Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

Podsumowanie 2011 roku

Witamy serdecznie wszystkich gości, kibiców, sympatyków jakże licznie odwiedzających serwis informacyjny Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate,  zawodników, członków klubu oraz ćwiczących. Redakcja serwisu jak co roku przygotowała obszerne podsumowanie działalności klubu w mijającym 2011 roku.

Zapraszamy do lektury: Podsumowanie działalności Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate.

Mijajacy rok był dla nas bardzo udany, zdobyliśmy łącznie 69 medali.

  • 27 stycznia odbył się jak co roku zimowy egzamin na stopnie szkoleniowe. Do egzaminu przystąpiło 80 karateka. W komisji egzaminacyjnej zasiedli sensei Zbigniew Goliński 3 Dan, sensei Józef Haszczyc 2 Dan oraz sensei Zbigniew Gągola 2 Dan. Wszystkim zdającym gratulujemy zdobycia wyższych stopni kyu.
  • Jak rok wcześniej również w 2011 roku zorganizowaliśmy II Młodzieżowy Turniej Kyokushin Karate, który odbył się 26 lutego.  Na limanowskiej ziemi rywalizowało 174 zawodników z 8 ekip z Zakopanego, Niepołomic, Bielska Białej, Katowic, Gliwic, Leżajska, Nowego Targu oraz Limanowej. Patronat nad turniejem objęli Poseł na Sejm RP Wiesław Janczyk, Starosta Powiatu Limanowskiego Jan Puchała oraz Burmistrz Miasta Władysław Bieda. I tym razem, turniej okazał się ogromnym sukcesem organizacyjno-sportowym w którym wzięli udział karateka z okolicznych klubów. Limanowa drużynowo znowu triumfowała, zdobywając łącznie: 13 medali.
  • W kolejnym miesiącu, również wiele się działo. 21 marca zawodnik sekcji MMA Krzysztof Stokłosa wystartował w Gali MMA w Dublinie, niestety nie udało się pokonać przeciwnika. 26 marca nasz zawodnik, członek kadry Polski Marcin Guzik wystartował w paryskim turnieju – „Turnieju Kwalifikacyjnym do Mistrzostw Świata”. Spośród ok. 58 zawodników zgłoszonych przez kluby europejskie, Tokio Honbu weryfikując wyniki i osiągnięcia tychże zawodników, wybrało 37 zawodników, którzy zmierzyli się na macie w Paryżu. Niestety Marcinowi nie udało się zdobyć medalu, ale jak sam stwierdził, sam start w tak prestiżowym turnieju, bycie i przebywanie „oko w oko” z czołówką europejskiego kyokushin jest wielkim wyróżnieniem i kolejnym ogromnym doświadczeniem, które dopisał do swojego konta. Kilka dni później po powrocie z Paryża nasz zawodnik Marcin Guzik oraz sensei Zbigniew Goliński na specjalne zaproszenie Starosty Powiatu Jana Puchały gościli w starostwie gdzie otrzymali listy gratulacyjne za wybitne osiągnięcia, oraz promocję Powiatu Limanowskiego.
  • Maj był miesiącem wielkiego sukcesu, startu w prestiżowym turnieju i kolejnych wyróżnień. Do rzeczy! 7 maja na praskiej tatami Rafał Puch zdobył srebrny medal w Międzynarodowym Turnieju Kyokushin Karate IKO. Jest to dla Rafała pierwszy medal zdobyty na międzynarodowej arenie. Wartozaznaczyć, że w turnieju wystartowało 300 zawodników z 9 krajów i mimo to z tak małej miejscowości jaką jest Limanowa udało się Rafałowi stanąć na wysokim drugim miejscu. Sukces Rafała został zauważony przez Starostę Powiatu Limanowskiego, który jak przed dwoma miesiącami wyróżnił Marcina Guzika, tak i tym razem wyróżnił Rafała Pucha za zdobyty medal na turnieju w Pradze. 28 maja Marcin Guzik wraz sensei Zbigniewem Golińskim oraz całą kadrą Polski zawitali we włoskiej Padwie, gdzie rozegrane zostały Mistrzostwa Europy, naszemu zawodnikowi niestety nie udało się zdobyć medalu w swojej kategorii wagowej, ale start w zawodach zalicza do udanych. To nie koniec! 29 maja nasza ekipa młodych zawodników i zawodniczek zawitała w Nowy Targu gdzie odbył się Młodzieżowy Turniej Kyokushin Karate pod patronatem Burmistrza Miasta Nowy Targ. Naszej ekipie udało się zdobyć łącznie 18 medali!
  • 15 czerwca klub przygotował i przedstawił pokaz karate kyokushin podczas biesiadnego grillowania pod Limanowskim Domem Kultury. Natomiast 26 czerwca LKKK zaprezentował również pokaz karate kyokushin, tym razem na górze Paproć podczas Otwarcia Sezonu Turystycznego w Powiecie Limanowskim27 czerwca miał miejsce letni egzamin na stopnie kyu. Warto zaznaczyć, że Marcin Guzik i Krzysztof Włodarczyk pozytywnie przeszli egzamin wewnętrzny na stopień 1 kyu i 30 czerwca podczas egzaminu w Zakopanem pod okiem sensei Włodzimierza Weselskiego oraz sensei Zbigniewa Golińskiego pozytywnie zdali egzamin na 1 kyu.
  • Wakacje to czas odpoczynku, również w naszym klubie. Treningi odbywały się raz w tygodniu (w sobotę), na który to przychodziła liczna grupa naszych zaawanasowanych zawodników, ale i początkujących.
  • 24 września byliśmy w Leżajsku, gdzie podczas I Galizia Cup IKO, 19 naszych zawodników zdobyło 7 medali w różnych kategoriach wagowych i konkurencjach.
  • W dniach 10 – 16 października w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo Stara Wieś” w miejscowości Stara Wieś, odbyło się zgrupowanie kadry narodowej IKO, która pod kierunkiem shihan Eugieniusza Dadzibuga przygotowywała się do Mistrzostw Świata IKO, które odbyły się 3-6 listopad w Tokio. W tym znakomitym gronie najlepszych karateka z kraju znaleźli się: Marcin Guzik oraz Marcin Mrózek, którzy swoją ciężką pracą i wynikami wypracowali sobie powołanie do kadry Polski. 25 października Starosta Powiatu Limanowskiego Jan Puchała chcąc wyróżnić młodych karateka z Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate po udanym starcie w Leżajsku Międzynarodowym Turnieju International Kyokushinkaikan Organization – I Galizia Cup, gdzie to Limanowianie zdobyli siedem medali, zaprosił 10 osobową ekipę z LKKK i wyróżnił ich wręczając listy gratulacyjne za udane występy na międzynarodowym turnieju. Dwa dni później, 29 października dwóch naszych Marcinów, tj. Marcin Mrózek oraz Marcin Guzik zdobyli dwa brązowe medale na Pucharze Polski w Suwałkach w swoich kategoriach wagowych.
  • 12 listopada we Włocławku odbył się VIII Puchar Polski Juniorów i Młodzików, w którym spośród dwójki startujących limanowian, tylko Oskarowi Kumor udało się zdobyć wysokie premiowane miejsce. Oskar Kumor w swojej kategorii wiekowej oraz wagowej zdobył brązowy medal. Tydzień później, 19 listopada podczas Ogólnopolskiego Turnieju Kyokushin Karate w Krośnie limanowska ekipa zdobyła łącznie 13 medali i ostatecznie drużynowo zajęliśmy 4 miejsce.
  • W dniach 2-4 grudnia miał miejsce Winter Kyokushin Camp, w którym brało udział około stu karateka z Polski, Estonii i Łotwy. Seminarium poprowadził na zaproszenie sensei Włodzimierza Weselskiego legendarny ushi-deshi Masutatsu Oyamy, mieszkający od wielu lat na Sycylii, shihan Tsutomu Wakiuchi 6 dan. Tydzień później 10 grudnia na I Młodzieżowym Turnieju Kyokushin Karate o Puchar Burmistrza Niepołomic w Niepołomicach limanowscy karateka zdobyli 13 medali oraz drużynowo 3 miejsce. 22 grudnia na 4 Pucharze Polski ADCC-sportów chwytanych zawodnik sekcji MMA zdobył srebrny medal i tym samym podkreślił ogromny potencjał tkwiący w tej grupie, prowadzonej przez Krzysztofa Stokłosę. Natomiast 23 grudnia czwórka juniorów wystartowała w prestiżowych Mistrzostwach Europy Juniorów Młodszych, niestety żadnemu młodemu zawodnikowi nie udało się zdobyć medalu. Sam start w takim turnieju, reprezentowanie kraju uznają za wielkie wyróżnienie i zapewniają o jeszcze większej pracy przed kolejnymi turniejami.

Reasumując klub zdobył w mijającym roku 69 medali, porównując wynik do poprzedniego roku jest to o 4 medale więcej. Nie potrzeba zbytniego komentarza. Sami państwo oceńcie, czy nasza praca trenerska/instruktorska, praca naszych zawodników przynosi efekty. Co nas bardzo cieszy to fakt, że regularnie w kadrze Polski występuje nasz limanowski zawodnik Marcin Guzik, być może na razie jego występy na europejskiej arenie nie przynoszą efektu, ale jak to kiedyś powiedział, jeden z komentatorów tego serwisu „Marcin trenuj, trenuj a przyjdzie czas na Ciebie w Europie” i my w to również wierzymy. Wyniki i medale młodych kadetów i juniorów młodszych napawają optymizmem o przyszłość naszego klubu. Występy juniorów w Polsce, w międzynarodowych turniejach, w europejskim championacie cieszą i sprawiają, że możemy być spokojni o kolejnych zawodników, którzy w przyszłości godnie będą reprezentować nasz klub w kategorii senior (+18 lat, pełny kontakt). Nasz klub się rozwija i nadal będziemy dążyć tą drogą.

Nasza działalność nie miałaby miejsca gdyby nie pomoc urzędów, sponsorów, ludzi dobrej woli, którzy zawsze chętnie wspierają nasz klub. Nie jesteśmy w stanie wymienić wszystkich ludzi, którzy nam pomagają, ale to dzięki Wam nasz klub istnieje, może realizować swoje statutowe cele, jeździć po Polsce, ale i Europie i walczyć o najwyższe miejsca. 

DZIĘKUJEMY!

Zawodnikom i trenerom gratulujemy sukcesów i życzymy szczęścia w kolejnych turniejach, mistrzostwach w 2012 r.

Zarząd klubu, sensei oraz redakcja serwisu karate.limanowa.pl życzy wszystkim gościom, czytelnikom, ćwiczącym Szczęśliwego Nowego Roku.

OSU!