Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

Mistrzostwa Europy w Warszawie

Dnia 27 listopada 2004 r. w hali Widowiskowo-Sportowej TORWAR w Warszawie odbyły się IV Mistrzostwa Europy w kategorii Open i Kata pod honorowym patronatem Prezydenta RP. Zawody zostały rozegrane w konkurencjach: kumite open mężczyzn, kumite open kobiet, kumite open oldboy (35 lat i starsi), kata mężczyzn, kata kobiet. W Mistrzostwach wzięło udział 88 zawodników z 19 krajów. Organizatorem był Polski Związek Karate – Komisja Kyokushin. Sędzią głównym zawodów był shihan Antonio Pinero. W trakcie imprezy prowadzona była całodzienna relacja internetowa live, której wyniki zamieszczone są poniżej. Wysokiej jakiści zdjęcia z imprezy sostały umieszczone w serwisie.

Przed otwarciem ME wystąpił w karategi World’s Strongest Men 2003 Mariusz Pudzianowski ze specjalnym pokazem dedykowanym ćwiczącym Kyokushin Karate.

O godzinie 16.00 w obecności 5000 widzów nastapiło oficjalne otwarcie IV ME Open, którego w imieniu Prezydenta RP dokonał Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego dr Stanisław Paszczyk. W swoim wystapieniu stwierdził, że chetnie widziałby Kyokushin Karate w rodzinie sportów olimpijskich. W imieniu Polskiej Konfederacji Sportu przemawiał wiceprezes Zbigniew Pacelt, który podkreślił rosnące znaczenie sportów walki.

Prezydent Pinero (7 dan) podziękował Polskiej Organizacji Kyokushin za bardzo dobre przygotowanie mistrzostw i zawodników. Członek Miedzynarodowego Komitetu IKO shihan Loek Hollander (8 dan), który był gościem honorowym mistrzostw przedstawił shihan Andrzeja Drewniaka (7 dan) jako cenionego animatora Kyokushin w Polsce oraz w Europie. Przypomniał jak 30 lat temu wspólnie organizował międzynarodowe zgrupowania doszkoleniowe w Polsce i umożliwił shihan Drewniakowi skorzystanie ze stypendium Światowej Orgaznizacji Kyokushin. W imieniu Polskiej Organizacji Kyokushin został mu wręczony pamiątkowy Puchar w kształcie Kanku z dedykacją: „Za zasługi w ciągu 30-letniej działalności dla ojca polskiego Kyokushin Karate”.

Gwoździem programu był pojedynek Polska vs Japonia w konwencji One Match Fight z udziałem utytułowanych japońskich zawodników. Z trzykrotną mistrzynią Świata Ewą Pawlikowską zmierzyła się trzykrotna mistrzyni Japonii Natsumi Iwai. Po bardzo wyrównanej walce wygrała Ewa Pawlikowska. Z mistrzem świata Masafumi Tagahara zmierzył się mistrz Europy Piotr Moczydłowski. Po zaciętym pojedynku zwyciężył Masafumi Tagahara. Japońskim zawodnikom sekundował główny trener Honbu Tokio shihan Isamu Fukuda (5 dan).

Japońscy mistrzowie w trakcie swojego pobytu w Polsce zwiedzili Warszawę, Muzeum Auschwitz w Oświęcimiu oraz Kraków. Ich przewodnikiem i opiekunem był Andrzej Zacharski, który jako pracownik Honbu został delegowany do Polski. Na pożegnanie japońskich gości shihan A. Drewniak zorganizował specjalną Sayonarę w Krakowie.

źródło: Polska Organizacja Kyokushin Karate

Limanowski Klub Kykoushin Karate reprezentowali bracia Golińscy, Sensei Edward (3 Dan) oraz Sensei Zbigniew (3 Dan).

  • Sensei Edward Goliński (3 Dan) – II miejsce w kumite senior

Galeria zdjęć:

sensei Edward Goliński vs. sensei Włodzimierz Weselski

sensei Edward Goliński vs. sensei Jan Wrona (półfinał)

sensei Edward Goliński vs. sensei Jacek Synoradzki (finał)

sensei Edward na podium!

zdjęcie grupowe

OSU!