Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

Dlaczego dziecko powinno ćwiczyć Karate Kyokushin? Fotorelacja z treningu dziecięcej grupy w Limanowej

Przy okazji, jaką była krótka sesja zdjęciowa podczas dzisiejszego treningu grupy dziecięcej w Limanowej, poruszymy temat trenowania karate przez najmłodszych (dzieci do 14 lat). Większość rodziców posyła dziecko na karate z myślą o samoobronie, z reguły jest to pierwszy powód, a powinien być ostatnim. Sztuka walki – Karate Kyokushin stwarza idealną możliwość u dziecka, nastolatka do kształtowania odwagi, pewności siebie, stanowczości, dyscypliny, umiejętności wyznaczania sobie celów i dążenia do nich, ponadto rozwija umiejętność koncentracji oraz uczy spokoju i opanowania.


Treningi dziecięcej grupy w Limanowej odbywają się w ZSS nr 1 w Limanowej:

poniedziałek: 17.45 – 19.00
czwartek: 17.45 – 19.00

Zajęcia prowadzą instruktorzy i doświadczeni zawodnicy Karate Kyokushin:

Sensei Marcin Guzik I Dan oraz Senpai Tadeusz Dyrek.

Informacje i zapytania, prosimy kierować na klub@karate.limanowa.pl lub telefonicznie: 530 40 41 41


Osiem powodów dlaczego warto zapisać dziecko na karate:

  • stanowczość, dyscyplina i opanowanie – dziecko na treningach karate uczy się opanowania i dyscypliny. Na daną komendę instruktora musi wykonać odpowiednią pozycję, ustawić się w szeregu czy wykonać określoną technikę. Zajęcia karate kształtują w dziecku opanowanie i spokój.
  • wyznaczanie i osiąganie celów – dojo (sala w której się trenuje), jest miejscem w którym spotykają się różni ludzi z różnych środowisk. W dojo trenują zarówno nastolatkowie, którzy z roku na rok coraz lepiej uderzają, kopią i walczą, są też rodzice, którzy przyprowadzając swoje pociechy i również sami trenują by zgubić parę kilogramów. Na sali trenują różni ludzi i każdy trenuje w innym celu, dla poprawy sylwetki, zgubienia kilogramów, dla własnej satysfakcji czy też dla wyników i osiągnięć sportowych. Dzieci, które mają styczność z tego typu uporem w dążeniu do celu mają większą szansę na prawidłowe ukształtowanie swojej osobowości w tym obszarze.
  • potrzeba przynależności mimo iż karate jest sportem indywidualnym, to trening stwarza możliwość do trenowania w grupie, ale na najwyższym indywidualnym poziomie. Dzieci spełniają swoją potrzebę przynależności poprzez wspólny trening wśród swoich rówieśników, który przejawia elementy kultury Dalekiego Wschodu, przez co dziecko czuje się częścią czegoś wyjątkowego i niecodziennego. Ponadto fakt należenia do grupy trenującej sztuki walki znacznie wzmacnia pewność siebie i wiarę we własne możliwości.
  • koncentracja, skupienie i nauka – skutkiem ubocznym trenowania karate są poprawne nawyki i umiejętność koncentracji i skupienia się. Poprzez zdyscyplinowane wykonywanie technik wskazanych przez instruktora dziecko uczy się koncentracji. Trenowanie kata pobudza dziecko do nauki kontrolowania siebie pod względem psychicznym, ale i fizycznym. Wykonując kata dziecko uczy się kilkudziesięciu ruchów, bloków, uderzeń, przejść w określonych pozycjach – to zdecydowanie wymaga skupienia i koncentracji.
  • stawanie się dorosłym – karate posiada poziomy zaawansowanie, rozpoczynając treningi dziecko staje na samym początku drogi, którą praktycznie może iść przez całe życie. Tak jak kiedyś przed kilkudziesięciu laty Sensei prowadzący obecnie zajęcia przyszedł pierwszy raz na trening, tak i dzieci dzisiaj rozpoczynające swoją przygodę z karate, dzięki indywidualnej pracy nad sobą mają szansę dojść do mistrzostwa.
  • korzyści fizyczne – wymagania ruchowe karate podobne są do baletu. Karateka musi umieć wykonywać różne zawiłe i skoordynowane ruchy górną i dolną częścią ciała. Dla dziecka z problemami z koordynacją ruchową być może treningi karate okazałyby się najlepszym lekarstwem. Ponadto pojemność płuc ulega powiększeniu, tętno podczas treningu porównywalne jest do tego podczas biegania. Treningi karate pobudzają całe ciało i stwarzają możliwość prawidłowego rozwoju dziecka pod względem fizycznym.
  • samoobrona – osoba znęcająca się nad innymi z reguły kieruje się potrzebą czucia się silnym i z powodów niskiej samooceny, osoba taka szuka wyłącznie osób słabszych od siebie. Wyczuwa osoby zgarbione, które niechętnie patrzą w oczy, mówią łamiącym się głosem. Karate nie przygotuje dziecka do walki „z napastnikiem”, raczej spowoduje wygaszenie sygnałów, które prowokują napastnika. Sztuki walki uczą pewności siebie i umiejętności patrzenia przeciwnikowi w oczy. Walki treningowe uczą kontroli oddechu. Zajęcia ruchowe, szybkościowe, gibkościowe na sali powodują znaczną poprawę siły, koordynacji, szybkości i wytrzymałości.

Dlatego, serdecznie zachęcamy! Pierwszy trening jest za darmo oraz po to by dziecko spróbowało Karate Kyokushin. Przyprowadź swoje dziecko na salę. Pozna nowych rówieśników, efektywnie i miło spędzi czas w naszym Limanowskim Dojo. Do zobaczenia na sali, OSU!

Galeria zdjęć:

OSU!

osiem powodów trenowania Karate via: www.karatebielanski.com.pl