Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

Pokaz Karate w Łososinie Górnej

Dnia 14 października na zaproszenie Pani Dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych nr 4 Haliny Golonka, Limanowski Klub Kyokushin Karate – sekcja Łososina Górna wykonała pokaz karate z okazji Dnia Nauczyciela. W pokazie wzięli udział młodzi adepci Karate Kyokushin, którzy na co dzień trenują pod okiem sensei Marcina Guzika I Dan w łososińskiej sekcji. Po pokazie najmłodszej grupy, techniki nożne, uderzenia, kumite oraz kata zaprezentowali starsi koledzy i koleżanki z klubu z grupy zaawansowanej z Limanowej. Na sam koniec zaprezentowali się sensei: Marcin Guzik oraz Piotr Ciuła, którzy wykonali pokaz technik oraz tameshi-wari.

Sensei Marcin Guzik od marca 2013 roku prowadzi zajęcia w Łososinie Górnej w dniach wtorek oraz piątek o godzinie: 17.30 do 19.00. Sensei Marcin jest naszym zawodnikiem, który z powodzeniem występuje na zawodach rangi krajowej zdobywając medale Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski.

Jest nam niezmiernie miło, że Pani Dyrektor ZSS nr 4 w Limanowej zaprosiła nas do udziału w akademii z okazji Dnia Nauczyciela. Z tego powodu przygotowaliśmy specjalny pokaz podczas którego zaprezentowaliśmy dosyć obszerny wycinek Karate Kyokushin. Na początek sensei Marcin Guzik wraz ze swoją grupą młodych karateków zaprezentował pokaz technik, kopnięć, uderzeń i bloków. Następnie starsi sempaie z Limanowej zaprezentowali kata, kumite oraz kilka elementów z samoobrony. Zwieńczeniem występu był pokaz technik oraz tameshi-wari sensei Marcin Guzika oraz sensei Piotra Ciuły.

Ja, jako prowadzący narrację pokazu, muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem występu tych młodych przyszłych wojowników z Łososiny Górnej. Być może któreś dziecko z tej grupy za kilkanaście lat powtórzy osiągnięcia i wyniki swojego obecnego sensei Marcina Guzika, bo przecież dokładnie 17 lat temu sensei Marcin Guzik rozpoczął treningi Karate Kyokushin w Łososinie Górnej. Oby tak było, czego każdemu życzę. OSU!

– sensei Zbigniew Goliński III Dan po pokazie.

Serdecznie podziękowania kierujemy w stronę Pani Dyrektor Haliny Golonka za owocną współpracę. Oby więcej takich zaproszeń na wydarzenia szkolne w Łososinie Górnej. Z pewnością odpowiemy na nie pozytywnie, dając różnego rodzaju pokazy czy prowadząc otwarte treningi dla młodzieży i dzieci z Zespołu Szkół Samorządowych nr 4 w Limanowej.

Galeria zdjęć:

Filmiki (przepraszamy za nie najlepszą jakość):


OSU!