Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

Podsumowanie 2013 roku – łącznie zdobyliśmy 86 medali!

Co roku w okresie świątecznym prezentujemy Wam drodzy kibice, goście odwiedzający naszą stronę podsumowanie powoli kończącego się roku. Jak zwykle mijający rok możemy uznać za bardzo udany! Zdobyliśmy łącznie 86 medali (w tym brązowym medal Mistrzostw Europy Juniorów, 3 medale Pucharu Polski), zorganizowaliśmy ogólnopolski zimowy obóz karate oraz grono limanowskich czarnych pasów zasilił kolejny wychowanek braci Golińskich. Zapraszamy do lektury.

  • W dniach 18-20 styczeń Limanowski Klub Kyokushin Karate zorganizował II Winter Camp 2013. W piękny zimowy weekend stycznia 130 karateków z całego kraju wzięło udział w seminarium karate, które w całości poprowadził legendarny uczeń Sosai Oyama- Shihan Tsutomu Wakiuchi 6 Dan. W trakcie trwania obozu do egzaminu na stopień mistrzowski podszedł również nasz zawodnik, członek Kadry Narodowej – Marcin Guzik. Egzamin ukończył pozytywnie i od 20 stycznia grono limanowskich czarnych pasów powiększyło się o jedną osobę. Limanowski Klub Kyokushin Karate posiada obecnie 8 stopni mistrzowskich. Zorganizowanie 2 edycji Winter Camp było nie lada wyzwaniem dla naszego klubu, ale stanęliśmy na wysokości zadania. OSU!
  • W dniach 6 – 9 maja obyło się w Dojo Stara Wieś zgrupowanie Kadry IKO. Celem szkolenia było przygotowanie zawodników do startu w Mistrzostwach Europy w Kijowie. Nasz klub otrzymał powołanie dla trójki zawodników: sensei Marcina Guzika oraz Rafała Puch i Agnieszki Puch. Niestety w wyniku kontuzji sensei Guzik nie mógł wziąć udziału w zgrupowaniu i na 4 dniowy obóz kadry narodowej pojechało wyłącznie rodzeństwo Puchów. Natomiast 26 maja w Nowym Targu podczas XI Młodzieżowego Turnieju Kyokushin Karatew którym wzięły udział klubu zrzeszone w IKO oraz Shinkyokushin limanowscy zawodnicy zdobyli 19 medali oraz 2 miejsce drużynowo. 
  • 5 grudnia do dzieci trenujących w klubie przyszedł święty Mikołaj. 7 grudnia 2013 roku w Hali Widowiskowo Sportowej w Sosnowcu odbył się Ogólnopolski Turniej IKO Karate Kyokushin. Do Turnieju zgłoszono 166 uczestników z 16 klubów sportowych z Polski. Limanowski Klub Kyokushin Karate 24 osobową ekipą zdobył łącznie 20 medali i 3 miejsce drużynowo.

Reasumując klub zdobył w mijającym roku 86 medali. Zorganizowaliśmy ogólnopolski Zimowy Obóz Karate Kyokushin, który poprowadził legendarny uczeń Sosai Oyamy – Shihan Wakiuchi. Grono czarnych pasów zasilił nasz zawodnik Marcin Guzik. Zdobywając wiele medali Limanowski Klub Kyokushin Karate stawał kilka razy na podium w klasyfikacji drużynowej (Makroregion Południowy w Olkuszu, Ogólnopolski Turniej w Nowym Targu, Sosnowcu). Na znaczną uwagę zasługuje brązowy medal Patrycji Kogutowicz zdobyty na Mistrzostwach Europy Juniorów w Katowicach. Klub poszerzył obszar swojej działalności otwierając 2 sekcje w Łososinie Górnej oraz w Brzeznej. Co najbardziej cieszy to postawa juniorów i kadetów, którzy zdobywając medale, swoją postawą pokazują, że są przyszłością tego klubu, a praca instruktorów i trenerów nie idzie na marne.

Nasz klub się rozwija i nadal będziemy dążyć tą drogą.

Nasza działalność nie miałaby miejsca gdyby nie pomoc urzędów, sponsorów, ludzi dobrej woli, którzy zawsze chętnie wspierają nasz klub. Nie jesteśmy w stanie wymienić wszystkich ludzi, którzy nam pomagają, ale to dzięki Wam nasz klub istnieje, może realizować swoje statutowe cele, jeździć po Polsce i Europie i walczyć o najwyższe miejsca. 

DZIĘKUJEMY!

Zawodnikom i trenerom gratulujemy sukcesów i życzymy szczęścia w kolejnych turniejach, mistrzostwach w 2014 r. Zarząd klubu, trenerzy oraz instruktorzy życzą wszystkim gościom, czytelnikom, ćwiczącym Szczęśliwego Nowego Roku.

OSU!