Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

Guzik znowu na podium!

W dniach 8-10 pażdziernik 2010 roku odbył się XXI Mistrzostwa Polski Juniorów w Karate Kyokushin. Organizatorem mistrzostw był Krowoderski Klub Karate Kyokushin z sensei Arturem Steckim na czele. Na tegorocznych mistrzostwach zjawiło się 128 zawodników z 38 ośrodków, którzy startowali w konkurencji kata, kumite light kontakt oraz kumite full kontakt.

Limanowski Klub Karate Kyokushin reprezentowało dwóch zawodników, Kamil Mamak oraz Marcin Guzik. Kamil Mamak startował w kumite full kontakt w kategorii -75 kg a Marcin Guzik standardowo w kategorii +80 kg

Kamil w pierwszej walce eliminacyjnej trafił na dosyć silnego zawodnika. Gdy w dogrywce wydawało się, że Kamil poniesie klęskę, przeciwnik zaczął stosować niedozwolone techniki co po którymś razie poskutkowało ujemnym wazari. Kamil przechodzi do następnego etapu.

A tam zmierzył się z zawodnikiem z Krosna, Rohan Maciejem. Po bardzo wyrównanych dwóch minutach, sędziowie jednogłośnie zdecydowali o dogrywce, którą na swoją korzyść rozegrał przeciwnik Kamila. Ostatecznie uplasował się na miejscu V-VIII. Warto dodać, że jest to jego pierwszy start w tak poważnym turnieju.

Marcin Guzik swoją pierwszą walkę eliminacyjną stoczył z zawodnikiem z Radzymina. Mocne ciosy rękami oraz lowkicki poskutkowały. Marcin w dwóch minutach zaznaczył taką przewagę, że sędziowie nie mieli problemu ze wskazaniem.

W następnej rundzie na Marcina czekał zawodnik z Zielonej Góry – Damian Galiński (który w wyniku losowania otrzymał pusty los) a więc wychodził do walki „świeży”, jednak to w niczym nie pomogło zawodnikowi. Po dwóch minutach wyrównanej walki z lekką przewagą na Marcina, sędziowie wskazali na dogrywkę. Początek dogrywki był dosyć nerwowy, jednak w ostatniej minucie limanowianin pokazał serce do walki i wygrał jednogłośnie poprzez wskazanie.

To byłoby wszystko jeśli chodzi o pierwszy, eliminacyjny dzień mistrzostw. Nazajutrz zostały rozegrane półfinały oraz finały.

W półfinale Marcin spotkał się z Dawidem Zajko, zawodnikiem z Suwałk. Regulaminowe dwie minuty nie wyłoniły zwycięzcy, choć mogłoby się wydawać, że Marcin zaznaczył swoją przewagę, ale jednak sędziowie zdecydowali o dogrywce. Po bardzo wyrównanych 2 minutach z lekką przewagą na zawodnika z Suwałk sędziowie zdecydowali, że to Dawid Zajko przejdzie do finału w kategorii +80 kg.

Po mistrzostwach sensei Goliński podzielił się z nami kilkoma refleksjami i stwierdził, że tygodniowa przerwa pomiędzy zawodami jest zbyt krótka by dostatecznie zregenerować organizm, co było widać było u Marcina w dogrywce walki półfinałowej. Zmęczenie i wyczerpanie po Mistrzostwach Polski Seniorów OPEN dały się we znaki. A jak wiemy Marcin tydzień temu toczył dzielne boje nad morzem i zdobył brązowy medal.

Galeria:

Kamil Mamak (V-VIII miejsce)

Marcin Guzik na podium!

Marcin Guzik z trenerem (sensei Zbigniew Goliński III DAN)

Filmiki z walk:

Kamil Mamak eliminacje:

Kamil Mamak vs. Rohan Maciej

Marcin Guzik eliminacje

Marcin Guzik vs. Damian Galiński

Marcin Guzik vs. Dawid Zajko (półfinał)

OSU!