Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

Brązowy medal Guzika w Koszalinie!

W dniu 10 listopada 2012 roku w Koszalinie odbył się XXIX Puchar Polski Karate Kyokushin Seniorów, w którym wzięło udział 64 zawodników z 25 ośrodków z całej Polski. Sędzią Głównym zawodów był shihan Andrzej Drewniak, Sędzią technicznym shihan Eugeniusz Dadzibug, natomiast organizatorem Koszaliński Klub Karate Kyokushin. Najlepszym zawodnikiem uznano Patryka Borowskiego z Wejherowa, a najlepszą zawodniczką Ewelinę Urbanowską z Wrocławia.

Nasz klub reprezentowała dwuosobowa ekipa:

  • Rafał Puch – kategoria -65 kg kumite senior
  • Marcin Guzik – kategoria +90 kg kumite senior

Rafał Puch bardzo dzielnie walczył w kategorii -65 kg. W walce ćwierćfinałowej spotkał się z Krystianem Witakiem z UKS Bushi. 2 minuty regulaminowego czasu nie dały werdyktu, sędziowie zdecydowali o dogrywce. Kolejne dwie minuty morderczego wysiłku i niestety sędziowie wskazali na Krystiana z UKS Bushi. Naszemu zawodnikowi zabrakło nie wiele, by po raz pierwszy w karierze zdobyć medal na ogólnopolskiej imprezie, ale jak sam Rafał zapewnia, „żadna przegrana nie idzie na marne, będę dalej trenować i z zawodów na zawody chcę być coraz lepszy”.

Marcin Guzik jak rok temu pojechał na Puchar Polski Seniorów z myślą o medalu. W 2011 roku Marcin zdobył brązowy medal w kategorii +90 kg – w półfinale uległ Senseiowi Łukaszowi Lemieszko z Ełku, w 2010 roku Guzik był bezkonkurencyjny i zdobył złoty medal w najcięższej kategorii. W tym roku nasz czołowy zawodnik zdobył brązowy medal. Po eliminacjach, w 3 minutowej walce półfinałowej niestety już na początku przez nieuwagę przeciwnik Marcina zdobył wazari techniką mawashi geri jodan. Marcin rzucił się do odrabiania straty, oroshi kakato geri, ushiro mawashi geri, ulubione techniki Marcina nie pomogły. Pojedynek zakończył się i przeciwnik Marcina jednogłośną decyzją sędziów przeszedł do finału. Jak czas pokazał w finale tym zawodnik z Świnoujścia z powodu kontuzji nie wystąpił i złoty medal w najcięższej kategorii przypadł Patrykowi Sypieniowi z Wrocławia. Marcin po zawodach mówił, że: „mam nauczkę na przyszłość, nie można czekać na ruch przeciwnika, od początku trzeba narzucić własne tempo i do końca konsekwentnie zmierzać do celu jakim jest wygrana.”

Sensei Zbigniew Goliński nie krył zadowolenia z postawy swoich zawodników na XXIX Pucharze Polski Seniorów w Koszalinie. Mimo bardzo długiej podróży zawodnicy świetnie się spisali i trudy drogi zostały w pełni zrekompensowane przez medal Marcina. Obecnie przygotowujemy się do Pucharu Polski Juniorów Młodszych i Młodzików w Gubinie oraz Mistrzostw Polski Open w Dzierżoniowie.

OSU!