Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

6 medali na Mistrzostwach Polski Południowej!

15 marca 2015 roku w Hali sportowej w Jedliczu, odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Polski Młodzików w Karate Kyokushin z udziałem 228 zawodników z 31 ośrodków.

Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak, a sędzią technicznym shihan Andrzej Krawontka. Organizatorem turnieju był Krośnieński Klub Karate Kyokushin.

Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowała mocna grupa 11 zawodników: sensei Marcin Guzik (senior +80 kg.), Agnieszka Puch (seniorka -55 kg.), Kamil Kuzak (senior -80 kg.), Kamil Uryga (junior +75 kg.), Andrzej Tokarczyk (junior -70 kg.), Sylwia Mruk (juniorka -60 kg.), Karolina Halat (juniorka -60 kg.), Wiktoria Włodarczyk (juniorka -55 kg.), Karol Postrożny (junior -65 kg.), Marlena Orzeł (juniorka -55 kg.), Mateusz Pławecki (młodzik +65 kg.)

Ta piątka limanowskich wojowników zdobyła 6 medali w tym 1 złoty medal, 1 srebrny oraz 4 medale brązowe. Medaliści Makroregionu Południowego 2015:

  • sensei Marcin Guzik zajął I miejsce w kumite senior +80 kg.
  • Agnieszka Puch zajęła II miejsce w kumite seniorek -55 kg.
  • Sylwia Mruk zajęła III miejsce w kumite juniorek -60 kg.
  • Karolina Halat zajęła III miejsce w kumite juniorek -60 kg.
  • Kamil Uryga zajął III miejsce w kumite juniorów +75 kg.
  • Karol Postrożny zajął III miejsce w kumite juniorów -65 kg.

Z zawodnikami przebywał sensei Zbigniew Goliński III dan, który pełnił również funkcję sędziego podczas turnieju zarówno w konkurencji kata oraz kumite.

Rodzice gorąco dopingowali swoich córki i synów, nie szczędząc gardła, co zostało mile odebrane przez pozostałą publiczność.

Mateusz Pławecki bez większych problemów wygrał swoją pierwszą walkę eliminacyjną. Niestety w drugiej walce nie dał rady swojemu przeciwnikowi i odpadł z dalszej rywalizacji w kategorii młodzik (rocznik 2000-2001).

Wiktoria Włodarczyk podobnie jak Mateusz, niestety odpadła z eliminacji w swojej kategorii juniorka młodsza do 55 kg. Pierwsza walka zakończyła się na korzyść Wiktorii, ale w drugiej walce było już zdecydowanie trudniej i to przeciwniczka przeszła do kolejnej rundy.

Marlena Orzeł mimo wielu chęci i ogromnych ambicji do walki niestety nie dała rady swojej przeciwniczce i to ona przeszła do kolejnego etapu eliminacji.

Kamil Kuzak stoczył bardzo ciężką walkę z zawodnikiem z Skarżyska Kamiennej, niestety po dwóch minutach sędziowie jednogłośnie wskazali na Pająka – zawodnika ze Skarżyska Kamiennej.

Andrzej Tokarczyk w walce ćwierćfinałowej zmierzył się z zawodnikiem z Nowego Sącza, niestety mimo prowadzenia walki nie udało się przejść do premiowanej czwórki w kategorii junior młodszy -70 kg. Sędziowie ukarali Andrzeja „genten ichi” za stosowanie niedozwolnych technik i to zawodnik z Nowego Sącza przeszedł do półfinału.

Karol Postrożny w wyniku losowania znalazł się już w premiowanej czwórce i mimo ogromnych chęci do walki niestety przegrał swoją walkę i ostatecznie zajął III miejsce w kumite juniorów młodszych w kategorii -65 kg.

Karolina Halat bez problemu awansowała do półfinału po drodze pokonując trzy zawodniczki. Niestety w półfinale uległa swojej przeciwniczce i ostatecznie Karolina zajęła III miejsce w kumite juniorek młodszych w kategorii -60 kg.

Sylwia Mruk również bez problemu dostała się do premiowanej czwórki, ale w półfinale trafiła na mocniejszą zawodniczkę i podobnie jak Karolina, Sylwia zajęła III miejsce w kumite juniorek młodszych w kategorii -60 kg.

Kamil Uryga zdecydowanie i bez wiekszych problemów przebrnął przez eliminacje, choć ćwierćfinał rozstrzygnął się po dodatkowych dwóch minutach dogrywki, ale dopiero w półfinale zmierzył się z zawodnikiem z którym stoczył ciężki (2+2 minut) pojedynek, niestety do następnego etapu przeszedł przeciwnik Kamila i nasz zawodnik zajął III miejsce w kumite juniorów młodszych w kategorii +75 kg.

Agnieszka Puch po eliminacjach w półfinale zmierzyła się z Jarecką Angeliką z Dębickiego KKK, mimo zdecydowanej postawy przeciwniczki Agnieszki to nasza zawodniczka trzykrotnie trafiła mawashi geri jodan Angelikę, ale tylko jedno sędziowie uznali i przyznali wazari. Do końca walki wynik walki się nie zmienił i Agnieszka przeszła do finału, a tam Goncarz Edyta niestety była nie do przejścia i to ona zdobyłą mistrzostw Polski Południowej. Nasza zawodniczka zajęła II miejsce w kumite seniorek w kategorii -55 kg.

Sensei Marcin Guzik w pierwszej walce zmierzył się z zawodnikiem z Rzeszowa, po zaciętym boju i dwóch minutach walki decyzją sędziów do dalszego etapu przeszedł nasz zawodnik. W następnej walce zmierzył się z Markiem Hajdukiem z Nowego Sącza i w tutaj również po trzech minutach sędziowie nie mieli wątpliwości, że to nasz zawodnik powinien przejść dalej. A w ostatniej finałowej walce najcieższej kategorii wagowej sensei Marcin stoczył bardzo zacięty i wyrównany pojedynek z zawodnikiem z Leżajska Danielem Błońskim. Trzy minuty nie dały rezultatu (wszyscy sędziowie wskazali remis), dopiero po dogrywce (2 minutach) dwóch sędziów wskazało na naszego zawodnika a 2 na remis, główny sędzia wskazał na Marcina i to on zdobył Mistrzostwo Polski Południowej w kategorii +80 kg. 

Jestem niezmiernie szczęśliwi, zresztą pewnie wszyscy członkowie klubu i nasi kibice są dumni z wyników osiągniętych na tegorocznym Makroregionie Południowym. 11 zawodników naszego klubu zdobyło 6 medali, a 3 pozostałych zawodników odpadła w ćwierćfinałach i do medalu zabrakło naprawdę nie wiele! W tym roku siódemka naszych juniorów młodszych musiała stawić czoła starszym przeciwnikom, ponieważ startowali w kategorii 1997-1999, a więc byli najmłodsi. Swoją pierwszą walkę w seniorach stoczył Kamil Kuzak, mimo iż nie udało się przejść dalej to na pewno zmotywuje go to dalszej i cięższej pracy nad sobą. Karolina Halat, Sylwia Mruk, Kamil Uryga oraz Karol Postrożny swoim wynikiem potwierdzają wysoką formę i dyspozycję. Agnieszka Puch swój start na pewno zaliczy do udanych, tym bardziej, że występ w Makroregionie potraktowała jako przedstart przed II Akademickimi Mistrzostwami Polski. Natomiast sensei Marcin Guzik 15 marca w Jedliczu był bezkonkurencyjny w swojej kategorii, pokonał wszystkich swoich przeciwników i zdobył upragnione mistrzostwo Polski Południowej. Warto zaznaczyć, że sensei Marcin od 2007 roku walczy na Makroregionie w kategorii senior +80 kg zdobył już srebrny medal, dwa razy był piąty, ale dopiero teraz przypieczętował swoją pozycję w najcięższej kategorii w regionie południowej Polski. Wyniki zdobyte przez zawodników są bardzo dobrą prognozą przed nadchodzącymi Mistrzostwa Europy w kategoriach wagowych, które odbędą się w maju w Berlinie. Na pewno nas tam nie zabraknie.

– sensei Zbigniew Golińsk III dan po zawodach

Nasz wyjazd na Mistrzostwa nie byłby możliwy, gdyby nie pomoc naszego strategicznego sponsora pana Tomasza Pasyka (firma TOMTRANS). Panie Tomaszu bardzo dziękujemy za bezinteresowną pomoc bez której ciężko byłoby nam realizować nasze cele i plany, to dzięki takim ludziom możemy walczyć w Polsce, w Europie, w świecie i sławić dobre imię naszego miasta Limanowa. Dziękujemy również władzom miasta Limanowa, panu Burmistrzowi Władysławowi Bieda, pani dyrektor ZSS nr 1 mgr Kazimierze Zięba, bez pomocy instytucji publicznych, bez Waszego wsparcia nasza praca nie miałaby szans istnieć. DZIĘKUJEMY!

Galeria zdjęć

Galeria zdjęć od zaprzyjaźnionego klubu z Zakopanego

Filmy z walk:

sensei Marcin Guzik – walka półfinałowa

sensei Marcin Guzik – Daniel Błoński

Andrzej Tokarczyk – ćwierćfinał

OSU!