Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

Wydarzenie roku: Winter Camp 2013 Limanowa

Na zaproszenie Sensei Włodzimierza Weselskiego 4 Dan, przybył do Polski jego trener a także serdeczny przyjaciel, legendarny Ushi Deshi Sosai Masutatsu Oyamy Shihan Tsutomu Wakiuchi 6 dan. Shihan T. Wakiuchi poprowadził II edycję obozu zimowego Winter Camp 2013, profesjonalnie przygotowanego przez braci Golińskich.

Shihan Wakiuchi wylądował na lotnisku już w czwartek, gdzie odebrała go delegacja na czele której był Sensei Włodzimierz Weselski 4 Dan. W piątek nasz Gość został zaproszony do siedziby władz powiatu. Shihan wraz z Sensei Weselskim oraz Sensei Golińskim przybyli punktualnie na 10.00 do budynku Starostwa Powiatowego, gdzie zostali mile przywitani przez przedstawicieli władz powiatowych.

Spotkanie trwało ponad półtorej godziny i pan Starosta nie mógł wyjść z podziwu dla Shihan Wakiuchi.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=itWSkFXetiA[/youtube]

Po spotkaniu Shihan Wakiuchi zwiedził wiele ciekawych miejsc w powiecie, jeździł na nartach na Łysej Górze w Limanowej i był pod wielkim wrażeniem i nie krył zadowolenia z miejsca w którym miał poprowadzić Winter Camp 2013. Wizyta w Limanowej miała na celu propagowanie IKO, Kyokushinkai w Polsce.

W obozie wzięło udział około 130 karateków z Polski, ale i z zagranicy (Słowacja, Czechy, Ukraina). Shihan Wakiuchi poprowadził wszystkie 5 treningów, na których poszerzył naszą wiedzę z zakresu kihon, ido geiko, kata oraz kumite.

Na zaproszenie Shihana Wakiuchi Starosta Powiatu Jana Puchała wziął udział w sobotnim treningu o godzinie 16.00. Pan Jan Puchała nie krył zdumienia widząc kunszt, opanowanie oraz perfekcje Shihana z Japonii. Po treningu, w imieniu Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate Sensei Zbigniew Goliński wręczył podziękowanie Staroście Panu Janowi Puchała za wkład i pomoc w propagowaniu karate kyokushin na ziemi limanowskiej.

Po pierwszym niedzielnym treningu o godzinie 11.30 Shihan Wakiuchi zrobił wszystkim niespodziankę i zaprosił wszystkich uczestników zimowego obozu Kyokushin Karate do wspólnego grupowego zdjęcia na śniegu obok hali.

Tradycyjnie każdy taki obóz kończy się egzaminem na stopnie mistrzowskie. Tak też było i tym razem, w niedzielę od godziny 14.00 do 19.15 trwał morderczy 5 godzinny egzamin, który przeprowadził Shihan Wakiuchi. Z Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate promocję do podejścia do egzaminu na stopień mistrzowski otrzymali senpai: Marcin Guzik oraz Stanisław Król. Tylko senpai Marcin Guzik zdał pozytywnie egzamin za co został wyróżniony na Sayonarze.

Po egzaminie o godzinie 20.00 rozpoczęła się uroczysta Sayonara, na której Shihan Wakiuchi ogłosił wyniki egzaminu na stopnie mistrzowskie. Marcin Guzik bezbłędnie zdał egzamin na I Dan i tym samym, nasz czołowy zawodnik zasilił szeregi czarnych pasów w Limanowej. W Sayonarze wzięło udział 80 osób.

Na zakończenie obozu Shihan Wakiuchi wyraził chęć ponownego przyjazdu na przyszły obóz zimowy, który zostanie zorganizowany przez Sensei Włodziemierza Weselskiego.

Obecnie w klubie posiadamy 8 czarnych pasów: Sensei Edward Goliński 3 Dan, Zbigniew Goliński 3 Dan, Józef Haszczyc 2 Dan, Zbigniew Gągola 2 Dan, Sławomir Jasica 1 Dan, Piotr Ciuła 1 Dan, Marek Jasica 1 Dan oraz od 20 stycznia 2013 roku kolejny posiadacz czarnego pasa Marcin Guzik, który jest najmłodszym posiadaczem stopnia mistrzowskiego w 31 letniej historii klubu.

Sensei Zbigniew Goliński po Winter Camp: Jesteśmy dumni, że mogliśmy zorganizować tę imprezę właśnie w Limanowej, że to właśnie Limanowski Klub Kyokushin Karate wybrał Shihan Wakiuchi na miejsce tegorocznej edycji Winter Camp. Przygotowaliśmy się pieczołowicie by sprostać temu jakże ważnemu wydarzeniu w polskim kyokushin karate. Staraliśmy i dołożyliśmy wszelkich starań by uczestnicy zimowego seminarium z Shihan Wakiuchi byli zadowoleni z pobytu w Limanowej. Za wszelkie niedociągnięcia z góry przepraszamy. Wracając do samego obozu, atmosfera była świetna, Shihan Wakiuchi emanuje dobrocią i szczerością przy okazji „zaraża” tym wszystkich, którzy mają z nim styczność. W mojej ocenie wszystko stało na bardzo wysokim poziomie, uczestnicy są zadowoleni z pobytu i z poziomu treningów, które prowadził legendarny uchideshi Sosai Oyamy Shihan Wakiuchi. I gdyby tego było mało to mamy jeszcze jeden „klubowy” powód do dumy, mamy kolejnego posiadacza czarnego pasa. Nasz zawodnik Marcin Guzik pozytywnie zdał egzamin na stopień mistrzowski. I tak jak my z bratem Edwardem przed kilkunastu laty wylewaliśmy poty i walczyliśmy w Polsce oraz w Europie o stopnie, tak teraz kolejne pokolenie, pokolenie naszych wychowanków podchodzi i bezbłędnie zdaje egzamin na stopnie mistrzowskie. To cieszy, że nasza praca nie idzie na marne, że widać namacalne dowody, że to co robimy ma sens! Jeszcze na koniec chciałbym podziękować wszystkim, którzy pomagali i przyczynili się choćby w najmniejszym stopniu do tego by Winter Camp był taki jak był, czyli… bardzo dobry! OSU!

Galeria ze spotkania ze Starostą:

Galeria z treningu na którym był Pan Jan Puchała:

Galeria zdjęć portretowych:

Galeria z Egzaminu na stopnie mistrzowskie:

Galeria zdjęć z uroczystej Sayonary:

Galeria zdjęć z Winter Camp:

więcej zdjęć znajdziecie na naszym profilu na Facebooku

OSU!