Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

Bez sukcesu w Dzierżoniowie

1 grudnia 2012 w Hali Sportowej OSiR w Dzierżoniowie odbyły się XIII Mistrzostwa Polski Open i Kata w których uczestniczyło 63 zawodników z 33 ośrodków. Mistrzostwa oglądało około 800 osób. Oficjalnego otwarcia MP dokonał Burmistrz Dzierżoniowa. który uczestniczył także w Sayonara. Sędzią głownym był shihan A. Drewniak, sędzią technicznym E. Dadzibug, obsługę komputerową i losowanie przeprowadził shihan J. Czerniec. Ponadto sędziowali shihan i sensei: W. Stolarczyk, M. Godoś, K. Dubiel, B. Lubos, T. Bachowski, M. Mazur, B. Świątkowski, R. Szuber, A. Sypień, Z. Romanowski, M. Marszałek, D. Karczmit, Z. Goliński, P. Sujka, T. Marciniak. W związku z jubileuszem Dzierżoniowskiego Klubu Kyokushin  mistrzostwa posiadały wyjątkową oprawę, napisy, podest z reflektorami i głośnikami, pamiątkowe statuetki dla ogólnopolskich działaczy i sędziówi.

Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentował Marcin Guzik, który wraz z sensei Zbigniewem Golińskim 30 listopada wyruszyli w drogę do Dzierżoniowa, by 1 grudnia reprezentować limanowską ziemię, limanowskie kyokushin karate na najważniejszym i najbardziej prestiżowym turnieju w kraju w formule full kontakt.

Niestety nasz zawodnik odpadł już w eliminacjach. Marcin zmierzył się z Jakubem Lupą z Tarnowskich Gór. Regulaminowe 2 minuty nie dały werdyktu, choć nasz zawodnik miał przewagę sędziowie zdecydowali o kolejnych dwóch minutach dogrywki, w której walka również była bardzo wyrównana. Tuż przed końcem dogrywki przeciwnik wykonał ushiro-geri i zdobył ippon, tym samym Marcin przegrał walkę i do dalszego etapu rywalizacji przeszedł Jakub Lupa.

1 miejsce zdobył Patryk Sypień z Wrocławia, który w finale pokonał Marka Odzeniaka z Warszawy. Tuż za nimi na podium stanęli Maciej Mazur z Warszawy oraz Daniel Bukowy ze Świdnicy.

Sensei Zbigniew Goliński po zawodach: „Czujemy lekki niedosyt po mistrzostwach. Wierzyłem i cały nasz klub wierzył w Marcina, jednak zawody zawodom nie są równe. Raz zdobywa się medale, innym razem można odpaść już w eliminacjach. Taka przegrana bardzo dobrze działa na motywacje do dalszych treningów i pracy nad sobą, której jest i zawsze będzie bardzo dużo. Tegoroczne mistrzostwa stały na bardzo wysokim poziomie. Każdy z wyłonionej ósemki najlepszych mógł zdobyć mistrzostwo. Walki zweryfikowały, że w tym roku najlepszym zawodnikiem jest Patryk Sypień z Wrocławia. Czeka nas obecnie dużo pracy, już niebawem Winter Camp w Limanowej, a zaraz potem Makroregion i Mistrzostwa Europy Open. OSU!”

Nasz sensei Zbigniew Goliński sędziował walki eliminacyjne, ponadto walki półfinałowe oraz finały.

Walka Marcina z Jakubem Lupą:

OSU!