Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

Ogromny sukces w Rudniku nad Sanem!

W Rudniku nad Sanem w ubiegły weekend miał miejsce Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin zorganizowany przez Leżajski Klub Kyokushin Karate. W zawodach wzięło udział 157 zawodników reprezentujących kluby zrzeszone w IKO: Limanowa, Chrzanów, Dębica, Krosno, Przeworsk, Leżajsk i wiele innych. W turnieju brali udział juniorzy w wieku 18 -21 lat, oraz młodsi adepci karate, kadeci, młodzicy oraz dzieci, dla większości których był to pierwszy występ na zawodach. Rywalizowano w konkurencji kata oraz kumite. Sędzią głównym był sensei Dariusz Burda, na matach sędziowali m. in. sensei Zbigniew Goliński.

Rywalizacja podczas tego turnieju stała na bardzo wysokim poziomie. Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowała 15 osobowa ekipa w składzie: Halat Karolina, Patrycja Tobiasz, Sylwia Mruk, Wiktoria Włodarczyk, Patrycja Kogutowicz, Żak Oliwia, Żak Bartłomiej, Tokarczyk Michał, Tokarczyk Andrzej, Mateusz Pławecki, Mateusz Puch, Marlena Orzeł, Jakub Pasionek, Kamil Uryga.

Ta nieliczna grupa zdobyła 18 medali oraz II miejsce drużynowo!

 • Halat Karolina zdobyła I miejsce w kumite dziewcząt (rocz. 99-98, powyżej 50 kg.)
 • Patrycja Tobiasz zdobyła III miejsce w kumite dziewcząt (rocz. 99-98, powyżej 50 kg.)
 • Sylwia Mruk zdobyła III miejsce w kumite dziewcząt (rocz. 99-98, powyżej 50 kg.) oraz III miejsce w kata młodziczek
 • Wiktoria Włodarczyk zdobyła III miejsce w kumite dziewcząt (rocz. 99-98, do 50 kg.)
 • Żak Oliwia zdobyła I miejsce w kata kadetek młodszych oraz III miejsce w kumite dziewcząt (rocz. 03-02, powyżej 28 kg.)
 • Marlena Orzeł zdobyła V miejsce w kata młodziczek oraz III miejsce w kumite dziewcząt (rocz. 99-98, do 50 kg.)
 • Bartłomiej Żak zdobył IV miejsce w kata chłopców oraz II miejsce w kumite chłopców (rocz. 04 i młodsi, powyżej 27 kg.)
 • Tokarczyk Michał zdobył II miejsce w kata kadetów oraz I miejsce w kumite chłopców (rocz. 99-98, do 60 kg.)
 • Tokarczyk Andrzej zdobył II miejsce w kumite chłopców (rocz. 99-98, do 60 kg.)
 • Pasionek Jakub zdobył I miejsce w kumite chłopców (rocz. 99-98, powyżej 70 kg.)
 • Mateusz Pławecki zdobył II miejsce w kumite chłopców (rocz. 01-00, powyżej 50 kg.)
 • Kamil Uryga zdobył II miejsce w kumite chłopców (rocz. 99-98, powyżej 70 kg.)
 • Mateusz Puch zdobył III miejsce w kumite chłopców (rocz. 97-96, do 70 kg.)
 • Kogutowicz Patrycja zdobyła III miejsce w kumite juniorek (open)

Łącznie zdobyliśmy 18 medali: 4 złote medale, 5 srebrnych oraz 8 brązowych, do tego doliczyć należy srebrny medal w klasyfikacji drużynowej!

Wyniki na turniejach w których bierzemy udział, cieszą niezmiernie, tym bardziej w takiej liczbie. Zdobyliśmy 18 medali, zostawiliśmy za sobą wiele ekip, które przyjechały na ten turniej. Zabrakło nam nie wiele, by zdobyć drużynowo złoty medal. Wszyscy zawodnicy stanęli na wysokości zadania, pokazali się z jak najlepszej strony. Zarówno juniorzy Mateusz Puch, Patrycja Kogutowicz, którzy z zawodów na zawody prezentują wysoką formę, która owocuje medalami. Zaraz za nimi mamy kolejną generację młodych karateków z Limanowej, to Kamil Uryga, Jakub Pasionek, bracia Tokarczykowie, Sylwia Mruk, Patrycja Tobiasz, Wiktoria Włodarczyk, Marlena Orzeł oraz Karolina Halat, to stała ekipa naszych kadetów i kadetek, którzy z zawodów na zawody stają się coraz lepsi. Wynik na tym turnieju jest potwierdzeniem ciężkiej pracy na treningach. I nie sposób nie wymienić najmłodszych Oliwię Żak, Bartka Żaka, Mateusza Pławeckiego oraz Oliwę Gągola, którzy mimo niewielu lat, mimo, że dopiero zaczynają swoją przygodę z Kyokushin Karate, to już święcą swoje pierwsze tryumfy na ogólnopolskich turniejach. Wynik, bardzo dobry wynik na takim turnieju jest potwierdzeniem siły limanowskiego kyokushin karate. Sensei Zbigniew Goliński po zawodach.

Na turnieju wraz z dzieciakami bardzo licznie zgromadzili się rodzice, którzy gorąco dopingowali swoje pociechy! To dzięki pomocy rodziców, którzy są otwarci i bardzo chętnie wspierają klub, dzieciaki mogą i chcą się rozwijać, a co najważniejsze ich praca na treningach nie idzie na marne, czego potwierdzeniem są medale zdobyte w Rudniku.

Z informacji bieżących, już w czwartek w klubie odbędzie się egzamin na stopnie kyu. A kadra zawodnicza przygotowuje się do Makroregionu Południowego, który odbędzie się 9 marca w Olkuszu.

OSU!