Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

Dwa brązowe medale na Pucharze Polski

Dnia 29 października odbył się XXVIII Puchar Polski Seniorów. Zawodnicy z 34 klubów z całego kraju zawitali tym razem do malowniczego miasta Suwałki.  Zawodnicy walczyli w formule full kontakt w poszczególnych kategoriach wagowych, mężczyźni: -65 kg., -70 kg., -75 kg., -80 kg., -90 kg. oraz +90kg. W tej konkurencji Limanowski Klub Kyokushin Karate miał aż trzech reprezentantów: Rafał Puch walczył w kategorii -65 kg. Marcin Mrózek w kategorii -75 kg. oraz Marcin Guzik (zdobywca Pucharu Polski w 2010 roku) w kategorii +90 kg. Kobiety walczyły w trzech kategoriach wagowych -55 kg., -65 kg oraz +65 kg. LKKK również w kumite kobiet miał swoją reprezentantkę w osobie Anny Kądziołki, która walczyła w kumite -65 kg. Odbyły się jeszcze walki w kumite old senior, czyli kumite powyżej 35 roku życia.

Zawodnicy Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate punktualnie na 12.00, 28 października stawili się w recepcji Hotelu Hańcza, gdzie po pierwszej weryfikacji, zakwaterowali się w pokojach i mogli spokojnie odpocząć do godziny 16.00, kiedy to miała miejsce weryfikacja zawodników, ważenie oraz losowanie. Po weryfikacji oraz badaniach zawodnicy udali się na kolację.

Nazajutrz o godzinie 9.00 rozpoczęto walki eliminacyjne XXVIII Pucharu Polski.

Z czwórki naszych zawodników pierwsza do boju poszła Ania, która w pierwszej walce po zaciętych bojach niestety uległa zawodniczce z Lidzbarku Warmińskiego Dianie Pachulskiej. Ania walczyła bardzo dobrze, nie odpuszczała ani na moment swojej przeciwniczce, niestety w ostatnich sekundach walki Diana wykonała poprawnie mawashi-geri-jodan, które dało jej przepustkę do kolejnej rundy eliminacyjnej.

Kolejno wystąpił Rafał Puch, który po szczęśliwym losowaniu znalazł się już w 1/8 finału. Przed Rafałem czekał zawodnik z Tarnowskich Gór. Po bardzo ciężkiej walce sędziowie jednogłośnie niestety wskazali na przeciwnika Rafała. Warto tutaj zaznaczyć, że był to dla Rafała pierwszy start w seniorach w formule full kontakt. Rafał nie przejmuje się porażką, jak sam mówi, „porażki motywują do cięższej pracy na treningu by na następnych zawodach było lepiej!”. 

Sensei Goliński Zbigniew III Dan nie krył zadowolenia po debiucie Rafała, mimo iż Rafał przegrał sensei była zadowolony z postawy jaką zaprezentował ten młody Limanowianin.

Następnie przyszła kolej na Marcina Mrózka, który również po udanym losowaniu znalazł się już w 1/8 finału. Marcina dzieliła jedna walka od upragnionego medalu. Po trudnej walce z zawodnikiem z Sosnowca, 2 minuty nie przyniosły rozstrzygnięcia, w dogrywce Marcin był zdecydowanie lepszy i sędziowie nie mając złudzeń wskazali na naszego zawodnika. Marcin „w czwórce”! 

I na koniec runda eliminacyjna w kategorii najcięższej. Mimo iż Marcin Guzik bronił złotego medalu sprzed roku, to musiał walczyć w walce repasażowej, w której zmierzył się z zawodnikiem z Radzymina, Damianem Uszyńskim. Zawodnicy znają się już dobrze, ponieważ rok temu na Mistrzostwach Polski Juniorów stoczyli ze sobą bój o wejście do 1/8 finału w kategorii +80 kg, w którym to nasz zawodnik okazał się lepszy. W tym roku również Marcin nie dał żadnych wątpliwości, ani sędziom, ani swojemu przeciwnikowi. Po wyrównanych dwóch minutach z lekką przewagą na Guzika, w dogrywce po kilkudziesięciu sekundach Marcin wykonując poprawnie oroshi-kakato-geri zdobył ippon i tym samym mamy kolejnego zawodnika „w czwórce”.

Po eliminacjach miała miejsca przerwa obiadowa, następnie odbyło się oficjalne rozpoczęcie zawodów, pokazy, przemówienia oraz podziękowania z okazji XX lecia Suwalskiego Klubu Kyokushin Karate.

O godzinie 16.00 przy wspaniałej oprawie i licznie zgromadzonej publiczności w hali OSiR w Suwałkach zawodnicy z różnych stron Polski rozpoczęli ciężkie boje o miano zdobywcy Pucharu Polski 2010.

Najpierw kobiety, potem old senior a następnie mężczyźni.

Pierwszy na matę poszedł Marcin Mrózek, który zmierzył się z zawodnikiem gospodarzy. Niestety po dwóch minutach bardzo wyrównanej i ciekawej walki Marcin został trafiony w kolano, przez co był niezdolny kontynuować dalej walkę. Walkę wygrał Stępień z Suwałk, a tym samym Marcin Mrózek został brązowym medalistą Pucharu Polski 2011. Jest to pierwsze tak poważne osiągnięcie w karierze Marcina.

Ostatni półfinał rozegrał się pomiędzy Marcinem Guzikiem a Łukaszem Lemieszko z Ełku. Zawodnicy walczyli już ze sobą kilka lat temu, a mianowicie na Mistrzostwach Polski Juniorów w Katowicach w 2007 roku.  Zawodnicy zaczęli bardzo mocno, ostra wymiana ciosów. Po minucie walki sensei Łukasz trafił Marcin „na wątrobę” przez zdobył wazari. Osłabiony Guzik pokazał jednak serce do walki i mimo iż do końca walki zostało nie wiele ponad minutę nie poddawał się i próbował odrobić stratę . Po zakończeniu 3 minutowej walki sędziowie wskazali na przeciwnika z Ełku. Marcin Guzik brązowym medalistą Pucharu Polski 2011.

Sensei Goliński Zbigniew III Dan nie krył ogromnego zadowolenia z postawy Marcinów, ale i całej czwórki. „Liczyliśmy na medal Marcina Guzika w kategorii +90 kg i tak się stało. Cieszy nas to niezmiernie, cały Limanowski Klub Kyokushin Karate jest dumny z postawy i osiągniętego wyniku przez Marcina. Natomiast medal Marcina Mrózka jest dla mnie ogromnym pozytywnym zaskoczeniem! Marcin ciężko pracując na treningach, można powiedzieć, że wytrenował sobie, wypracował ten medal. Z całej czwórki jestem ogromnie dumny i zadowolony. Dla Rafała był to pierwszy start wśród seniorów w kumite full kontakt, mimo porażki Rafał pokazał, że jest w nim ogromny potencjał i ja wierzę, że przyjdzie jeszcze czas na wygrywanie. Ani zabrakło trochę szczęścia, jej walka była bardzo wyrównana, niestety tak to już jest, że chwila nieuwagi w końcówce walki może zmienić wynik całych dwóch minut.”

Galeria zdjęć:

Pokazy karate:


Filmiki z walk:

Marcin Mrózek eliminacje:

Marcin Mrózek – dogrywka:

Marcin Guzik – eliminacje:

Marcin Guzik – dogrywka (i nokaut):

Marcin Mrózek – półfinał:

Marcin Guzik – półfinał: