Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

Podsumowanie 2010 roku

Witamy serdecznie tuż przed końcem roku 2010 gości, czytelników, sympatyków limanowskiego karate kyokushin.

Czas na podsumowanie działalności Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate.

Mijający rok również był bardzo pomyślny dla naszego klubu. Zdobyliśmy 65 medali.

  • Zaczęliśmy od bardzo mocnego uderzenia, Młodzieżowym Turniejem Karate Kyokushin, który dzięki przychylności sponsorów,  mógł zostać zorganizowany w limanowskiej hali sportowej. W turnieju triumfy święcili limanowscy zawodnicy, zdobyliśmy łącznie 22 medale w różnych konkurencjach. Potem odbył się jak zwykle styczniowy egzamin, młodzi adepci i Ci trochę starsi i najstarsi zdawali na wyższe stopnie kyu. Na egzaminie gościliśmy sensei Włodzimierza Weselskiego z zaprzyjaźnionego klubu w Zakopanem.
  • W lutym dzięki pomocy finansowej sponsorów zakupiliśmy do klubu dresy dla najmłodszych karateka. Również działająca przy klubie sekcja MMA zaczęła odnosić swoje pierwsze sukcesy, 4 zawodników (Tomasz Ubik, Krzysztof Stokłosa, Paweł Zając, Wojciech Lach) zdobyło łącznie 5 medali na XIV Wewnętrzny Turniej Jiu-Jitsu Gi, No Gi w Grappling Kraków. Jednak największy sukces klubu w tym miesiącu to srebrny medal Marcin Guzika w IV Międzynarodowym Turnieju Juniorów KK – „Wratislavia”.
  • Marzec to ogromny sukces w Jarosławiu na Makroregionie Południowym, gdzie pierwszy raz zdobyliśmy drużynowo I miejsce, oraz swoje triumfy święcili: Agnieszka Puch oraz Rafał Puch, którzy zdobyli po srebrnym medalu w kumite lekki kontakt juniorów młodszych, Mateusz Słaby – srebrny medal w kumite -65 kg., Piotr Ciuła – brązowy medal w kumite – 65 kg. oraz Krzysztof Włodarczyk, który obronił tytuł sprzed roku w kumite – 70 kg. Justyna Woźniak, Paweł Ćwik oraz Marcin Guzik zajęli miejsca V-VIII w swoich kategoriach. Pierwszy tak ogromny sukces na makroregionie jest potwierdzeniem wysokiej klasy trenerów i ogromnej pracy zawodników LKKK.
  • W maju również nas nie zabrakło na matach krajowych. 15 maja na III Ogólnopolski Turniej Kyokushin Karate o Puchar Burmistrza Buska Zdrój naszych czterech zawodników przywiozło 4 puchary: Mateusz Słaby – brązowy medal w kumite – 65 kg., Kamil Mamak – brązowy medal w kumite – 75 kg.,  Marcin Mrózek – srebrny medal w kumite – 80 kg. oraz Marcin Guzik – srebrny medal w kumite OPEN. 30 maja pojechaliśmy do stolicy by walczyć w Mistrzostwach Polski Seniorów, walczyliśmy dzielnie, jednak najwyżej zaszli tylko Mateusz Słaby oraz Marcin Guzik, którzy zajęli miejsca od V-VIII w swoich kategoriach.
  • W czerwcu nasi młodsi oraz starsi zawodnicy w liczbie 27. wystartowali w Nowym Targu gdzie zdobyli łącznie 14 medali a drużynowo LKKK zajął 4 miejsce. Na wyróżnienie zasługują najmłodsi karateka, którzy toczyli swoje boje na macie po raz pierwszy, walcząc nie tylko w przeciwnikiem, ale z ogromnym stresem.
  • W październiku zaczęliśmy ogromnym sukcesem Marcin Guzika w Mistrzostwach Polski Seniorów OPEN w Świnoujściu, gdzie Marcin po ciężkich walkach eliminacyjnych ostatecznie zdobył brązowy medal w tej najbardziej prestiżowej imprezie w kraju. Długo nie trzeba było czekać na kolejny sukces zawodnika, tydzień później w Krakowie podczas Mistrzostw Polski Juniorów Marcin zdobył również brązowy medal w kumite + 80 kg. i potwierdził tym samym swoją wysoką formę. Ciężka praca Marcina nie poszła na marne została zauważona przez trenerów kadry narodowej. Kilka dni później Marcin zostaje powołany na zgrupowanie kadry narodowej przed Mistrzostwami Europy. Równoległe do Mistrzostw Polski Juniorów odbył się III Festiwal Sztuk Walki w Skarżysku Kamienna, gdzie nasi pozostali zawodnicy (Krzysztof Włodarczyk, Marcin Mrózek, Sławomir Jasica oraz Krzysztof Stokłosa) toczyli również dzielne boje w formule kyokushin karate oraz MMA. W dniach 16-23 października Marcin Guzik przebywał w Zakopanem na zgrupowaniu kadry narodowej. Jednak to nie koniec dobrych informacji, 23 października w III Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokusin w Leżajsku nasza ekipa  w składzie: Artur Kuchta, Marta Kuchta, Barbara Kuchta, Rafał Puch, Agnieszka Puch, Mateusz Puch oraz Patrycja Kogutowicz, zdobyła 6 medali oraz drużynowo III miejsce. Natomiast 30 października podczas III Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin w Krośnie liczna ekipa naszych zawodników w liczbie 17 zawodników wywalczyła 4 puchary. Agnieszka Puch zwyciężyła w swojej kategorii open w kumite młodziczek. Mateusz Puch w konkurencji kata zajął bardzo wysokie 3 miejsce, natomiast w kumite uplasował się na drugiej pozycji. Patryk Mruk zdobył brązowy medal w kumite juniorów młodszych open.
  • W listopadzie pojechaliśmy do Serbii na X Mistrzostwa Europy OPEN, gdzie Marcin Guzik, Zbigniew Gągola oraz Rafał Puch reprezentując Polskę, walczyli o najwyższe lokaty w swoich konkurencjach. Zawodnicy nie zdobyli żadnych pucharów, ale zdobyli ogromne doświadczenie, które z pewnością zaowocuje w przyszłości. Wyjazd na mistrzostwa nie odbyłby się gdyby nie pomoc sponsorów, dziękujemy firmie „Szubryt”, „Technobud”,  panu Krzysztofowi Gaikowi.
  • Grudzień jeszcze trwa, ale my już swoją pracę w tym roku zakończyliśmy. 4 grudnia nasi młodzi adepci pojechali do Legnicy walczyć w Pucharze Polski Młodzików i Juniorów Młodszych. Klub reprezentowało siedmioro karateka, z tej grupy świetnie spisujących się młodych zawodników tylko Mateusz Puch przeszedł eliminacje i ostatecznie zajął 3 miejsce, co jest jego dotychczasowym największym sukcesem. Równolegle 4 grudnia odbyła się Gala MMA w Nowym Sączu gdzie zawodnicy sekcji MMA oraz karate walczyli w formule MMA, tylko Sławomir Włodarczyk zwyciężył swoją walkę, reszta zawodników mimo porażki zdobyła kolejne ważne doświadczenie. Miesiąc grudzień mija jednak pod znakiem Marcin Guzika, który w Zamościu na Pucharze Polski Seniorów zdobył złoty medal w kumite + 90 kg. Marcin potwierdził, że jest w wysokiej formie i sukcesem w Zamościu zaakcentował swoją ciężką pracę w roku 2010.

Reasumując klub w mijającym roku zdobył 65 medali. Porównując wynik do poprzedniego roku to o 18 medali więcej. Uważamy że, nie będziemy komentować tego zjawiska, sami państwo ocenicie. Jak państwo widzicie klub nie próżnuje a ciężka praca sensei i karateka z Limanowej nie idzie na marne, co widać w osiągnięciach LKKK. Wyniki naszych młodych kadetów i juniorów młodszych dobrze rokują na przyszłość. Forma oraz wyniki Marcina Guzika pozwalają żywić pozytywne nadzieje na przyszłość.

Zawodnikom i trenerom gratulujemy sukcesów i życzymy szczęścia w kolejnych turniejach, mistrzostwach w 2011 r.

Zarząd klubu, sensei oraz redakcja serwisu życzy wszystkim gościom, czytelnikom, ćwiczącym Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku.

OSU!