Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

Po turnieju… Klubowe Mikołajki 2012

W weekend odbył się Klubowy Turniej Mikołajkowy w którym wzięli udział najmłodsi, dzieci oraz młodzież z naszego klubu. Ogólnie wystartowało 80 zawodników z sekcji Limanowa, Nowy Sącz oraz Tymbark. Startowali oni w konkurencji kata oraz kumite. Pokazy kata spotkały się z ogromnym zainteresowaniem publiczności, w szczególności pokazy kata naszych najmłodszych maluchów. 

Dla dzieci przygotowano paczki mikołajkowe, które osobiście wręczył św. Mikołaj :). Oprócz walk kadetów i juniorów, także starsi adepci karate kyokushin mieli okazję zmierzyć się między sobą w 2 minutowych walkach. Walki te rozegrano na samym końcu i cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród zgromadzonej publiczności.

Pomiędzy konkurencjami kata i kumite miały miejsce nietypowe walki, których nie zobaczycie nigdzie indziej: kadeta z kadetką, mamy z córką oraz braci bliźniaków.

Sala gimnastyczna przy Zespole Szkół Samorządowych nr 1 w Limanowej została wypełniona po brzegi. Na sali było około 300 osób. Zgromadzili się w niej rodzice, rodziny oraz znajomi startujących w turnieju dzieci.

Zawody sędziowali nasi senseie oraz starsi senpaie z 1 lub 2  kyu. Sędzią głównym zawodów był sensei Zbigniew Goliński (3 Dan).

Wśród zaproszonych gości na turniej przybyli: Pani Kazimieria Zięba Dyrektor ZSS nr 1 w Limanowej oraz radni Leszek Woźniak i Janusz Bugajski. Serdecznie dziękujemy, że zaszczycili państwo swoją osobą nasz turniej.

Uroczystego otwarcia turnieju dokonała Pani Dyrektor Kazimiera Zięba.

W takich turniejach klubowych nie liczą się wyniki, kto z kim wygrał, czy przegrał. Liczy się dobra zabawa i propagowanie karate kyokushin jako sposobu na życie. Taki turniej spaja nasz klub jeszcze bardziej. Atmosfera panująca podczas zawodów była kapitalna i to pokazuje jaką jesteśmy jednością, można by powiedzieć, jaką jesteśmy rodziną kyokushin w Limanowej. Na koniec jeszcze powiem krótko: uśmiech na twarzy tych dzieci mówił więcej niż tysiąc słów. Warto było ten turniej zorganizować. OSU! – Sensei Zbigniew Goliński po turnieju.

Krótki reportaż z turnieju, który przeprowadziła zaprzyjaźniona telewizja internetowa TV28.PL:

Galeria z turnieju:

OSU!