Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

5 medali w Leżajsku!

29 września 2012 roku rozegrano II międzynarodowy turniej„IKO GALIZIA CUP 2012”. Leżajski turniej już wiele miesięcy wcześniej znalazł się w oficjalnym kalendarzu imprez firmowanych przez największą i najbardziej prestiżową światową organizację jaką jest International Karate Organization (IKO). W turnieju wzięło udział 311 zawodników z 45 klubów z 6 krajów. Do Leżajska zawitały ekipy z Ukrainy, Słowacji, Hiszpani, Węgier i Białorusii.

Rywalizacja na turnieju stała na bardzo wysokim poziomie. Szczególnie goście z Ukrainy „wysoko zawiesili poprzeczkę” pokazując bardzo dobre przygotowanie do turnieju. Potwierdzeniem dominacji Ukraińców w wielu kategoriach było zdobycie przez nich pierwszego miejsca w klasyfikacji drużynowej turnieju.

Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowała 8 osobowa ekipa w składzie: Oskar Kumor, Karolina Halat, Patrycja Kogutowicz, Agnieszka Puch, Rafał Puch, Paweł Tokarczyk oraz Patryk Mruk wraz z Senseiami: Zbigniewem Golińskim i Zbigniewem Gągolą, którzy sędziowali podczas II Galizia Cup.

Ta nieliczna grupa zdobyła 5 medali! 1 złoty medal, 1 srebrny medal oraz 3 brązowe medale w konkurencji full contact w różnych kategoriach wiekowych oraz wagowych.

  • Oskar Kumor zdobył złoty medal w kategorii  -75 kg – junior młodszy.
  • Halat Karolina zdobyła srebrny medal w swojej kategorii – kadetka.
  • Patrycja Kogutowicz zdobyła brązowy medal w kategorii +55 kg – juniorka młodsza.
  • Agnieszka Puch zdobyła brązowy medal w kategorii -55 kg – juniorka młodsza.
  • Paweł Tokarczyk zdobył brązowy medal w kategorii +80 kg – senior.

Oskar Kumor w pięknym stylu pokonał swoich przeciwników w eliminacjach w kategorii -75 kg junior młodszy, również w półfinale oraz finale nie miał sobie równych i ostatecznie zdobył pierwsze miejsce.

Halat Karolina po bardzo ciężkich eliminacjach, w których toczyła boje z dogrywkami, w półfinale nasza zawodniczka musiała uznać wyższość zawodniczki z Ukrainy.

Patrycja Kogutowicz bez większych problemów dostała się do premiowanej czwórki. W półfinale spotkała się z swoją odwieczną rywalką z Wrocławia, niestety tym razem Patrycja przegrała i ostatecznie zajęła 3 miejsce.

Agnieszka Puch mając trochę szczęścia zawody rozpoczęła z pustym losem. Po wygranej jednej walce eliminacyjnej znalazła się w czwórce najlepszych, gdzie w półfinale po ciężkiej walce z dogrywką nasza młoda zawodniczka  niestety uległa swojej przeciwniczce.

Paweł Tokarczyk po bardzo ładnych walkach eliminacyjnych w półfinale decyzją sędziów musiał uznać wyższość przeciwnika.

Patryk Mruk, Rafał Puch oraz Anna Kądziołka niestety odpadli już w eliminacjach, po bardzo wyrównanych walkach eliminacyjnych niestety musieli zakończyć tegoroczną przygodę z Galizia Cup.

Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom dzięki którym nasze starty są możliwe. Reprezentujemy nasz region, naszą ziemię limanowską w Polsce oraz w Europie. Zdobywamy medale na międzynarodowych matach. Godnie reprezentujemy naszą małą Ojczyznę. To dzięki Wam istniejemy. Dziękujemy!

Dokładne wyniki znajdziesz tutaj.

Galeria zdjęć: