Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

Mateusz Puch brązowym medalistą Pucharu Polski Młodzików i Juniorów Młodszych

27 listopada 2010 r w Hali sportowej OSIR ul. Lotnicza 52 w Legnicy odbył się VII Puchar Polski Młodzików i Juniorów Młodszych Karate Kyokushin. Otwarcia imprezy dokonał prezydent miasta Legnicy Tadeusz Krzakowski. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak, sędzią technicznym był shihan Andrzej Krawontka. Organizatorem zawodów był Legnicki Klub Kyokushin Karate kierowany przez sensei Andrzeja Kaczkowskiego.

Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowało 7 zawodników: Mateusz Puch, Agnieszka Puch, Rafał Puch, Marta Kuchta, Barbara Kuchta, Patryk Mruk oraz Patrycja Kogutowicz. Z tej siódemki świetnie spisujących się młodych zawodników tylko Mateusz przeszedł eliminacje i ostatecznie zajął 3 miejsce.W konkurencji kata swoich sił próbowali Agnieszka, Rafał, Mateusz Puch, Patrycja Kogutowicz. Jednak do drugiej tury z tej czwórki przeszedł tylko Mateusz Puch, dostał się on również do finałowej 3 rundy, w której  po wykonaniu kata ostatecznie zajął 9 miejsce.

Cała siódemka stoczyła dzielne boje w konkurencji kumite light kontakt.

Agnieszka Puch walczyła jako pierwsza z limanowskich karateków – 50 kg. rocznik 95-96. Przeciwniczka Agnieszki ewidentnie faulowała, jednak w ocenie sędziów używała dozwolonej techniki. Niestety po bardzo ładnej i wyrównanej walce nasza zawodniczka odpadła z eliminacji.

Patrycja Kogutowicz walczyła w kategorii + 50 kg. rocznik 95-96. Niestety mimo dobrych chęci musiała uznać wyższość swojej przeciwniczki.

Barbara Kuchta również swoich sił próbowała w kategorii – 50 kg. rocznik 95-96. Basia próbowała różnymi technikami zaskoczyć swoją przeciwniczkę. Walka była bardzo wyrównana, wydawało się nam, że wynik będzie oczywisty i to Basia przejdzie do następnej rundy, jednak sedziowie zdecydowali odwrotnie.

Mateusz Puch ważący niespełna 40 kilogramów walczył w kategorii – 55 kg. rocznik 95-96. Po bardzo udanych walkach w eliminacjach Mateusz przeszedł do premiowanej czwórki. Tam zmierzył się z zawodnikiem z Jasła. Po bardzo ładnej walce, niestety musiał uznać wyższość swojego przeciwnika. Mateusz Puch ostatecznie zajął III miejsce w kumite light kontakt rocznik 95-96 kategoria – 55 kg. Brązowy medal na tej rangi zawodach jest jego dotychczasowo największym osiągnięciem.

Rafał Puch walczący w kategorii -60 kg. rocznik 93-94 niestety po dwóch minutach walki musiał uznać wyższość przeciwnika.

Patryk Mruk również walczący w kategorii -70 kg rocznik 93-94, niestety nie sprostał przeciwnikowi i musiał pogodzić się z porażką.

Marta Kuchta walczyła w kategorii + 55 kg rocznik 93-94, po pierwszej wygranej walce w ładnym stylu, w kolejnym etapie eliminacji musiała uznać wyższość przeciwniczki.

Były to pierwsze tak poważne zawody dla wyżej wymienionej siódemki. Tylko Mateuszowi udało się zdobyć premiowane miejsce na podium. Jednak wszyscy, cała siódemka deklaruje gotowość do dalszej ciężkiej pracy w dojo by z zawodów na zawody ich umiejętności były coraz doskonalsze.

Nad grupą zawodników czuwał sensei Zbigniew Goliński 3 Dan, sędzia Pucharu Polski Młodzików w Legnicy.

Galeria zdjęć

Pierwszy dzień – przyjazd, zakwaterowanie

Drugi dzień – turniej

Konkurencja kata

Ceremonia otwarcia

Sędzia sensei Zbigniew Goliński

Mateusz Puch na podium!

Mateusz Puch z sensei Zbigniewem

Filmiki

Barbara Kuchta

Marta Kuchta

Agnieszka Puch

Patrycja Kogutowicz

Rafał Puch

Patryk Mruk

Mateusz Puch

OSU!