Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

Grad medali w Sosnowcu! 3 miejsce drużynowo!

W miniony weekend 7 grudnia 2013 roku w Hali Widowiskowo Sportowej w Sosnowcu przy ulicy Braci Mieroszewskich 91 odbył się Ogólnopolski Turniej IKO Karate Kyokushin dzieci, młodzieży i seniorów o Puchar Prezydenta Sosnowca organizowany przez Sosnowiecki Klub Karate. Do Turnieju zgłoszono 166 uczestników z 16 klubów sportowych z Polski. Uczestnicy brali udział w dwóch konkurencjach Kata (96 zawodników) i Kumite (146 zawodników) oraz rywalizowali ze sobą o tytuł najlepszej drużyny.

Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowała bardzo liczna grupa 24 zawodników, którzy startowali w różnych kategoriach wiekowych oraz wagowych. Dla większości był to pierwszy start w zawodach Karate Kyokushin. Nad limanowską reprezentacją opiekę sprawowali sensei Zbigniew Goliński 3 Dan oraz sensei Zbigniew Gągola 2 Dan, którzy podczas turnieju byli również w składach sędziowskich i oceniali konkurencję kata i kumite.

Na podium podczas tego turnieju stanęli:

 • Kuzak Kamil zajął III miejsce w kumite chłopców (16-17 lat) -70 kg.
 • Kuzak Łukasz zajął II miejsce w kumite chłopców (14-15 lat) -55 kg.
 • Kozak Arkadiusz zajął III miejsce w kumite chłopców (14-15 lat) -55 kg.
 • Postrożny Karol zajął III miejsce w kumite chłopców (14-15 lat) -55 kg.
 • Dawid Jasica zajął I miejsce w kumite chłopców (16-17 lat) +75 kg.
 • Florek Szymon zajął III miejsce w kumite chłopców (14-15 lat) +65 kg.
 • Kamil Mamak zajął III miejsce w kumite seniorów +70 kg.
 • Tokarczyk Andrzej zajął III miejsce w kumite chłopców (14-15 lat) -65 kg.
 • Gągola Oliwia zajęła III miejsce w kumite dziewczęta (12-13 lat) -50 kg.
 • Kogutowicz Patrycja zajęła I miejsce w kumite dziewczęta (16-17 lat) open
  oraz II miejsce w kata dziewczęta (16 i starsze)
 • Orzeł Marlena zajęła II miejsce w kumite dziewczęta (14-15 lat) -55 kg.
  oraz IV miejsce w kata dziewczęta (14-15 lat)
 • Włodarczyk Wiktoria zajęła III miejsce w kumite dziewczęta (14-15 lat) – 55 kg.
 • Halat Karolina zajęła II miejsce w kumite dziewczęta (14-15 lat) +55 kg.
 • Sylwia Mruk zajęła III miejsce w kumite dziewczęta (14-15 lat) +55 kg.
  oraz II miejsce w kata dziewczęta (14-15 lat)
 • Oliwia Żak zajęła I miejsce w kumite dziewczęta (10-11 lat) open
  oraz III miejsce w kata dziewczęta (10-11 lat)
 • Joanna Furtak zajęła II miejsce w kumite dziewczęta (10-11 lat) open

Łącznie zdobyliśmy 20 medali (3 złote, 6 srebrnych oraz 11 brązowych) co dało nam 3 miejsce drużynowo tuż za ekipą z Sosnowca i Bielska Białej. Za nami znalazły się ośrodki z Chrzanowa, Siemianowic, Zakopanego czy Warszawy.

Turniej w Sosnowcu potraktowaliśmy w klubie jako turniej pierwszego kroku. W bardzo licznej ekipie reprezentującej nasz klub znalazło się wielu zawodników, dla których start w Sosnowcu był pierwszym udziałem w zawodach Karate Kyokushin. Radość tym większa, że dla wielu zawodników z Limanowej udział w zawodach nie zakończył się po jednej walce, ale limanowianie turniej ukończyli na wysokich miejscach na podium. Zawodnicy z grupy zaawansowanej potwierdzili swoją wysoka formę zdobywając miejsca na podium w konkurencjach kata oraz kumite. Wyniki w grupie wiekowej 14-15 dobrze wróżą na przyszłość i jestem w pełni zadowolony z medali jakie limanowscy karatecy zdobyli w tej kategorii wiekowej. Bardzo cieszą mnie jak i cały klub puchary zdobyte przez początkujących z grupy starszej, medale te są ukoronowaniem ich pracy na treningach. Wszyscy, którzy wystartowali pierwszy raz w zawodach już są zwycięzcami, walczyli ze stresem, z samym sobą. Wynik, medale przyjdą w odpowiednim momencie. Potrzeba tylko zapału i chęci do trenowania.

Nadchodzące grudniowe tygodnie to: w najbliższy weekend nasza seniorka Agnieszka Puch wystartuje w Mistrzostwach Polski Juniorów a tydzień później sensei Marcin Guzik sprawdzi swoją formę na Mistrzostwach Polski Wszechwag – i to by było na tyle w tym jakże owocnym 2013 roku. – Sensei Zbigniew Goliński po turnieju.

Galeria zdjęć:

Galeria zdjęć organizatora:

Filmiki z walk już niebawem.

OSU!