Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

Patrycja Kogutowicz brązową medalistką Mistrzostw Europy Juniorów!

Mamy brązową medalistkę Mistrzostw Europy Juniorów w Karate Kyokushin. Patrycja Kogutowicz trzecia na Mistrzostwach Europy Juniorów! Gratulacje! OSU!

W rozegranych w Katowicach VII Mistrzostwach Europy Juniorów Karate Kyokushin wzięło udział 340 zawodników w wieku 12-17 lat z 18 krajów Europy. Organizatorem był Klub Rekreacyjno Sportowy TKKF „CZARNI” Katowice kierowany przez Sensei Dariusza Łyczko przy współpracy z Shihan Jackiem Czerniecem. Zawody zaszczycił swoją obecnością prezydent International Karate Organization Kancho Shokei Matsui, a także szef Departamentu Spraw Zagranicznych IKO shihan Katsuhito Gorai.

Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowała dwójka zawodników: Mateusz Puch, który startował w kumite pełny kontakt (16-17 lat) do 60 kg, oraz Patrycja Kogutowicz która swoich sił próbowała w kumite pełny kontakt (16-17 lat) do 60 kg.

Z dwójką limanowskich wojowników w Katowicach przebywał sensei Zbigniew Goliński 3 Dan, który był również sędzią zawodów, a podczas spotkania z Kancho Shokei Matsui odebrał pamiątkową tablicę z okazji 40-lecia Karate Kyokushin w Polsce.

Jestem bardzo zadowolony z postawy naszych juniorów, co prawda trochę szczęścia zabrakło Mateuszowi, który odpadł już w pierwszej walce eliminacyjnej z Rosjaninem, ale zawalczył bardzo dobrze i pokazał się naprawdę z bardzo dobrej strony. Zabrakło nie wiele! Natomiast „czapki z głów” przed Patrycją Kogutowicz, która w pięknym stylu pokonała zawodniczkę z Rosji a następnie koleżankę z kadry i to właśnie z Polką Patrycja musiała toczyć ciężkie boje o medal. 26 października na długo utkwi Patrycji w pamięci, ponieważ w tym dniu nasza zawodniczka wspięła się na wyżyny swoich możliwości co zaowocowało medalem na tej jakże prestiżowej i ważnej imprezie Karate Kyokushin w kategorii junior. W półfinale niestety Patrycja uległa lepszej zawodniczce z Ukrainy (Skamarohovej Marinie) i ostatecznie zajęła zasłużone, wysokie III miejsce w kumite pełny kontakt w kategorii junior 16-17 lat do 60 kg. – Sensei Zbigniew Goliński po zawodach.

Patrycja w półfinale - Limanowa Polska

Brązowy medal Patrycji Kogutowicz

Galeria zdjęć z PFKK:

Filmiki z walk już niebawem!

OSU!