Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

Guzik brązowym medalistą Mistrzostw Polski OPEN

W dniach 1 – 2 października 2010 w Świnoujściu odbyły się XI Mistrzostwa Polski Seniorów Open i Kata Karate Kyokushin. W zawodach wzięło udział 43 karateków z 26 ośrodków. Organizatorem była Świnoujska Akademia Karate Kyokushin kierowana przez sensei Pawła Sujkę. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak.

W najbardziej prestiżowym turnieju, jakim jest walka o tytuł Mistrza Polski Wszechwag, wzięło udział dwóch limanowskich karateków a mianowicie: Bogdan Papież oraz Marcin Guzik.

Bogdan Papież po dynamicznej walce z zawodnikiem z ekipy gospodarzy (Świnoujścia) Jackiem Antczakiem, niestety odpadł z eliminacji. Warto zaznaczyć, że był to pierwszy start Bogdana w tak prestiżowym turnieju jakim są Mistrzostwa Polski OPEN.

Marcin Guzik pierwszą walkę eliminacyjną stoczył z sensei Marcinem Ławińskim zawodnikiem z Siemianowic Śląskich. Walka stała na dosyć wysokim poziomie, zawodnicy nie odpuszczali. Sędziowie zdecydowali, że wygra ten, który w dodatkowych dwóch minutach pokaże swoją wyższość. Marcin Guzik zaznaczył przewagę i w ocenie sędziów był lepszy od zawodnika z Siemianowic Śląskich.

W 1/8 finału na Marcina czekał sensei Mateusz Koczmara zawodnik z Lublina. Tutaj również łatwo nie było! Walka była wyrównana i po 2 minutach sędziowie wskazali na dogrywkę, w której to lepszym okazał się Marcin.

Gdy Marcin znalazł się w premiowanej czwórce obok Karola Cieśluka, Pawła Biszczaka i Patryka Wojnara nadszedł czas na test tameshiwari. Zawodnicy rozbijali deski techniką shuto-uchi, hiji-oroshi oraz kakato.

Następnie rozegrane zostały walki półfinałowe, w pierwszej parze zmierzyli się: Paweł Biszczak oraz Patryk Wojnar.

W drugiej walce półfinałowej nasz zawodnik zmierzył się Karolem Cieślukiem. Po wyrównanej pierwszej minucie walki, zawodnik Bielańskiego Klubu Kyokushin Karate trafił Marcina techniką mawashi-jodan przez co uzyskał wazari. Do końca regulaminowych 2 minut, mimo licznych prób Marcin nie zdołał odrobić straty.

Ostatecznie Marcin Guzik zajął III miejsce. Gratulujemy Marcinowi oraz życzymy kolejnych sukcesów! Warto zaznaczyć, że już za tydzień (8-10 październik) odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów w Krakowie, na których prawdopodobnie nie zabraknie naszego karateki.

Drużynowo Limanowski Klub Kyokushin Karate zajął 4 miejsce.

Nad zawodnikami czuwał sensei Zbigniew Goliński III DAN – sędzia zawodów.

Galeria zdjęć

Pragnę z tego miejsca podziękować Redaktorowi Naczelnemu portalu eswinoujscie.pl za zgodę na opublikowanie w serwisie www.karate.limanowa.pl niektórych zdjęć wykonanych przez fotoreporterów portalu eswinoujscie.pl.

Tuż po przyjeździe do Świnoujścia:

Sensei Zbigniew Goliński

Marcin i Bogdan

Bogdan Papież, sensei Zbigniew Goliński, sensei Rafał Kubicki, Marcin Guzik

Pobyt na plaży:

Marcin Guzik vs. Mateusz Koczmara (Lublin) 1/8 finału:

Oficjalne otwarcie XI Mistrzostw Polski OPEN:

Test tameshiwari:

Dekoracja zawodników w kategorii kumite senior open:

Na zakończenie:

Brązowy medalista Mistrzostw Polski OPEN – Marcin Guzik

Filmiki:

tameshiwari:

pierwsza walka eliminacyjna Marcin Guzik vs. sensei Marcin Ławiński (Siemianowice Śląskie):

druga walka eliminacyjna Marcin Guzik vs. sensei Mateusz Koczmara (Lublin):

półfinał Marcin Guzik vs. Karol Cieśluk (Warszawa):

walka finałowa Paweł Biszczak (Legnica) vs. Karol Cieśluk (Warszawa) oraz dekoracja zawodników:

OSU!