Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

4 zawodników, 4 puchary!

Dnia 15 maja 2010 roku w Busku Zdroju odbył się III Ogólnopolski Turniej Kyokushin Karate o Puchar Burmistrza Buska Zdrój. W zawodach wzięło udział wielu zawodników z okolicznych ośrodków Kyokushin Karate. Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowali :

  • Mateusz Słaby (kategoria -65 kg.)
  • Kamil Mamak (kategoria -75 kg.)
  • Marcin Mrózek (kategoria -80 kg.)
  • Marcin Guzik (kategoria OPEN)

Nad grupą zawodników czuwał Sensei Zbigniew Goliński (3 Dan) – sędzia tychże zawodów.Nie można nie wspomnieć, że każdy z karateków z Limanowej zdobył podium!

  • Mateusz Słaby zajął III miejsce w kategorii – 65 kg.
  • Kamil Mamak zajął III miejsce w kategorii – 75 kg.
  • Marcin Mrózek zajął II miejsce w kategorii – 80 kg.
  • Marcin Guzik zajął II miejsce w kategorii OPEN.

Mateusz Słaby rozpoczął jako pierwszy, stoczył walkę z miejscowym zawodnikiem z Buska Zdroju. Niestety po zaciętej walce, uległ zawodnikowi oraz nabawił się niewielkiej kontuzji ręki. Ostatecznie uplasował się na III pozycji!

Kamil Mamak swój pierwszy start w formule full contact może zaliczyć do bardzo udanych, pierwszą walkę stoczył również z zawodnikiem z Buska Zdroju. Po dwóch minutach wydawało się, że niestety Kamil przegra i odpadnie w eliminacjach, jednak sędziowie uznali, że zawodnicy muszą się wykazać w dodatkowych dwóch minutach dogrywki. Dogrywka nie wskazała zwycięzcy, więc karatecy poszli na wagę, tam nie było regulaminowej różnicy wagi, więc Kamil musiał walczyć kolejne 2 minuty, które rozstrzygnął na swoją korzyść zdobywając wazari a w końcówce nokautując zawodnika. W półfinale zmierzył się z utytułowanym zawodnikiem z Buska Zdroju z Marcin Niziołkiem, który w 2 minutach walki zaznaczył wyraźną przewagę i przeszedł do finału. Kamil ostatecznie zajął III miejsce!

Marcin Mrózek 15 maja 2010 r. może uznać za bardzo szczęśliwy dzień, jest bowiem jego pierwsze podium w karierze. Warto dodać, że w pierwszej walce po kilkudziesięciu sekundach znokautował zawodnika bardzo widowiskową techniką obrotową. Sędziowie nie mieli złudzeń – IPON! W półfinale zawodnik z Buska Zdroju sfaulował Marcina, że ten potrzebował pomocy lekarza. Po chwili lekarz zawodów nie dopuścił Marcina do kontynuowania walki. Zawodnik z Buska Zdroju otrzymał shikaku, więc Marcin ostatecznie ukończył zawody na II miejscu.

Marcin Guzik bronił tytułu sprzed 3 lat kiedy to na II Ogólnopolskim Turnieju w Busku Zdroju wywalczył I miejsce. Po losowaniu okazało się, że Marcin jest już w punktowanej czwórce. Pierwszą a zarazem półfinałową walkę stoczył z zawodnikiem z Kielc. Po dwóch minutach sędziowie zdecydowali, że zawodnicy będą walczyć kolejne 2 minuty. Pod koniec dogrywki Marcin techniką shita-tsuk zdobywa wazari i wygrywa pojedynek. W finale spotkał się z Tomaszem Piskulakiem również z Kielc (warto zaznaczyć, że 3 lata temu w finale również spotkał się z Tomaszem). 2 minuty wyrównanej, bardzo dobrej walki i sędziowie zdecydowali – dogrywka. Znowu cios za cios, walka o każdy centymetr maty, w końcówce dogrywki Marcin rzucił się na przeciwnika nie dając mu ani sekundy wytchnienia. Jednak sędziowie zdecydowali, że zadecyduje waga. Niestety nie było 5 kg. różnicy, więc dogrywka 2 minutowa. Kolejne 2 minuty wyrównanej walki, jednak w ocenie sędziów Tomasz Piskulak był lepszy, więc ostatecznie Marcin zajął 2 miejsce.

Zawodnikom gratulujemy udanego występu! Za dwa tygodnie czeka ich kolejny sprawdzian, ale już na imprezie o bardzo wysokiej randze – na Mistrzostwach Polski Seniorów które odbędą się 30 maja w Warszawie.

Serwis ponidzie.pl przygotował materiał filmowy:

Galeria zdjęć:

Mateusz Słaby III miejsce kategoria -65 kg.

Kamil Mamak III miejsce kategoria -70 kg.

Marcin Mrózek II miejsce kategoria -75 kg.

Marcin Guzik II miejsce kategoria OPEN

Ekipa z Limanowej z Sensei Zbigniewem Golińskim III Dan

filmiki:

Marcin Mrózek:

OSU!