Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

Żmudne przygotowania

28 maja we włoskiej Padwie rozpoczynają się Wagowe Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin. W zawodach wystartuje Marcin Guzik. Reprezentant Limanowskiego Klubu Karate Kyokushin będzie walczył w kategorii -90 kg.

Przeważnie startuje w kategorii Open czyli +90 kg ale gdy na zawodach jest kategoria -90, a jest tak na Mistrzostwach Polski czy Mistrzostwach Europy, to to staram się zrzucić te kilka kilogramów – mówi Marcin Guzik.

Zapowiada się ostra rywalizacja bo turniej  jest kolejną szansą na zdobycie kwalifikacji na tegoroczne Mistrzostwa Świata w Japonii. Mimo to optymizmu przed startem Marcina nie skrywa jego trener:

Marcin jest bardzo zmotywowany, chce wystąpić jak najlepiej – mówi sensei Zbigniew Goliński – Udowodnił na ostatni treningu że jest, jak to się mówi w potocznym języku, w gazie.

Najbliższy weekend będzie bardzo pracowity również dla pozostałych zawodników Limanowskiego Klubu Karate Kyokushin. Ekipa 27 zawodników (młodzików, kadetów i juniorów młodszych) pod okiem trenera Józefa Haszczyca 2 Dan wystartuje w niedzielę, 29 maja w Turnieju Młodzieżowy w Nowym Targu. 

Relacja z reportażu przeprowadzonego przez portal TV28 – Limanowska Telewizja Internetowa.

Zawodnicy z sensei Józefem Haszczycem

Marcin z Sensei Zbigniewem

Redakcja karate.limanowa.pl trzyma kciuki za Marcina jak i młodszych zawodników.

OSU!