Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

9 medali w Olkuszu! Drużynowy sukces LKKK IKO!

Dnia 9 marca 2013 roku odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego Karate Kyokushin zorganizowane przez Polski Związek Karate zrzeszający różne organizacje Karate Kyokushin (IKO Kyokushinkaikan, Shinkyokushin oraz KWF). Zawody przeprowadzone zostały przez klub kyokushin z Olkusza i Bukowna. W zawodach w różnych kategoriach wiekowych oraz wagowych wzięło udział ok. 180 osób. Sędzią głównym z ramienia PZK był Shihan Andrzej Drewniak.

Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowała 15 osobowa ekipa pod kierownictwem Senseia Golińskiego. Zawody sędziował Sensei Zbigniew Gągola II Dan. Nad zespołem czuwali kierownicy drużyn: Witold Kumor oraz Paweł Puch, którzy wspierali zawodników przed wyjściem na matę. Zawodnicy startowali w konkurencji kata oraz w kumite seniorów, juniorów i młodzików.

Łącznie zdobyliśmy 9 medali i zajęliśmy III miejsce drużynowo!

Po wygraniu walk eliminacyjnych i dostaniu się do premiowanych czwórek, w półfinałach i finałach swoje walki toczyła 9 naszych zawodników, którzy ostatecznie zajęli miejsca:

 • Rafał Puch zajął II miejsce w kumite -65 kg.
 • Paweł Tokarczyk zajął III miejsce w kumite +80 kg.
 • Sensei Marcin Guzik zajął II miejsce w kumite +80 kg.
 • Patrycja Kogutowicz zajęła III miejsce w kumite +55 kg. oraz III miejsce w kata
 • Oskar Kumor zajął I miejsce w kumite -75 kg.
 • Mateusz Puch zajął II miejsce w kumite -60 kg.
 • Jakub Pasionek zajął III miejsce w kumite +65 kg.

Ważne: Jedna z naszych zawodniczek Agnieszka Puch została dopuszczona do walk przy weryfikacji przez organizatora i po wygraniu swoich walk eliminacyjnych w pięknym stylu przez wazari i ippon, dostała się do finału. Walcząc o złoto z niewyjaśnionych przyczyn została zdyskwalifikowana przez organizatora. Sprawa jest wyjaśniania przez Limanowski Klub Kyokushin Karate. Bardzo szkoda ponieważ byłby to 10 medal na tegorocznych mistrzostwach, być może nawet złoty.

Oficjalne wejście i rozpoczęcie Mistrzostw Południa:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=_QlNXApiKXw[/youtube]

Startujący zawodnicy Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate:

 • Seniorzy: Rafał Puch (-65 kg.), Wiktor Ajdukiewicz (-75 kg.), Kamil Mamak (-75 kg.), Paweł Jurek (+80 kg,), Paweł Tokarczyk (+80 kg.) oraz Sensei Marcin Guzik I Dan (+80 kg.)
 • Seniorki: Justyna Woźniak (+55 kg)
 • Juniorzy: Mateusz Puch (-60 kg), Filip Kretek (-75 kg), Oskar Kumor (-75 kg.)
 • Juniorki: Agnieszka Puch (-55 kg.), Patrycja Kogutowicz (+55 kg.)
 • Młodzicy: Krzysztof Adamek (-65 kg), Szymon Wiktor (-65 kg.), Kamil Uryga (+65 kg.) Jakub Pasionek (+65 kg.).
 • Kata: Mateusz Puch, Oskar Kumor oraz Patrycja Kogutowicz

Podczas tegorocznych mistrzostw limanowski klub był bardzo dobrze przygotowany, o czym świadczą zdobyte medale. Byliśmy jedną z liczniejszych ekip, wszyscy zawodnicy toczyli dzielne boje i każdy dał z siebie wszystko na macie. Na największe gratulacje zasługują oczywiście medaliści. Medale są potwierdzeniem dobrej formy i ciężkiej pracy na treningach. Limanowscy karatecy ciężko pracowali na treningach pod okiem naszych sensei, czego dowodem są przywiezione medale z Olkusza. Zawodnicy, którzy przegrali swoje walki eliminacyjne mają możliwość zobaczyć co było nie tak, by do następnego turnieju wyeliminować błędy i poprawić swoją dyspozycję.

Sensei Zbigniew Goliński po zawodach.

Bardzo nas cieszy, że praca trenerska sensei Zbigniewa Golińskiego oraz instruktorów LKKK IKO przynosi efekty. Serdecznie dziękujemy pani Dyrektor Kazimierze Zięba za udostępnienie szkoły do trenowania. Dziękujemy władzom miasta za wspieranie nas w promowaniu i kultury krzewieniu kyokushin karate na ziemi limanowskiej. Godnie reprezentujemy miasto Limanowa i mamy nadzieję, że mieszkańcy miasta są z nas dumni. Następny start to Wagowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Świnoujściu oraz Międzynarodowy Turniej w Pradze. Na pewno nas tam nie zabraknie!

Dziękujemy portalowi Olkuszanin.pl za udostępnienie zdjęć z Makroregionu Południowego.

Galeria zdjęć z Makroregionu Południowego:

Zdjęcia z Olkuszanin.pl:

oraz filmiki:

 • Mateusz Puch Kata:

 • Mateusz Puch:

 • Patrycja Kogutowicz Kata:

 • Agnieszka Puch

 • Justyna Woźniak:

 • Paweł Jurek

 • Paweł Tokarczyk

 • Kamil Mamak

 • Sensei Marcin Guzik

więcej zdjęć oraz filmików już niebawem!

OSU!