Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

Pokaz w ZSS nr 1 z okazji Pierwszego Dnia Wiosny!

Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny (21 marzec) Limanowski Klub Kyokushin Karate na zaproszenie pani mgr Kazimiery Zięba (Dyrektor ZSS nr 1) został zaproszony do wykonania pokazu Karate Kyokushin dla uczniów oraz nauczycieli Zespołu Szkół Samorządowych nr 1 w Limanowej.

Pokaz miał na celu pokrótce zaprezentować nasz klub oraz propagować sztukę karate.

W pokazie uczestniczyła cała grupa dziecięca z Limanowej, 5 młodych adeptów karate z sekcji z Łososiny Górnej, 7 kadetów z grupy zaawansowanej, 2 juniorów oraz 2 seniorów. Nad przebiegiem pokazu czuwali sensei Zbigniew Gągola oraz sensei Marcin Guzik.

Na początku cała ekipa zaprezentowała kilka uderzeń oraz kopnięć, które były wykonywane pod komendę sensei Marcin Guzik. Następnie zaprezentowała się grupa dziecięca z Limanowej wykonując techniki ręczne, nożne a następnie kombinację seiken-oi-gyaku-tsuki, mae-geri-jodan. Na koniec występu najmłodszych adeptów karate kyokushin wybrani wojownicy zaprezentowali „szpagaty”, co spotkało się gromkimi brawami na widowni. Następnie piątka karateków na co dzień ćwiczących w Łososinie Górnej wykonała pokaz kata: pinian-kata-sono-ichi.

Kolejno zaprezentowały się poszczególne grupy wiekowe z naszego klubu. Na początek 7 kadetów wykonało kilka technik ręcznych oraz pinian-kata-sono-ni. Następnie juniorzy zaprezentowali wyższe kata gekisai-dai oraz pokaz kumite. Seniorzy natomiast pokazali kilka elementów samoobrony.

Na koniec sensei Marcin Guzik oraz Rafał Puch wykonali pokaz technik (ręcznych oraz nożnych) oraz ich możliwe zastosowanie w praktyce (kumite). Prezentację zakończono pokazem tameshiwari, w którym sensei Zbigniew Gągola uderzał chudan-hiji-ate oraz seiken-chudan-tsuki, natomiast sensei Marcin Guzik wykonał technikę mawashi-geri-gedan.

Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor mgr Kazimierze Zięba za zaproszenie na tę uroczystość. 

Galeria zdjęć:
Druga galeria zdjęć:

Kadeci:

Juniorzy:

Seniorzy:

OSU!