Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

Srebro w Pradze dla Pucha!

W dniu 7 maja 2011 w Pradze odbył się 3 Międzynarodowy Turniej Kyokushin Karate IKO organizowany przez Czeski Związek Karate. W Turnieju tym brało udział 9 państw w tym Polska, Ukraina, Czechy, Słowacja, Węgry, Serbia, Francja, Austria i Niemcy reprezentowanych przez 34 Dojo. 300 zawodników toczyło walki na trzech matach od godziny 11 do godziny 21.

W tym czeskim turnieju brali udział także zawodnicy i zawodniczki z Limanowskiego Klub Karate Kyokushin w różnych kategoriach wagowych i wiekowych takich jak: kadet, młodzik, junior młodszy, junior. W składzie: Szymon Florek, Mateusz Puch, Rafał Puch, Wiktor Ajdukiewicz, Agnieszka Puch, Patrycja Kogutowicz, Marta Kuchta.

Największy sukces odniósł Rafał Puch zajmując II miejsce w swej kategorii -65 kg full contact. Srebrny medal wywalczył wygrywając trzy walki eliminacyjne aby w finale przegrać niewielka przewagą zawodnika z Polski.

Szymon Florek w pierwszej walce spotkał się z zawodnikiem Ukrainy, prowadził walkę jednak ostatecznie przegrał, ponieważ w końcowej fazie uderzył przeciwnika techniką niedozwoloną, za co sędziowie odjeli mu punkt, co ostatecznie zadecydowało o wyniku walki. Agnieszka Puch, która walczyła z reprezentaką Ukrainy odpadła w eliminacja, podobnie jak Marta Kuchta, Wiktor Ajdukiewicz a także Mateusz Puch, który w pierwszej walce trafił na późniejszego zwycięzcę w tej kategorii. Jako jedyny dotrzymał tempa w walce Ukraińcowi. Przeciwnik Mateusza pozostałe walki wygrywał przez ippon (wygrywając walkę przed czasem). Patrycja Kogutowicz po wygraniu walk eliminacyjnych dostała się do czwórki najlepszych przegrywając niewielką przewagą przeciwniczki półfinał, aby ostatecznie zająć IV miejsce. W walce o III miejsce naszej zawodniczce zabrakło trochę szczęścia.

Trener zawodników Sensei Zbigniew Goliński jest bardzo zadowolony ze startu bowiem rezygnując z wcześniejszych turniejów zawodnicy przygotowali się do międzynarodowego turnieju, który odbył się w formule full contact we wszystkich kategoriach wagowych i wiekowych. W tej formule startował już wczesniej Rafał Puch co zaowocowało wynikiem, pozostali zawodnicy mieli okazje nabrać doświadczeniach w tej niezwykle trudnej formule jaką jest full contact.

Trener Sensei Zbigniew Goliński cieszy się kolejnym sukcesem swoich podopiecznych oraz ogromnym doświadczeniem, które zdobyli startując w tego typu międzynarodowych zawodach. Jednocześnie sensei Zbigniew czuje pewien niedosyt spowodowany przegraną walką o III miejsce Patrycji Kogutowicz, bowiem tak niewiele zabrakło naszej zawodniczce do brązowego medalu. Jeden ze składów sędziowskich prowadził Sensei Zbigniew Goliński – Sędzia Międzynarodowy IKO.

Wyjazd na te zawody nie odbył by się gdyby nie pomoc nieocenionych: pana Krzysztofa Gaika oraz pana Szymona Jasicy. Bez takich ludzi, którzy bezinteresownie wspierają naszą pracę, zarówno trenerską jak i wysiłek naszych zawodników, ciężko byłoby brać udział w międzynarodowych turniejach.

Dzięki Limanowskiej Telewizji Internetowej TV28.pl udostępniamy państwu krótką relację z rozmowy przeprowadzonej z Rafałem oraz sensei Zbigniewem Golińskim.

[vimeo]http://vimeo.com/23521029[/vimeo]

Filmy

OSU!