Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

„Srebrny” Marcin Guzik!

Dnia 20 lutego 2010 r. na obiekcie sportowym Akademii Medycznej we Wrocławiu odbył się prestiżowy Międzynarodowy Turniej Juniorów. W zawodach wzięło udział 107 zawodników z 5 krajów. Organizatorem IV Międzynarodowego Turnieju Juniorów Kyokushin Karate był Wrocławski Klub Kyokushin Karate im. Masutatsu Oyama. „Lamot Dojo”. Rozegrano dwie kategorie wiekowe : 15 – 18 lat (junior młodszy) oraz 18 – 21 (junior). Juniorzy młodsi walczyli w formule full contact w kaskach, ochraniaczach na goleń i piąstkówkach, natomiast juniorzy walczyli w formule full contact tylko z ochraniaczami na goleń.Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowało 2 zawodników:

  • Rafał Puch w kategorii – 65 kg (15 – 18 lat)
  • Marcin Guzik w kategorii + 80 kg (18 – 21 lat)

Rafał Puch stoczył  swoją pierwszą walkę w karierze w formule full contact z zawodnikiem z Polski, po wyrównanych dwóch minutach sędziowie zdecydowali, że do następnej fazy eliminacji (1/16) przejdzie rywal Rafała.

Marcin Guzik pierwszą walkę eliminacyjną stoczył z zawodnikiem z Węgier. Ostra, szybka walka, cios za cios. To w tej walce Marcin doznał lekkiej kontuzji prawej ręki. Sędziowie zdecydowali, że zawodnicy będą walczyć jeszcze 2 minuty w dogrywce, jednak trener zawodnika z Węgier poddał walkę, gdyż jego zawodnik doznał kontuzji, która uniemożliwiła mu dalsze kontynuowanie walki. Marcin przeszedł do 1/4.

Następną walkę stoczył z zawodnikiem z Wrocławia z Piotrem Kaźmierczakiem. Po dwóch minutach sędziowie jednogłośnie uznali, że nasz zawodnik z Limanowej przejdzie do finału.

W finałowej walce nie obyło się bez emocji i krwi. Mimo kontuzji ręki walka Marcina z Davidem Oroszem była bardzo wyrównana, przeciwnik Marcina nie odpuszczał. Gdy do końca walki zostało 45 sekund David uderzył niedozwoloną techniką na jodan i Marcinowi pękła warga. Po kilku minutach karateka z Limanowej był gotów do kontynuowania walki… Koniec walki, werdykt i sędziowie wskazali na dogrywkę. Na początku dominował David, końcówka walki jednak należała do Marcina, mimo to sędziowie uznali, że zawodnik z Węgier był lepszy i to on zwyciężył.

  • Marcin Guzik zajął II miejsce w kat. wag. +80 kg (kumite juniorów 18-21 lat)

sensei Zbigniew Goliński III Dan

sensei Ewa Pawlikowska III Dan

sensei Włodzimierz Weselski IV Dan

Marcin podczas finału:

dekoracja zawodników, wręczenie nagród:

medaliści Turnieju:

Marcin, Rafał i Sensei Zbigniew Goliński:

Rafał Puch – eliminacyjna walka

Marcin Guzik – walka eliminacyjna

Marcin Guzik – Piotr Kaźmierczak (półfinał)

Marcin Guzik – David Orosz (finał cz.1)

Marcin Guzik – David Orosz (finał cz.2)

Marcin Guzik – David Orosz (finał cz.3)

OSU!