Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

Podsumowanie 2009 roku

Witamy serdecznie w 2010 roku, gości, czytelników, sympatyków karate kyokushin.

Czas na małe podsumowanie działalności Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate.

W 2009 r. LKKK zdobył na arenach światowych, europejskich, międzynarodowych oraz polskich 42 medale. Ten rok również był pomyślny dla naszego klubu.

  • Zaczęliśmy jak zwykle egzaminem w styczniu 2009 roku, młodzi adepci i Ci trochę starsi i najstarsi zdawali na wyższe stopnie kyu.
  • Potem przyszedł marzec i Makroregion Południowy a tam w Łańcucie Krzysiek Włodarczyk zdobył złoto w kumite mężczyzn w kategorii -70 kg. Nie był to jednak jedyny medal na tym turnieju, Grzegorz Pajor w kumite junior młodszy zdobył brązowy medal.
  • W kwietniu nasi seniorzy Krzysiek i Marcin pojechali na Mistrzostwa Polski Seniorów do Sieradza, jednak nie udało się wywalczyć punktowanego miejsca w pierwszej ósemce.
  • W maju gościliśmy w Krakowie na Akademickich Mistrzostwach Polski i oczywiście studenci nie zawiedli przywieźli ze sobą 4 medale zdobyte w kumite senior ( Magdalena Juszczak – III miejsce , Krzysiek Włodarczyk – III miejsce, Bogdan Papież – III miejsce oraz Marcin Guzik I miejsce) oprócz tego Marcin otrzymał nagrodę najlepszego technika turnieju. Równolegle bo w tym samym dniu (16 maja) w Sandomierzu druga ekipa zmagała się na Ogólnopolskim Turnieju Kyokushin Karate, również tam młodzi karatecy z Limanowej pokazali na co ich stać zdobywając 4 medale (Patrycja Kogutowicz – III miejsce, Rafał Puch – III miejsce, Marlena Orzeł – III miejsce, Grzegorz Pajor – I miejsce).To nie koniec jednak trofeów z maja 2009 roku. 31 maja zawitaliśmy w Nowym Targu a tam kadeci i juniorzy młodsi w konkurencji kara oraz kumite lekki kontakt zdobyli 13 medali (Marlena Orzeł – II miejsce, Struzik Zuzanna – III miejsce, Tokarczyk Michał – I miejsce, Tokarczyk Andrzej – III miejsce, Mateusz Puch – I miejsce w kumite oraz I miescje w kata, Patrycja Kogutowicz – II miejsce w kata oraz I w kumite, Agnieszka Puch – III miejsce w kata oraz I miejsce w kumite, Rafał Puch – III miejsce w kata oraz I miejsce w kumite, Grzegorz Pajor – III miejsce) a drużynowo LKKK zajął II miejsce.
  • Następnie w czerwcu odbył się egzamin na stopnie kyu, warto zaznaczyć, że dwóch senpai zdało na stopień 2 kyu (Krzysiek Włodarczyk oraz Marcin Guzik)
  • Później mieliśmy wakacyjną przerwę, treningi odbywały się raz w tygodniu w nowej sali Dojo.
  • W wakacje, niektórzy odpoczywali, ale sensei Zbigniew Gągola I Dan, na obozie wschodnioeuropejskim w Krakowie przystąpił do egzaminu na stopień II Dan, który zaliczył pomyślnie. Gratulujemy!
  • Wrzesień, koniec wakacji, koniec przerwy, wracamy na salę…
  • W listopadzie rozpoczęliśmy starty, zaczęło się od Pucharu Polski Seniorów w Bydgoszczy 14-15 listopad, dwóch naszych seniorów wzięło udział w tej prestiżowej imprezie, jednak tylko Krzyśkowi udało się zakwalifikować do punktowanej ósemki, ostatecznie zajmując miejsce V-VIII. 21 listopada (tydzień po Pucharze Polski) Krzysiek Włodarczyk i Marcin Guzik pojechali do Skarżyska-Kamienna aby walczyć na II Festiwalu Sztuk Walki, stoczyli piękne walki (3 rundowe, w ringu, Krzysiek z zawodnikiem z Kielc, Marcin z zawodnikiem z Warszawy). Tego samego dnia kadeci i juniorzy młodsi walczyli w Nowym Targu, tradycyjnie nie zawiedli zdobywając 12 medali warto wymienić kilku zawodników: Mateusz Puch zdobył I miejsce w kumite oraz III w kata, Agnieszka Puch zdobyła III w kata oraz I miejsce w kumite, Rafał Puch zdobył I miejsce w kumite oraz II miejsce w kata, ładnie zaprezentowali się bracia Tokarczykowie (zajmując odpowiednio Michał I miejsce oraz Andrzej III miejsce), Marlena Orzeł (która zajęła II miejsce), Halat Karolina (zajmując III miejsce) oraz Kinga Dyląg (I miejsce), natomiast drużynowo Limanowa stanęła na najwyższym miejscu na podium, zdobywając złoto drużynowo.
  • I nadszedł grudzień ostatnie starty w 2009 roku, 12 grudnia Marcin Guzik wystartował w najbardziej prestiżowych zawodach w kraju na Mistrzostwach Polski Open w Lublinie, po wyrównanej walce, po dogrywce decyzją sędziów to jednak jego przeciwnik przeszedł do następnego etapu eliminacji. Tydzień później bo 19 grudnia ekipa kadetów i juniorów młodszych świetnie zaprezentowała się w Nowym Sączu na turnieju gwiazdkowym, gdzie zdobyli 9 medali. Jak zwykle nie zawiedli Mateusz Puch (zajął I miejsce w kata oraz III miejsce w kumite) oraz Agnieszka Puch (I miejsce w kumite oraz III miejsce w kata)

Reasumując Limanowski Klub Kyokushin Karate zdobył 47 medali. To o pięć medali więcej niż w poprzednim roku. Jak państwo widzicie klub nie próżnuje a ciężka praca sensei i karateków z Limanowej nie idzie na marne, co widać w osiągnięciach LKKK. Wyniki naszych młodych kadetów i juniorów młodszych dobrze rokują na przyszłość.

Wydaje nam się, że liczba 47 medali nie wymaga komentarza, sami państwo oceńcie pracę klubu w 2009 r.

Zawodnikom i trenerom gratulujemy sukcesów i życzymy szczęścia na kolejnych turniejach, mistrzostwach w 2010 r.

Na sam koniec od strony czysto technicznej chcemy podziękować za tak duże zainteresowanie klubem. Strona klubu istnieje od połowy marca 2009 roku, odwiedziło nas ok 50 000 osób daje to średnio ok 5000 miesięcznie odwiedzin.

Dziękujemy!

OSU!