – ćwierćfinał

Joanna Furtak – półfinał

Joanna Furtak vs. Natalia Szopa – finał kadetek młodszych

Bartłomiej Żak – eliminacje kumite cz. 1

Bartłomiej Żak – eliminacje kumite cz. 2

Bartłomiej Żak – eliminacje kumite cz. 3

Jakub Potoniec – eliminacje

Kacper Sułkowski – eliminacje

Kacper Sułkowski – eliminacje

Krzysztof Adamek – półfinał

Sylwia Mruk – eliminacje

Sylwia Mruk – półfinał

Karolina Halat – półfinał

Karolina Halat vs. Sylwia Mruk – finał młodziczek

Kamil Kuzak – eliminacje

Kamil Kuzak – półfinał

Andrzej Tokarczyk – eliminacje

Dawid Jasica – finał kumite juniorów

Agnieszka Puch – półfinał

OSU!