Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

Ogromny sukces na Grand Prix Europy IKO Matsui Dzieci i Młodzieży w Katowicach

W sobotę 16 czerwca 2012 odbył się w Katowicach Turniej Karate Kyokushin z udziałem 280 zawodników z 25 klubów kyokushin z całego kraju. Zawody odbyły się w nowoczesnej, klimatyzowanej hali Ośrodka Sportowego „Szopienice” w Katowicach. Walki toczone były na trzech matach. Rolę sędziego głównego pełnił shihan Eugeniusz Dadzibug 5 dan.

Patronat honorowy sprawował prezydent miasta Katowice Piotr Uszok oraz Prezes Zarządu Głównego TKKF Mieczysław Borowy. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał wiceprezydent miasta Katowice Pan Marcin Krupa.

Nasz Limanowski Klub reprezentowała liczna 11 osobowagrupa dzieci i młodzieży, którzy startowali w swoich kategoriach wagowych, wiekowych oraz w kata.

Limanową reprezentowali: Patryk Filipowicz, Sylwia Mruk, Halat Karolina, bracia Tokarczykowie Michał oraz Andrzej, Oskar Kumor, Krzysztof Adamek, Mateusz Puch, Wiktor Ajdukiewicz, Patrycja Kogutowicz, Agnieszka Puch.

Występ tej młodej ekipy w Katowicach okazał się ogromnym sukcesem! Zdobyliśmy 9 medali, (w tym 4 srebrne i 5 brązowych):

  • Patrycja Kogutowicz II miejsce
  • Krzysztof Adamek II miejsce
  • Tokarczyk Andrzej II miejsce
  • Karolina Halat II miejsce
  • Mateusz Puch III miejsce
  • Patryk Filipowicz III miejsce
  • Oskar Kumor III miejsce
  • Wiktor Ajdukiewicz III miejsce
  • Tokarczyk Michał III miejsce

Sensei Zbigniew Goliński nie krył ogromnego zadowolenia po turnieju z postawy wszystkich młodych karateków.

Każdy z nich przecież dopiero rozpoczyna swoją drogę kyokushin. Te medale cieszą i napawają  optymizmem na przyszłość. Tak jak kiedyś my startowaliśmy i przecieraliśmy szlaki, tak teraz pod naszym okiem startuje młodzież i wygrywa, zdobywa wysokie miejsca na podium. Warto podkreślić kolejne sukcesy braci Tokarczyków, Patrycji, Karoliny, Oskara, Wiktora, Mateusza, Krzysztofa czy najmłodszego Patryka. Są to młodzi karatecy, którzy każdy turniej kończą na wysokich pozycjach. To bardzo cieszy, że praca instruktorów nie idzie na marne i widać jej ogromne efekty – sensei Zbigniew Goliński.

Bardzo gorąco chcemy podziękować sponsorom i ludziom dla których limanowskie kyokushin nie jest obojętnie. To dzięki Wam dzieci, młodzież może uczestniczyć w tego typu turniejach, to dzięki Wam młodzi karatecy kształtują swoją osobowość, swój charakter. Dziękujemy!

Galeria zdjęć z turnieju:

OSU!