27 Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin IKO w Kijowie

Siedem Medali dla Polaków na Mistrzostwach Europy w Karate Kyokushin!

Reprezentacja Polski wywalczyła siedem medali na odbywających się w dniach 17-18 maja 2013 roku w Kijowie 27 Mistrzostwach Europy w Karate Kyokushin. Na zawodach wystąpiło około 200 zawodników z szesnastu krajów.

Bardzo dobrze zaprezentowała się polska reprezentacja. Złoto wywalczył Gerard Will (kumite mężczyzn, kat. do 80 kg, Szczycieński Klub Karate Kyokushin), Agata Zjawińska (kumite kobiet, kat. do 55 kg, Katowicki Klub Karate Kyokushin) oraz Katarzyna Krajza-Moczydłowska (kumite kobiet, kat. do 65 kg, Mazowiecki Klub Karate Kyokushin). Srebrny medal zdobył Emil Słaboń (kata mężczyzn, Bielski Klub Karate Kyokushin) oraz Agnieszka Sypień (kumite kobiet, kat. powyżej 65 kg, Wrocławski Klub Karate Kyokushin). Brąz zdobył Patryk Sypień (kumite mężczyzn, powyżej 90 kg, Wrocławski Klub Karate Kyokushin) oraz Agnieszka Winek (kumite kobiet, kat. od 55 kg, Klub Sportów Walki UKS Bushi).

Ponadto czwarte miejsce zajęła Maria Jasko (kumite kobiet, kat. powyżej 65 kg, Ostrowski Klub Karate Kyokushin) oraz Tomasz Staściuk (kata mężczyzn, Dzierżoniowski Klub Karate Kyokushin) co przy tak licznie i silnie obsadzonych zawodach też jest dużym osiągnięciem.

Mimo iż nasz Sensei Marcin Guzik został rozlosowany w kategorii +90 kilogramów to z powodu kontuzji nie mógł wystartować w tych prestiżowych zawodach. Kontuzja wyeliminowała Marcina zarówno z Mistrzostw Europy Open, które odbyły się w marcu w Paryżu, ze zgrupowania Kadry Narodowej IKO oraz z tych jakże ważnych Mistrzostw Europy w Kijowie.

Mamy nadzieję, że już na jesień Sensei wznowi starty i wraz z pozostałymi zawodnikami z LKKK będą reprezentować limanowską ziemię oraz limanowskie Kyokushin w Polsce, ale i w świecie.