Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

Puch, Kogutowicz i Kumor powołani na Mistrzostwa Europy Juniorów!

5 października 2013 roku odbyło się w podwarszawskim Józefowie Ogólnopolskie Seminarium Kumite i Kata przygotowujące do Mistrzostw Europy Juniorów 2013. Gospodarzem tego niecodziennego wydarzenia był Klub Sportów Walki UKS Bushi sensei Pawła Juszczyka.

W hali Integracyjnego Centrum Sportu i Rekreacji w Józefowie spotkano się blisko 160 zawodników i instruktorów, z klubów całej Polski. Dla wielu uczestników w wieku 12-18 lat było ono ostatnim sprawdzianem przed VII Mistrzostwami Europy Juniorów, które odbędą się w Katowicach 26.10.2013. W czasie imprezy otrzymali oni z rąk polskich BC i jednocześnie vice prezesów Polskiej Federacji Karate Kyokushinkai shihan Eugeniusza Dadzibuga i shihan Jacka Czernieca oficjalne powołania do Reprezentacji Polski.

Limanowski Klub Kyokushin Karate na józefowskim seminarium reprezentowali: Mateusz Puch, Patrycja Kogutowicz oraz Oskar Kumor, z zawodnikami był również sensei Zbigniew Goliński. W trakcie seminarium trójka limanowskich zawodników z rąk Shihan Dadzibuga i Czernieca otrzymali oficjalne powołania do kadry narodowej na Mistrzostwa Europy Juniorów.

Seminarium w Józefowie to praktycznie ostatnie szlify przed startem w nadchodzących mistrzostwach. Ostatnie półtora miesiąca bardzo ciężko pracowaliśmy nad formą, którą w międzyczasie sprawdziliśmy w Nowej Sarzynie, gdzie zawodnicy bardzo dobrze się zaprezentowali zdobywając medale w swoich konkurencjach. Zostało kilkanaście dni do mistrzostw. Czas pokaże, mata zweryfikuje nasze przygotowania. Jestem dobrej myśli! OSU! Sensei Zbigniew Goliński po seminarium.

Relacje z imprezy wyemitowała telewizja regionalna TVP Warszawa (od 2:24 min)

Seminarium składało się z trzech części. Pierwsza to trening kata, czyli tradycyjnych form karate. Na prośbę organizatora został on poprowadzony przez czołowych polskich zawodników występujących w tej konkurencji sensei Izabelę Sularz, Emila Słabonia i Kamila Dubiela.

Cześć druga obejmowała krótki trening technik do walki poprowadzony przez shihan Eugeniusza Dadzibuga a następnie walki sparringowe.

W części trzeciej zainteresowani zawodnicy, instruktorzy i rodzice mogli wsiąść udział w warsztatach z psychologiem sportu Jagoda Smoleńską pod tytułem „Umysł można trenować tak jak ciało”.

Galeria zdjęć:

Galeria zdjęć z strony Polskiej Federacji Karate Kyokushin:

OSU!