Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

Mistrzostwa Polski Seniorów w Warszawie

W dniu 30 maja w Warszawie w hali OSiR Dzielnicy Ochota przy ul. Nowowiejskiej 37 B, odbyły się XXXVII Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin. Organizatorem turnieju był Mazowiecki Klub Karate Kyokushin kierowany przez sensei Rafała Tomalę. Sędzią głównym zawodów był shihan Andrzej Drewniak, natomiast sędzią technicznym sensei Jacek Czerniec.źródło: Polska Organizacja Kyokushin Karate

Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowało 4 zawodników. Mateusz Słaby w kategorii do 65 kilogramów, Krzysztof Włodarczyk w kategorii do 70 kilogramów, Marcin Mrózek w kategorii do 75 kilogramów oraz Marcin Guzik w kategorii do 90 kilogramów.

Niestety nie udało się przywieź medalu, choć najbliżej podium byli Mateusz Słaby i Marcin Guzik, którzy odpadli w ćwierćfinałach, tym samym zajmując miejsca: Marcin Guzik V miejsce, Mateusz Słaby VII miejsc.

Nad zawodnikami czuwał sensei Zbigniew Goliński III Dan.

Pierwszy swoje boje rozpoczął Krzysztof Włodarczyk, ponieważ kategoria -70 kg. była najliczniej obsadzona (ok. 25 zawodników). W pierwszej walce Krzysztof zmierzył się z zawodnikiem z Bielańskiego Klubu Kyokushin Karate Pawłem Bronowickim (zeszłorocznym mistrzem Polski a obecnym vice-mistrzem). Walka toczyła się w równym tempie i wszystko wskazywało na dwuminutową dogrywkę, jednak pod koniec regulaminowych dwóch minut Paweł trafił naszego zawodnika techniką hiza-geri i poprzez ippon wygrał walkę.

Następnie rozgrywano kategorię -75 kg. (drugą co do liczebności zawodników). Marcin Mrózek swoją pierwszą walkę na tak poważnej imprezie stoczył w pięknym stylu z zawodnikiem z Nowego Targu, którą to zakończył przed czasem zdobywając ippon. W kolejnej walce (1\8) zmierzył się z zawodnikiem z Tarnowskich Gór, niestety tuż przed zakończeniem regulaminowego czasu walki, przeciwnik trafił Marcina techniką seiken chudan tsuki i jednogłośnie poprzez ippon wygrywał pojedynek.

Nasz kolejny zawodnik, który stanął do walki na tak prestiżowych mistrzostwach to Mateusz Słaby, warto zaznaczyć, że był to pierwszy tak poważny start w jego karierze. Swoją walkę stoczył z zawodnikiem z Kielc, niestety po kilkudziesięciu sekundach Mateusz został sfaulowany (techniką seiken jodan tsuki). Zawodnik z Kielc został zdyskwalifikowany a Mateusz w ocenie lekarzy był już niezdolny do kontynuowania walki. Przeszedł do następnej rundy eliminacji (1/4), lecz lekarz nie zezwolił mu na podjęcie walki. Mateusz ostatecznie uplasował się na VII miejscu!

Walki z ciężkiej (-90 kg.) oraz super ciężkiej (+90 kg.) kategorii odbyły się na samym końcu. Marcin Guzik w ćwierćfinale spotkał się z Radosławem Kosickim (zawodnikiem z Sieradza). Po ciężkiej walce (2 minutach oraz 2 minutach dogrywki) zawodnik z Sieradza okazał się lepszy, zaznaczając swoją przewagę i tym samym przeszedł do premiowanej czwórki.

Galeria zdjęć:

filmiki:

Paweł Bronowicki (Warszawa) vs. Krzysztof Włodarczyk:

Marcin Mrózek:

Mateusz Słaby:

Marcin Guzik vs. Radosław Kosicki (Sieradz):

OSU!