Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

Brązowy medal Anny Kądziołka!

W dniu 21 kwietnia 2012 roku w hali sportowej Politechniki Krakowskiej przy ul. Kamiennej 17 w Krakowie odbył się XII Ogólnopolski Akademicki Turniej Karate-Kyokushin o Puchar Prezesa AZS. Organizatorami byli: AZS PK, Centrum Sportu i Rekreacji PK oraz Sekcja AZS Karate Kyokushin Politechniki Krakowskiej. W turnieju wzięło udział 52 studentów i studentek z 18 wyższych uczelni z  całej Polski. Sędzią głównym turnieju był był sensei Roman Kęska.

W trakcie uroczystego otwarcia turnieju głos zabrał Zastępca Dyrektora Centrum Sportu i Rekreacji PK Pan mgr Jacek Majka witając przybyłych zawodników, trenerów i publiczność. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali przedstawiciele władz Klubu Uczelnianego AZS PK: Prezes Pani Aleksandra Cul i Pani Magdalena Stoch a także trener sekcji karate kyokushin AZS PK sensei Aleksander Pabiś.

Limanowski Klub Kyokushin Karate wystawił dwoje zawodników: Annę Kądziołka oraz Marcina Guzik. Nasi zawodnicy walcząc reprezentowali swoje uczelnie. Ania Wyższą Szkołę Europejską w Krakowie a Marcin Uniwersytet Ekonomiczny również w Krakowie.

Marcin Guzik niestety odpadł z turnieju już w pierwszej walce. Po wyrównanej walce (regulaminowe 2 minuty oraz 2 minuty dogrywki) z Rafałem Cieszyńskim, sędziowie zdecydowali, że przeciwnik Marcina przejdzie do następnego etapu turnieju.

Anna Kądziołka bez większych problemów wygrała swoją pierwszą walkę i znalazła się w premiowanej czwórce zawodniczek w kategorii open. Niestety w półfinale trafiła na utytułowaną zawodniczkę z Krakowa Anne Rosół. Po ciężkiej walce Ania musiała uznać wyższość swojej przeciwniczki.

Sensei Zbigniew Goliński nie krył zadowolenia z postawy Anny w  tym ogólnopolskim turnieju studentów.

Teraz zawodnicy przygotowują się do Mistrzostw Polski Seniorów, które odbędą się już 27-28 kwietnia w Sosnowcu.

OSU!