Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

II Młodzieżowy Turniej Kyokushin Karate IKO

Dnia 26 lutego 2011 roku podobnie jak rok temu w Hali sportowej „Przy Trójce” miał miejsce II Młodzieżowy Turniej Kyokushin Karate IKO. Na limanowskiej ziemi rywalizowało 174 zawodników8 ekip z Zakopanego, Niepołomic, Bielska Białej, Katowic, Gliwic, Leżajska, Nowego Targu oraz Limanowej.

[vimeo]http://vimeo.com/20411776[/vimeo]

Organizatorem turnieju był Limanowski Klub Kyokushin Karate prowadzony przez braci Golińskich.

Patronat nad turniejem objęli Poseł na Sejm RP Wiesław Janczyk, Starosta Powiatu Limanowskiego Jan Puchała oraz Burmistrz Miasta Władysław Bieda.

Medialny patronat nad turniejem objęli Limanowska Telewizja Internetowa TV28.pl oraz Gazeta Krakowska.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli władz lokalnych w osobach: Stanisław Strug (Naczelnik Wydziału Organizacyjnego UM Limanowa), Irena Grosicka (Przewodnicza RM Limanowa), Paweł Pięta (Dyrektor MOSiR), Kazimiera Zięba (Dyrektor ZSS nr 1 w Limanowej). Do Limanowej również przyjechali wielcy karateka z całego kraju, m. in. sensei Piotr Sawicki (wielokrotny Mistrz Europy, Mistrz Świata IKO z 97 roku), sensei Ewa Pawlikowska III Dan (wielokrotna mistrzyni świata IKO – multi medalistka) oraz prekursor karate na ziemi Limanowskiej Marek Młynarczyk.

W roli obserwatora zawodów z ramienia IKO Polska na turnieju pojawił się Shihan Eugieniusz Dadzibug 5 Dan (Sosnowiec).

174 zawodników z 8 klubów rywalizowało w kategoriach kumite dzieci, młodzików, kadetów, juniorów młodszych oraz w konkurencji kata.

Sędzią głównym zawodów był sensei Włodzimierz Weselski 4 Dan (Zakopane). Konkurencję kata, oraz walki młodych karateka sędziowali sędziowie posiadający minimum stopień mistrzowski: sensei Dariusz Burda 3 Dan (sędzia międzynarodowy), sensei Sławomir Dubiel 3 Dan (sędzia międzynarodowy), sensei Maciej Marszałek 3 Dan, sensei Józef Haszczyc 2 Dan, sensei Emil Słaboń 2 Dan, sensei Zbigniew Gągola 2 Dan, sensei Wiesław Krosta 2 Dan, sensei Anna Mały 1 Dan, sensei Piotr Ciuła 1 Dan, sensei Sławomir Jasica 1 Dan, sensei Rafał Nędza 1 Dan, sensei Grzegorz Jóźkiewicz 1 Dan,  sensei Kamil Dubiel 1 Dan.

Turniej nie odbyłby się gdyby nie nieoceniona pomoc sponsorów i ludzi, którzy tak bardzo wsparli, wspierają i mamy nadzieję będą wspierać nasz klub w przyszłości. Z tego miejsca redakcja serwisu karate.limanowa.pl, Zarząd Klubu oraz zawodnicy LKKK serdecznie pragną podziękować:

Krzysztofowi Gaik, Zdzisławowi Puch – „Jackówka”, Markowi Bieda – „Fabryka Dorabianie Kluczy”, Firmie „Szubryt”, Firmie Transblach, Ireneuszowi Bugajskiemu – „Okno Plus”, Bankowi Spółdzielczemu w Limanowej, Pawłowi Grys, Henrykowi Zając – „Smażalnia Ryb”, Mirosławowi Żak – „Master”, Dariuszowi Stochel – „O.S.K. Dakar”, Jarosławowi Musiał – „SEZAM”, Stanisławowi Puch- „Kulinar”, Mariuszowi Tobiasz „Usługi Transportowe i Handlowe”, Firmie – „PROFEXIM”, Krzsztofowi Smaga, firmie „Technobud”, Pawłowi Jarzębińskiemu, firmie „GOL”.

Bez was drodzy sponsorzy taki turniej nie udałoby się nam zorganizować – DZIĘKUJEMY!

Turniej rozpoczął się o godzinie 10.00, najpierw rozegrano konkurencje kata, potem rozpoczęły się eliminacje w kategoriach kumite semi kontakt dzieci, młodzików, kadetów oraz juniorów młodszych. W połowie walk eliminacyjnych mieliśmy okazję oglądać różnego rodzaju pokazy, m. in. grupy tanecznej Flight Academy, pokaz break dance, walkę pokazową sekcji MMA działającej przy Limanowskim Klubie Kyokushin Karate.

O godzinie 14.00 miało miejsce oficjalne rozpoczęcie turnieju, którego dokonał Poseł na Sejm RP – Wiesław Janczyk. Limanowski Klub Kyokushin Karate w osobie sensei Zbigniewa Golińskiego zastępującego swojego brata sensei Edwarda wręczył pamiątkowe tablice dla przedstawicieli władz lokalnych oraz wielkich karateka, których zasługi w propagowaniu i rozpowszechnianiu sztuki karate kyokushin wśród młodzieży są nieocenione. Bardzo cieszy fakt, że nasze pociechy, młodzież może czerpać wiedzę od doświadczonych instruktorów, którzy tak samo kiedyś również startowali, walczyli i wkładali w to całe swoje serce, nieraz i zdrowie.

Przed rozpoczęciem walk półfinałowych i finałowych odbyły się walki naszych najmłodszych karateka. Dzieciaki z Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate, które „nie załapały” się do najmłodszej grupy wiekowej (mianowicie 2000/2001) stoczyły ze sobą walki w formule lekki kontakt. Mali zawodnicy – przyszłość naszego limanowskiego karate a dokładniej: Paweł Ryś, Jakub Gaik, Grys Dominika, Puch Karol, Kogutowicz Karol, Bieda Patryk, Żak Oliwia, Smoter Maksymilian, Goliński Kacper toczyli dzielne boje na macie. We wszystkich 5 walkach sędziowie nie byli w stanie wskazać osoby lepszej, więc każda walka zakończyła się remisem. Wszyscy są zwycięzcami. Puchary, dyplomy oraz medale dzieciom wręczył Poseł Wiesław Janczyk.

Przed walkami finałowymi miał miejsce pokaz walki „ojca z synem”. Otóż tak się składa drodzy państwo, że w naszym limanowskim klubie trenują całe rodziny (już niebawem dłuższy artykuł na temat rodzinnego kyokushin w LKKK) i dzisiaj Mieczysław Puch wraz ze swoim synem Mateuszem Puchem zaprezentowali pokazową walkę kumite.

Po rozegraniu walk finałowych rozpoczęła się ceremonia wręczenia nagród. Puchary, dyplomy oraz medale wręczali: Poseł na Sejm RP – Wiesław Janczyk, Burmistrz Miasta Limanowa – Władysław Bieda, Starosta Powiatu Limanowskiego – Jan Puchała (reprezentowany przez Pawła Piętę Dyrektora MOSiR-u), Dyrektor ZSS nr 1 w Limanowej – Kazimiera Zięba, shihan Eugieniusz Dadzibóg 5 Dan.

Najlepszą zawodniczką turnieju została Izabela Dec z Leżajska i otrzymała nagrodę ufundowaną przez Starostę Powiatu Limanowskiego Jana Puchałę.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Rafał Puch z Limanowej i otrzymał nagrodę ufundowaną przez Posła na Sejm RP – Wiesława Janczyka.

Najmłodszym zawodnikiem turniej był Kacper Goliński z Limanowej (4 lata) i otrzymał nagrodę ufundowaną przez Burmistrza Miasta Limanowa – Władysława Biedę.

Kończąc ceremonię wręczania nagród Zarząd Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate chcąc wyróżnić ubiegłoroczne osiągnięcia naszego zawodnika Marcina Guzika, uhonorował go pucharem za wyniki sportowe w 2010 r, który to  wręczył mu shihan Eugieniusz Dadzibug 5 Dan.

Drużynowo jak rok temu Limanowski Klub Kyokushin Karate zdobył I miejsce, tuż przed ekipą z Leżajska, Bielska, Zakopanego.

Limanowski Klub Kyokushin Karate jako gospodarz turnieju wystawił liczną grupę zawodników, którzy wystartowali w konkurencji kata, kumite począwszy od dzieci kończąc na juniorach młodszych. Wyniki naszych młodych karateka:

Dzieci – dziewczęta, rocznik: 2000/2001

III miejsce – Żak Oliwia

Kadetki 1998/1999

II miejsce – Patrycja Tobiasz

Młodziczki 1996/1997

II miejsce – Patrycja Kogutowicz

Juniorki młodsze 1993/1995 -50 kg.

I miejsce – Agnieszka Puch

II miejsce – Kuchta Barbara

Juniorki młodsze 1993/1995 +50 kg.

I miejsce -Marta Kuchta

Dzieci – chłopcy 2000/2001

I miejsce – Jasica Bartosz

Kadeci 1998/1999

I miejsce – Tokarczyk Andrzej

II miejsce – Pasionek Jakub

III miejsce – Grys Dawid

Junior młodszy 1993/1995 -60 kg.

I miejsce – Rafał Puch

Kata dziewcząt 1998/1999

I miejsce – Marlena Orzeł

GRATULUJEMY!

Filmiki znajdują się w osobnym temacie, ponieważ jest bardzo dużo. [Zobacz filmy z walk i kata.]

Galeria zdjeć (zdjęcia tutaj umieszczone są własnością portali limanowa.in, limanowalive.pl, tv28.pl oraz osób prywatnych od których redakcja serwisu karate.limanowa.pl otrzymała zgodę na ich publikację):

Za chwilę się zacznie

Czas na konkurencje kata

Walki eliminacyjne

Pokaz technik dozwolonych i niedozwolonych

Oficjalne rozpoczęcie

Walki najmłodszych limanowskich karateka

Pokaz walki ojca z synem

Różne pokazy

Dekoracja zawodników

Oliwia Żak na podium

Jakub Pasionek, Andrzej Tokarczyk oraz Dawid Grys na podium

Patrycja Kogutowicz na podium

Agnieszka Puch oraz Barbara Kuchta na podium

Bartosz Jasica na podium

Patrycja Tobiasz na podium

Rafał Pucha na podium

Marta Kuchta na podium

Drużynowo Limanowa górą

Poseł Wiesław Janczyk wraz z senseiami

Najmłodszy zawodnik – Kacper Goliński

Najlepsza zawodniczka, najlepszy oraz najmłodszy zawodnik

Marcin Guzik nagrodzony pucharem za wyniki w 2010 roku

Zdjęcia grupowe

OSU!