Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

7 medali w Leżajsku! Młodzi karatecy znowu w czołówce!

Dnia 23 października 2010 r. w hali sportowej Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku odbył się III Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin. Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach kata czyli indywidualnym pokazie technik karate oraz w kumite czyli walkach. W stylu kyokushin kumite w kategoriach wiekowych do 18 roku życia rozgrywane jest w formule lekkiego kontaktu, natomiast starsi startują według reguł full contact.

W zawodach uczestniczyło 170 karateka /118 zawodników i 52 zawodniczki/ z 19 reprezentacji klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate tj. : Częstochowa, Chodel, Bielsko Biała, Brzostek, Dębica, Jarosław, Leżajsk, Limanowa, Lublin, Krosno, Krosno–Budo, Niepołomice, Tomaszów Lubelski, Kraśnik, Sosnowiec, Stary Sącz, Przeworsk, Radzyń Podlaski, Zamość oraz zawodnicy Rawy Ruskiej z Ukrainy. Sędzią głównym zawodów był Shihan Eugeniusz Dadzibug 5 Dan lider ruchu kyokushin w Polsce. Oficjalnego otwarcia dokonał Starosta Powiatu Leżajsk Pan Robert Żołynia.

źródło: karate.lezajsk.pl

Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowała może niezbyt liczna, ale ambitna i rządna sukcesów grupa młodych adeptów tej sztuki walki. Klub reprezentowali: Artur Kuchta, Marta Kuchta, Barbara Kuchta, Rafał Puch, Agnieszka Puch, Mateusz Puch oraz Patrycja Kogutowicz. Swoich sił nasi młodzi zawodnicy spróbowali w kumite light kontakt oraz kata.

Wszyscy zawodnicy po ciężkich walkach eliminacyjnych dostali się do premiowanych „czwórek”, by w półfinałach a później w finale spróbować swoich sił na macie.

Barbara Kuchta po walkach eliminacyjnych dostała się do 1/2 finału, gdzie bez większych problemów pokonała zawodniczkę. Później w walce finałowej Basia również nie miała sobie równych i ostatecznie zajęła I miejsce w kategorii kumite light kontakt rocznik 97-98.

Patrycja Kogutowicz po wywalczeniu sobie miejsca w czwórce najlepszych, w półfinale musiała uznać wyższość swojej przeciwniczki. Patrycja zajęła III miejsce w kategorii kumite light kontakt rocznik 95-96.

Agnieszka Puch bez większych problemów rozprawiła się z swoimi rywalkami w eliminacjach. W półfinale jak i w finale nie miała sobie równych, wygrywając wszystkie walki. Agnieszka zdobyła złoty medal w kategorii kumite light kontakt rocznik 94-95.

Marta Kuchta po awansowaniu do premiowanej „czwórki” niestety uległa przeciwniczce i ostatecznie zajęła III miejsce w kumite light kontakt rocznik 92-93.

Artur Kuchta ku zaskoczeniu wszystkich okazał się objawieniem zawodów. Wygrał wszystkie swoje walki eliminacyjne przed czasem stosując punktowaną technikę mawashi-geri-jodan (pamiętajmy by wygrać walkę przed czasem w formule light kontakt, należy trafić przeciwnika techniką mawashi-geri-jodan 3 krotnie, walka trwa 1 minutę). Artur pokazał ogromną chęć i wolę walki, nie mając sobie równych zwyciężył w kategorii kumite light kontakt rocznik 99-00.

Mateusz Puch po wygraniu walk eliminacyjnych niestety uległ swojemu przeciwnikowi w półfinale i ostatecznie zajął III miejsce w kategorii kumite light kontakt rocznik 95-96.

Rafał Puch bez większych problemów dostał się do „czwórki” tam w półfinale pokonał swojego przeciwnika i w finale po wyrównanej walce uległ przeciwnikowi. Ostatecznie zajął II miejsce w kategorii kumite light kontakt rocznik 92-93.

Drużynowo Limanowski Klub Kyokushin Karate zajął III miejsce. Jest to wielki sukces dla limanowskiego klubu, tym bardziej, że LKKK znalazł się na podium, zostawiając za sobą takie ośrodki jak: Lublin, Bielsko, Jarosław czy Zamość. Praca trenerów i instruktorów w limanowskim klubie nie idzie na marne!

Nad zawodnikami czuwał sensei Zbigniew Goliński III Dan, sędzia zawodów.

Galeria zdjęć

Ceremonia rozpoczęcia turnieju

Rafał Puch

Marta Kuchta

Agnieszka Puch

Artur Kuchta

Barbara Kuchta

Patrycja Kogutowicz

Mateusz Puch

Zawodnicy z Limanowej

Basia na podium!

Agnieszka i Patrycja na podium!

Marta Kuchta na podium!

Mateusz Puch 3 miejsce!

Rafał Puch srebny medal!

Limanowa na III miejscu

Rafał Puch

Barbara Kuchta

Artur Kuchta

Marta Kuchta

Mateusz Puch

Agnieszka Puch

Patrycja Kogutowicz


OSU!