Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

13 medali w Krośnie!

19 listopada 2011 roku w Krośnie miał miejsce IV Ogólnopolski Turniej Kyokushin Karate. W turnieju wzięło udział 157 zawodników z 13 klubów z całego kraju. Dzieci, kadeci, juniorzy młodsi startowali w konkurencji kata oraz w kumite full kontakt (z ochraniaczami odpowiednimi do kategorii wiekowej). Limanowski Klub Kyokushin Karate wystawił szeroką kadrę zawodników i zawodniczek. Klub reprezentowali: Oliwia Żak, Rafał Żak, Patryk Filipowicz, Michał Tokarczyk, Andrzej Tokarczyk, Artur Kuchta, Sylwia Mruk, Jakub Pasionek, Kamil Uryga, Marlena Orzeł, Karolina Halat, Patrycja Tobiasz, Oskar Kumor, Mateusz Puch, Patrycja Kogutowicz, Barbara Kuchta oraz Agnieszka Puch. Drużynowo LKKK zdobył 4 miejsce, przegrywając jednym punktem z 3 drużyną turnieju.

 • Oliwia Żak zdobyła III miejsce w konkurencji kata.
 • Rafał Żak zdobył  III miejsce w kumite w swojej kat. wiekowej.
 • Artur Kuchta zdobył  III miejsce w kumite w swojej kat. wiekowej.
 • Michał Tokarczyk zdobył  III miejsce w kumite w swojej kat. wiekowej.
 • Andrzej Tokarczyk zdobył  I miejsce w kumite w swojej kat. wiekowej.
 • Sylwia Mruk zdobyła III miejsce w kumite w swojej kat. wiekowej.
 • Jakub Pasionek  zdobył  III miejsce w kumite w swojej kat. wiekowej.
 • Patrycja Kogutowicz zdobyła III miejsce w konkurencji kata oraz II miejsce w kumite w swojej kat. wiekowej.
 • Oskar Kumor zdobył IV miejsce w konkurencji kata oraz I miejsce w kumite w swojej kat. wiekowej.
 • Mateusz Puch zdobył I miejsce w konkurencji kata.
 • Agnieszka Puch zdobyła III miejsce w konkurencji kata oraz III miejsce w kumite w swojej kat. wiekowej.

W składach sędziowskich zasiedli nasi sensei: Zbigniew Goliński III Dan oraz Zbigniew Gągola II Dan.

Oliwia Żak po bardzo ładnie wykonanym kata dostała się do II tury finałowej, w której niestety musiała uznać wyższość dwóch zawodniczek. Oliwia ostatecznie zajęła III miejsce w kata. W kumite w swojej kategorii wiekowej, po ciężkiej walce sędziowie zdecydowali, że do następnej rundy eliminacyjnej przejdzie jej przeciwniczka.

Patryk Filipowicz wystartował zarówno w konkurencji kata jak i w kumite. Niestety do medalu zabrakło nie wiele. Kilka punktów zabrakło Patrykowi by przejść do II tury kata, a w kumite po dwóch ładnych walkach eliminacyjnych, w trzeciej nasz młody zawodnik uległ przeciwnikowi i ostatecznie zajął miejsce od V-VIII.

Rafał Żak również nie miał zbyt wiele szczęścia w kata. Za to w swojej kategorii wiekowej, po pięknych walkach eliminacyjnych, dopiero w półfinale trafił na zawodnika „godnego siebie”. Po wyrównanej walce Rafał niestety decyzją sędziów przegrał i ostatecznie zdobył III miejsce.

Andrzej, Michał Tokarczykowie zadziwili wszystkich! Bliźniaki z Limanowej po wygranych w pięknym stylu walkach eliminacyjnych spotkali się ze sobą w półfinale. Po ciężkiej walce, w której ani jeden, ani drugi nie odpuszczał sędziowie orzekli o wygranej Andrzeja, który jak później się okazało zdobył złoty medal w tej kategorii. Ostatecznie Andrzej zajął I miejsce a jego brat bliźniak Michał III miejsce.

W tej samej kategorii wiekowej wystartował również Artur Kuchta, który po 3 walkach eliminacyjnych, dopiero w 4 walce (półfinałowej) musiał uznać wyższość przeciwnika i ostatecznie zajął III miejsce.

Sylwia Mruk, dla której był to pierwszy start w tak poważnym turnieju, pokazała się z jak najlepszej strony. Wygrywając bez większych problemów ze swoimi przeciwniczkami w eliminacjach, dopiero w półfinale po dwu minutowej walce decyzją sędziów przegrała ze swoją przeciwniczką i tym samym Sylwia zajęła III miejsce.

Jakub Pasionek po bardzo ładnych walkach eliminacyjnych niestety w półfinale musiał uznać wyższość swojego przeciwnika, tym samym Jakub zdobył brązowy medal w swojej kategorii wiekowej.

Kamil Uryga, Marlena Orzeł, Karolina Halat, Patrycja Tobiasz oraz Barbara Kuchta mimo bardzo walecznej postawy w eliminacjach niestety nie udało im się dostać do „premiowanych czwórek”.

Oskar Kumor jak zwykle w formie! Po niesamowitych walkach elimacyjnych, również w półfinale jak i w finale nie miał sobie równych. Oskar zdobył złoty medal w swojej kategorii wiekowej oraz 4 miejsce w konkurencji kata (nie wiele zabrakło do drugiego medalu).

Mateusz Puch w kumite nie miał tyle szczęścia co Oskar, w eliminacjach musiał pogodzić się z porażką. Jednak w konkurencji kata, po zakwalifikowaniu się do II finałowej tury kata, wykonując tsuki-no-kata Mateusz zdeklasował wszystkich swoich przeciwników i z ogromną przewagą zdobył złoty medal!

Patrycja Kogutowicz wygrała wszystkie swoje walki eliminacyjne bez większych problemów. Dopiero w finale uległa swojej przeciwniczce i tym samym zajęła II miejsce w swojej kategorii wiekowej. Natomiast w konkurencji kata po pięknie wykonanym kata, po podliczeniu punktów z II tury, Patrycja ostatecznie zajęła III miejsce.

Agnieszka Puch w niesamowitym stylu przeszła eliminacje. W pierwszej walce w kilkanaście sekund wygrała ze swoją przeciwniczką, demolując ją swoją ulubioną techniką mawashi-geri-jodan. Po błyskawicznym przejściu eliminacyjnych walk, w półfinale sędzia maty przyznał naszej zawodniczce genten-ichi. Mimo ujemnego punktu, Agnieszka nie poddała się, walczyła do końca i próbowala odrobić stratę. Niestety, nie udało się i nasza zawodniczka zdobyła brązowy medal. Natomiast w konkurencji kata, decyzją sędziów Agnieszka zdobyła III miejsce.

„Jestem niesamowice dumny i zadowolony z postawy naszych młodych karateków. Zarówno ja, jak i cały klub jesteśmy ogromnie zaskoczeni tak dobrym występem w Krośnie. Liczyliśmy na kilka medali, ale wynik przerósł nasze oczekiwania. Cóż mogę powiedzieć o zawodach? Niebywałe walki eliminacyjne, rzadko widuje się takie nokauty. Agnieszka w kilkanaście sekund rozprawiła się z swoją przeciwniczką, kopiąc tylko dwa razy mawashi-geri-jodan – sędziowie nie mieli złudzeń – ippon! Świetne walki eliminacyjne Tokarczyków, Artura Kuchty, Sylwi Mruk, Patrycji, Oskara, Kuby – jestem z nich ogromnie zawodowolony! Potem półfinał i bratobójcza walka Tokarczyków. Mateusz w finałowej turze kata zdeklasował pozostałych zawodników. Oskar przeszedł przez turniej jak burza. Drodzy państwo, powtórzę jeszcze raz, coś naprawdę niesamowitego działo się na tym sobotnim turnieju w Krośnie! Jesteśmy z wszystkich zawodników ogromnie dumni! Zarówno z zdobytych wyników, jak i samych startów pozostałych zawodników, którym nie udało się zdobyć medalu. Samo wyjście na matę, walka z przeciwnikiem, z samym sobą, już jest naszym zwycięstwem! Wynik, medal jest takim ukoronowaniem ciężkiej pracy na treningach. Brak medalu? Ja wierzę, że ich zmobilizuje i na kolejnym turnieju będzie jeszcze lepiej! Puchary do gabloty, a teraz skupiamy się na kolejnych turniejach! Na początku grudnia Mistrzostwa Polski Seniorów OPEN i start Marcina Guzika, potem Mistrzostwa Polski Juniorów w których wystartuje trójka naszych zawodników, następnie Mistrzostwa Europy Młodzików i Juniorów Młodszych do których już przygotowuje się kilku naszych zawodników. Zachęcamy do śledzenia naszych poczynań na matach Polski i świata!”sensei Zbigniew Goliński po turnieju dla redakcji karate.limanowa.pl

Galeria zdjęć:OSU!