Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

3 medale oraz 6 miejsce drużynowo na Pucharze Polski

Dnia 23 listopada 2013 roku w Ząbkowicach Śląskich odbył się XXX Puchar Polski Seniorów i X Puchar Polski Juniorów i Młodzików Karate Kyokushin. W zawodach wzięło udział blisko 270 zawodników z 60 klubów z całej Polski. Organizatorem był Ząbkowicki Klub Karate Kyokushin, kierowany przez Witolda Stolarczyka. Sędzią Głównym był shihan Andrzej Drewniak. Zwieńczeniem imprez było zakończenie sportowej kariery sensei Agnieszki Sypień.

Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowali: Kamil Uryga, Patrycja Kogutowicz, Dawid Jasica, Agnieszka Puch, Kamil Mamak oraz sensei Marcin Guzik Pod kierownictwem sensei Zbigniewa Golińskiego limanowscy karatecy walczyli w konkurencji kumite semi kontakt oraz w pełnym kontakcie w kategoriach: młodzik, junior oraz senior. Sensei Zbigniew Goliński podczas zawodów pełnił również rolę sędziego a w walkach finałowych kobiet, master open oraz mężczyzn -65 kg,  -70 kg oraz -75 kg. pełnił rolę sędziego maty co jest nie lada wyróżnieniem dla limanowskiego klubu.

Szóstka zawodników zdobyła 3 medale, dwa brązowe oraz jeden srebrny. Co dało łącznie szóstą pozycję w klasyfikacji drużynowej na 41 ośrodków, które przybyły na XXX Puchar Polski Seniorów.

Medale zdobyli:

  • Kamil Uryga zajął III miejsce w kumite młodzików w kategorii +65 kg.
  • Agnieszka Puch zajęła II miejsce w kumite seniorek w kategorii -55 kg.
  • Sensei Marcin Guzik zajął III miejsce w kumite seniorów w kategorii +90 kg.

Kamil Uryga stoczył dwie walki w eliminacjach, które wygrał w fenomenalnym stylu, wszystkie kończąc przed czasem techniką mawashi-geri-gedan. W półfinale nasz zawodnik zmierzył się z Bartoszem Zawadzkim z Warszawy, który po dwóch minutach regulaminowego czasu okazał się lepszy od naszego Kamila i ostatecznie to zawodnik z Bielan przeszedł do finału, który również wygrał. Kamil Uryga w pięknym stylu zadebiutował na ogólnopolskim turnieju zdobywając brązowy medal w swojej konkurencji. Gratulacje!.

Dawid Jasica niestety odpadł w pierwszej walce eliminacyjnej. Stoczył bardzo wyrównaną walkę, niestety przeciwnik w ocenie sędziów okazał się lepszy i to on po dwóch minutach walki przeszedł do następnego etapu eliminacji.

Patrycja Kogutowicz pierwszą walkę eliminacyjną wygrała jednogłośnie przez wskazanie sędziów. Wygrana ta, dała jej przepustkę do ćwierćfinału w którym zmierzyła się z zawodniczką z Postomino. Niestety zaraz po rozpoczęciu walki po jednym z kopnięć Aleksandry Karpuk, Patrycji odnowiła się kontuzja z Mistrzostw Europy Juniorów i decyzją lekarza o niezdolności do kontynuowania walki zawodniczka z Postomino awansowała do premiowanej czwórki a następnie wygrała tę konkurencję.

Agnieszka Puch po eliminacjach w półfinałowej walce zmierzyła się z zawodniczką ze Szczytna. Tuż po rozpoczęciu walki nasza zawodniczka wykonała swoją ulubioną technikę mawashi-geri-jodan, która idealnie „weszła w tempo”. Ewelina Mirosław ze Szczytna po oględzinach lekarza została niedopuszczona do dalszej walki i nasza Agnieszka półfinał wygrała błyskawicznie poprzez ippon – był to najefektowniejszy ippon w kumite seniorek! W finale limanowianka swoich sił spróbowała z sensei Agnieszką Winek 3 Dan. Utytułowana zawodniczka z Otwocka nie dała szans Agnieszce i po regulaminowych 3 minutach jednogłośnie zdobyła Puchar Polski Seniorek w kumite -55 kg. Nasza zawodniczka ostatecznie ukończyła Puchar Polski Seniorek na drugim miejscu. Warto zaznaczyć, że był to pierwszy start Agnieszki w kumite w pełnym kontakcie.

Kamil Mamak niestety odpadł już w pierwszej walce eliminacyjnej. Po ciężkiej walce z zawodnikiem z Radzymina sędziowie jednogłośnie zdecydowali na korzyść Patryka Kostrzewy. Mimo zaangażowania i ogromnego serca do walki Kamil po pierwszej walce musiał pożegnać się z turniejem.

Sensei Marcin Guzik po eliminacjach stoczył walkę z Patrykiem Sypieniem z Wrocławia. Po dwóch minutach zaciętej walki sędzia maty wskazał na dogrywkę, która miała zadecydować o wejściu do finału. Dogrywka, czyli kolejne dwie minuty ostrej walki w szybkim tempie jakie stoczyli ze sobą koledzy z kadry Polski wyłoniły zwycięzce, sędziowie zdecydowali, że do finału przejdzie Patryk Sypień. I jak rok temu w Koszalinie tak teraz w Ząbkowicach Śląskich Marcin Guzik zakończył Puchar Polski na 3 miejscu a Patryk Sypień ponownie zdobył 1 miejsce w kategorii +90 kg. Warto przypomnieć, że jest to czwarty start naszego sensei w pucharze, od 2010 roku rok w rok nasz zawodnik staje na podium w kumite +90 kg. Za pierwszym razem w Zamościu było to złoto, a następnie trzy razy brązowy medal.

Jestem niesamowicie dumny z postawy moich zawodników. Byliśmy bardzo dobrze przygotowani do Pucharu, co zresztą odzwierciedlają zdobyte medale. Bardzo cieszy mnie postawa Kamila Urygi, Dawida Jasicy, dla których był to pierwszy start w tak poważnym turnieju ogólnopolskim. Kamil Uryga posiada ogromny potencjał nad którym w najbliższych miesiącach, latach będziemy pracować, aby po przejściu do kumite senior wraz z sensei Marcinem Guzikiem ramię w ramię mogli walczyć na matach Polski i świata w kumite open. To samo tyczy się Dawida Jasicy, który niestety odpadł już w pierwszej walce eliminacyjnej. Obu zawodnikom potrzeba obycia z matą, startów i jeszcze raz startów w różnych turniejach i mistrzostwach. Patrycja Kogutowicz brązowa medalistka Mistrzostw Europy Juniorów w pewnym sensie jest zawiedziona, ponieważ odnowienie się kontuzji zadecydowało o przebiegu walki, której wynik decydował o wejściu do premiowanej czwórki. Patrycja obecnie musi uzbroić się w cierpliwość, wyleczyć kontuzję a później z pewnością zrewanżuje się swoim przeciwniczkom w kolejnym turnieju. Kamil Mamak niestety w pierwszej walce trafił na mocnego zawodnika z Radzymina. Mimo ogromnego zaangażowania i serca do walki Kamil decyzją sędziów odpadł z turnieju. Jego postawa w walce napawa optymizmem na przyszłość a przegrana, starty w różnych turniejach zaprocentują w przyszłości medalem. Agnieszka Puch w półfinałowej walce błyskawicznie znokautowała swoją przeciwniczkę. W przepięknym stylu awansowała do finału kumite kobiet -55 kg, w którym zmierzyła się z medalistką Mistrzostw Polski oraz Europy, kadrowiczką Agnieszką Winek z Otwocka. Agnieszka mimo chęci do walki na obecną chwilę nie miała szans wygrać z sensei Winek, ale nie poddała walki, wyszła na matę i spróbowała swoich sił z o kilka lat starszą zawodniczką z Otwocka. Warto podkreślić, że Agnieszka nie dawno skończyła 18 lat i przeszła o kategorię wyżej, a więc był to jej pierwszy występ w kumite w pełnym kontakcie, dlatego srebrny medal na Pucharze Polski Seniorów zdobyty w debiucie cieszy jeszcze bardziej! W najcięższej kategorii wystąpił sensei Marcin Guzik, który od 2010 roku w Pucharze Polski Seniorów staje na podium. Postawa sensei Marcina na XXX Pucharze Polski Seniorów po prawie 8-miesięcznej przerwie z powodu kontuzji, której nabawił się podczas Makroregionu Południowego w Olkuszu w marcu tego roku oraz sam przebieg półfinałowej walki z Patrykiem Sypieniem napawa mnie optymizmem na przyszłość.

W najbliższym czasie kadrę zawodniczą LKKK czekają Mistrzostwa Polski Młodzieżowców oraz Mistrzostwa Polski Open.

– sensei Zbigniew Goliński po turnieju.

Dziękujemy naszym sponsorom, Pani Dyrektor ZSS nr 1 za pomoc oraz życzliwe serce. To dzięki Wam „możliwym staje się niemożliwe”. To dzięki Wam bierzemy udział w turniejach, pucharach, galach, mistrzostwach w całej Polsce, Europie i świecie. I to dzięki Wam rozsławiamy naszą małą limanowską ojczyznę! Dziękujemy! OSU!

Galeria zdjęć:

Galeria zdjęć ze strony PFKK:

Filmy z walk:

Agnieszka Puch (półfinał):

Patrycja Kogutowicz (ćwierćfinał):

Kamil Mamak:

Dawid Jasica:

Kamil Uryga:

Kamil Uryga:

sensei Marcin Guzik vs. sensei Patryk Sypień (półfinał):

sensei Marcin Guzik vs. sensei Patryk Sypień (półfinał – dogrywka):

Pokazowa walka na zakończenie kariery sensei Agnieszki Sypień z Wrocławia:

OSU!