Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

Udane starty w Nowym Targu

Dnia 29 maja odbył się X Młodzieżowy Turniej Karate Kyokushin pod patronatem Burmistrza Miasta Nowy Targ. Był to jubileuszowy turniej, który jakże bardzo okazał się szczęśliwy dla limanowskich karateka. W turnieju startowało ponad 200 zawodników z 10 klubów. Zdobyliśmy 18 medali, w tym drużynowo I miejsce, Limanowski Klub Kyokushin Karate tego dnia nie miał sobie równych.

Patrząc na wyniki od najmłodszych do tych najstarszych:

• Marlena Orzeł zdobyła I miejsce w konkurencji kata kadetek oraz II miejsce w kumite kadetek open
  • Karolina Halat zdobyła III miejsce w kumite kadetek open
  • Oliwia Żak zdobyła III miejsce w kumite kadetek open
  • Michał Tokarczyk zdobył III miejsce w konkurencji kata kadetów
  • Mateusz Pławecki zdobył III miejsce w kumite kadetów w kat. +40 kg.
  • Rafał Żak zdobył I miejsce w kumite kadetów w kat. -40 kg.
  • Patryk Filipowicz zdobył II miejsce w kumite kadetów w kat. -40 kg.
  • Patrycja Kogutowicz zdobyła I miejsce w konkurencji kata młodziczek oraz I miejsce w kumite młodziczek open
  • Mateusz Puch zdobył II miejsce w konkurencji kata młodzików oraz I miejsce w kumite młodzików w kat. -45 kg.
  • Agnieszka Puch zdobyła I miejsce w kumite juniorek open
  • Marta Kuchta zdobyła II miejsce w kumite juniorek open
  • Justyna Woźniak zdobyła III miejsce w kumite juniorek open
  • Rafał Puch zdobył III miejsce w kumite juniorów -60 kg.
  • Patryk Mruk zdobył III miejsce w kumite juniorów -70 kg.

Drużynowo Limanowa nie miała sobie równych. Zdobyliśmy 49 punktów i tym samym wyprzedziliśmy takie kluby jak Nowy Sącz, Skarżysko, Zakopane czy Nowy Targ.

I miejsce – Limanowa – 49 punktów

II miejsce – Nowy Sącz – 31 punktów

III miejsce – Zakopane – 28 punktów

Ale to nie koniec dobrych wiadomości, drodzy państwo, tego dnia Mateusz Puch zdobywca I miejsca w kumite młodzików w kategorii -45 kg. oraz II miejsce w konkurencji kata młodzików, otrzymał 3 puchar – Puchar dla Najlepszego Zawodnika Turnieju.

Nie sposób wymienić zasługi wszystkich zawodników, każdy startujący limanowski karateka zostawił serce na macie. Tym którzy odnieśli sukces, zdobyli medale, puchary gratulujemy, natomiast dla tych, którzy musieli poczuć smak porażki, mówimy: głowa do góry bo to dopiero początek Waszej drogi – drogi Kyokushin. Wielcy karateka też przegrywali, gdy stawiali swoje pierwsze kroki na macie. Cierpliwość i ciężka praca na treningach da efekt, na pewno!

Klub jest ogromnie i bardzo mile zaskoczony turniejem w Nowym Targu. Widać ogromną pracę jaką kadeci, młodzicy, juniorzy wykonują na każdym treningu. Te puchary i medale nie wzięły się z powietrza. To żmudne treningi,  ciężka praca instruktorów, sensei Zbigniewa Golińskiego, sensei Józefa Haszczyca czy sensei Zbigniewa Gągoli.

Z młodymi zawodnikami na trybunach byli licznie zgromadzeni rodzice oraz osoby zaprzyjaźnione z klubem. Wszyscy zapewnili gorący doping naszym młodym karateka.