Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

Udane występy limanowian na IKO Tataria Cup w Nowej Sarzynie!

Dnia 21 września 2013 odbyła się I edycja IKO Tataria Cup w Nowej Sarzynie, gdzie 165 zawodników z 14 klubów i 24 Dojo IKO Polska startowało w różnych konkurencjach kumite i kata. Organizatorem turnieju był Leżasjki Klub Kyokushin Karate. Zawodnicy Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate: Mateusz Puch, Patrycja Kogutowicz, Oskar Kumor, Kamil Uryga, Jakub Pasionek, Szymon Wiktor zdobyli 6 medali, w tym jeden złoty, trzy srebrne oraz dwa brązowe!

Dla LKKK medale zdobyli:

  • Mateusz Puch zdobył III miejsce w kumite juniorów (1996-97) do 65 kg.
  • Patrycja Kogutowicz zdobyła II miejsce w kumite juniorek (1996-97) powyżej 55 kg.
  • Oskar Kumor zdobył II miejsce w kumite juniorów (1996-97) powyżej 75 kg.
  • Kamil Uryga zdobył II miejsce w kumite młodzików (1999-98) powyżej 70 kg.
  • Jakub Pasionek zdobył I miejsce w kumite młodzików (1999-98) powyżej 70 kg.
  • Szymon Wiktor zdobył III miejsce w kumite młodzików (1999-98) do 60 kg.

Limanowski Klub Kyokushin Karate sześcioosobową ekipą zdobył 6 medali i tym samym zajął 6 miejsce w klasyfikacji drużynowej tuż za Leżajskiem, Bielskiem-Biała, UKS Bushi, Przeworskiem oraz KSW Kyokushin. Opiekunem grupy limanowskich zawodników oraz sędzią ogólnopolskiego turnieju w Nowej Sarzynie był sensei Zbigniew Goliński III Dan.

Turniej w Nowej Sarzynie to był nasz pierwszy start po wakacjach. Pierwszy i jakże udany. W zawodach wzięła niewielka liczba zawodników, ale cała szóstka jak widać spisała się na medal i to dosłownie. Młodzicy Kamil Uryga oraz Jakub Pasionek od dłuższego czasu w swojej konkurencji zbierają laury i są cały czas w ścisłej czołówce – to cieszy i napawa optymizmem na przyszłość, tym bardziej, że senpaie mają dopiero po 15 lat. Dla Szymona Wiktora, który trenuje w sekcji Nowy Sącz są to dopiero pierwsze starty i początki jego sportowej kariery, ale jak widać już na samym początku drogi kyokushin Szymon pokazał, że ma serce do walki i miejmy nadzieję w przyszłości pokaże jeszcze więcej. Mateusz Puch, Patrycja Kogutowicz oraz Oskar Kumor to trójka zawodników, którzy zostali powołani na najbliższe Mistrzostwa Europy Juniorów, które odbędą się w Katowicach 26 października. Trójka reprezentantów Polski swój występ w Nowej Sarzynie potraktowała całkowicie jako sprawdzian formy przez mistrzostwami w Katowicach. Nasi juniorzy pokazali się z bardzo dobrej strony, tocząc zacięte boje z zawodnikami z całej Polski, co przełożyło się na medale na I edycji IKO Tataria Cup. Co prawda ranga nadchodzących Mistrzostw Europy Juniorów jest niewyobrażalnie większa od ogólnopolskiego turnieju w Nowej Sarzynie, ale postawa całej trójki może i napawa optymizmem przed występem w Katowicach. Obecnie skupiamy się wyłącznie na ME Juniorów i cała energia instruktorów naszego klubu jest nakierowana na tę trójkę zawodników. Serdecznie dziękujemy pani dyrektor Kazimierze Zięba oraz władzom miasta za pomoc i wspieranie naszego klubu w promowaniu i krzewieniu kultury karate kyokushin na terenie Limanowej – sensei Zbigniew Goliński po zawodach.

Galeria zdjęć:

OSU!