Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

Brązowy medal Oskara Kumora we Włocławku!

Dnia 12 listopada 2011 we Włocławku odbył się VIII Puchar Polski Juniorów i Młodzików z udziałem 178 zawodników z 55 ośrodków. Turniej poprzedziło szkolenie sędziów oraz narada kierowników ośrodków. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Eugeniusz Dadzibug. W sędziowaniu uczestniczyło 35 sędziów.

Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowany był przez dwójkę zawodników: Agnieszkę Puch oraz Oskara Kumora. Agnieszka i Oskar wystartowali w pucharze mimo iż walki rozgrywane były w formule lekki-kontakt, która w strukturach IKO, w Polsce czy w świecie nie obowiązuje. Zawodnicy startujący na turniejach IKO walczą tylko w formule full kontakt, zarówno juniorzy, kadeci czy seniorzy.

Agnieszka Puch startowała w swojej kategorii wiekowej w konkurencji kata, niestety nie udało się jej zakwalifikować do drugiej – finałowej tury kata.

Agnieszka również wystartowała w kumite lekki kontakt rocznik 95-94. Po udanych eliminacjach znalazła się „w ósemce”. Niestety w ćwierćfinale po wyrównanej walce, przy werdykcie 2:2, sędzia maty zdecydował, że to przeciwniczka Agnieszki była lepsza i to ona awansowała do premiowanej „czwórki”. Agnieszka ostatecznie zajęła miejsce V-VIII.

Oskar Kumor w kata również nie miał szczęścia i nie zakwalifikował się do drugiej tury.

Mimo braku sukcesu w konkurencji kata, Oskar dzielnie walczył w swojej kategorii wagowej, (rocznik 96). Stoczył dwie walki eliminacyjne, które jednogłośnie wygrał i tym samym bez większych problemów dostał się do premiowanej „czwórki”. Tam niestety, w półfinale uległ swojemu przeciwnikowi i ostatecznie Oskar Kumor zajął III miejsce.

 „Jestem bardzo zadowolony z wyniku Oskara oraz z samego startu Agnieszki. Ta dwójka wystartowała w zawodach, w ktorych walki rozgrywano w formule lekki kontakt. Nasz klub, cała organizacja IKO, niezależnie od kategorii wiekowej, czy też wagowej walczy tylko w kumite full kontakt. Cieżko jest przestawić się na lekki kontakt, jesli cały czas przygotowujesz się do pełnego kontaktu, więc tym bardziej większe brawa dla Oskara za brązowy medal! Wynik cieszy nas, cały klub niezmiernie, ale patrzymy dalej do przodu, przed nami w przyszły weekend kolejny turniej, tym razem jedziemy do Krosna na Międzynarodowy Turniej IKO i teraz tylko nad tym się skupiamy.” – sensei Goliński po zawodowach.

Kilka zdjęć z Pucharu (reszta już niebawem):